2018-08-17
MALBORK,
Wczoraj przez całą dobę malborscy policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wyniku prowadzonych działań policjanci dokonali 107 kontroli pojazdów i zatrzymali 1 kierowcę pod wpływem alkoholu, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz zatrzymali 1 prawo jazdy.


 2018-08-17
MALBORK,
W dniach 17-19 sierpnia malborscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.


 2018-08-16
MALBORK,
Dzisiaj przez całą dobę malborscy policjanci prowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających


 2018-08-16
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie kradzieży 480 litrów paliwa o wartości ponad 2000 złotych. 28 – latek włamywał się do zaparkowanych samochodów ciężarowych i ściągał z baku paliwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-08-14
MALBORK,
Wojewoda Pomorski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku 18 sierpnia 2018 r., w godz. 11:00-13:00, na plaży w Pucku organizują akcję profilaktyczno - edukacyjną  Bezpieczne wakacje 2018.


 2018-08-14
MALBORK,
Dzisiaj rano policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennej interwencji z wężem. Mieszkanka jednego z osiedli na terenie miasta zgłosiła dyżurnemu komendy policji w Malborku, że na jej podwórzu znajduje się wąż. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali gada o długości 1m i pomarańczowej barwie. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili straż pożarną i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Wąż został złapany i zabezpieczony na terenie inspektoratu sanitarnego w Malborku.


 2018-08-14
MALBORK,
Dzisiaj 14 sierpnia na drogach powiatu malborskiego prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.


 2018-08-13
MALBORK,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W wyniku podjętych działań skontrolowano 53 pojazdy, z czego 25 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 1 z nich stracił uprawnienia na 3 miesiące.


 2018-08-09
MALBORK,
9 sierpnia malborscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta.


 2018-08-09
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Łotwy, który wyjeżdżając oplem z parkingu osiedlowego uszkodził inny samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Po krótkich poszukiwaniach policjanci zatrzymali opisane przez świadka auto do kontroli. Po badaniu stanu trzęźwości kierowcy okazało się, że ma on 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi sprawdzili, że kierowca nie posiada prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień i spowodowanie szkód w innym samochodzie.


 2018-08-09
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Tragamin. Kierujący ursusem z przyczepą nie upewnił się czy może skręcić w lewo, zaczął zjeżdżać na pole i uderzył w wyprzedzające go suzuki. 58-letnia pasażerka suzuki z obrażeniami przewieziono do szpitala w Gdańsku. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2018-08-08
MALBORK,
Wczoraj wieczorem policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennych działaniach ratowania łosia. Zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej na terenie wsi Kałdowo i nie mogło się wydostać. Akcja uwolnienia rogacza, w której uczestniczyli policjanci, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej i lekarz weterynarii, trwała ponad 3 godziny i zakończyła się sukcesem. Zwierzak wystraszony, ale cały o własnych siłach oddalił się z miejsca zdarzenia.


 2018-08-07
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie wraz z kryminalnymi z malborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 800 m kabla miedzianego z mostu w Lisewie służącego do zasilania monitoringu o wartości ponad 24 000 złotych. Zatrzymani 23 i 20-latek usłyszeli już zarzuty Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-08-03
MALBORK,
Wczoraj o godzinie 22.20 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 10-letniej dziewczynki, która około godziny 17.00 wyszła z domu i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Natychmiast wszczęto poszukiwania dziecka, w których oprócz policjantów uczestniczyli strażacy oraz specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z trzema psami. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa.


 2018-08-02
MALBORK,
Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się sprawami kradzieży i usiłowania kradzieży infrastruktury kolejowej, do których od czerwca dochodziło na terenie powiatu malborskiego. Podczas pracy operacyjnej nad sprawami policjanci ustalili, że sprawcą jest bezdomny mężczyzna. 26-latek został zatrzymany i usłyszał już 3 zarzuty za kradzież i usiłowania kradzieży mienia o wartości prawie 24000 zł. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-08-02
MALBORK,
Dzisiaj od rana na terenie powiatu malborskiego policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych  oraz przypomnienie, że  ci uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.


 2018-08-02
MALBORK,
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowegoprowadzili działania „MOTOCYKLE”, których celem był,o zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.


 2018-07-30
MALBORK,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W wyniku podjętych działań skontrolowano 59 pojazdów, z czego 15 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.


 2018-07-27
MALBORK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu malborskiego do chwili obecnej nanieśli na mapę zagrożeń 1055 miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez policjantów.


 2018-07-27
MALBORK,
30 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-07-27
MALBORK,
Dzisiaj policjanci prowadzą działania „Pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-07-27
MALBORK,
W dniach 27-29 lipca br. pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość’. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości przy pomocy pojazdów oznakowanych, jak i nieoznakowanych z wideorejestratorami.


 2018-07-26
MALBORK,
W środę o godzinie 12.30 w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia 38 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dyplomy i nagrody uznania otrzymali również pracownicy Policji. W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i przedstawiciele samorządów.


 2018-07-23
MALBORK,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W wyniku podjętych działań 14 kierowców ukarano mandatami za to wykroczenie.


 2018-07-20
MALBORK,
Dzisiaj o godzinie o godzinie 10.00 w malborskiej komendzie kilkudziesięciu policjantów otrzymało awanse i wyróżnienia za wzorową i pełną zaangażowania służbę. Policjantom wręczył je Komendant Powiatowy Policji insp. Michał Zapolski. .


 2018-07-20
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 51-letniego bezdomnego. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.


 2018-07-20
MALBORK,
„Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim” został zakończony. Zwycięzcą w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku został sierż.szt Zbigniew Wiewiórka.


 2018-07-16
NOWY STAW,
W sobotę 14 lipca 2018 policjanci z malborskiej komendy i komisariatu w Nowym Stawie wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji w Gdańsku zabezpieczali imprezę „Żuławy w rytmie disco”. Podczas wykonywania swoich obowiązków zatrzymali nietrzeźwego kierującego bez uprawnień i nastolatki z narkotykami. 


 2018-07-16
MALBORK,
Bezpieczeństwo na drodze, nad wodą, na podwórku i w lesie. Na takie tematy rozmawiają policjanci z dziećmi i młodzieżą z terenu całego powiatu malborskiego. 


 2018-07-13
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy w nocy ze środy na czwartek wybili szybę i usiłowali włamać się do lokalu gastronomicznego. Mężczyźni w wieku 49 i 51 lat usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-13
MALBORK,
Policja z Malborka przestrzega o oszustach działających metodą na policjanta i prokuratora. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które zostały w ten sposób oszukane. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę.


 2018-07-09
MALBORK,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją za pomocą aplikacji internetowej. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub www.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy.


 2018-07-06
MALBORK,
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Kwidzynie, Gdyni oraz Elblągu przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W malborskich lokalach rozrywkowych mundurowi zabezpieczyli 19 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-07-06
POLICJA,
Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.


 2018-07-05
MALBORK,
W dniach 7 i 8 lipca br. policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


 2018-07-05
MALBORK,
W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.


 2018-07-02
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Kościeleczki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Passat zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierowcą samochodu marki Mercedes, następnie passat uderzył w drzewo. Kierowca passata zginął na miejscu. Drugi kierowca z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.


 2018-06-28
MALBORK,
29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.


 2018-06-26
MALBORK,
27 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska, głównie pod kątem nadmiernego zadymienia lub emisji spalin.


 2018-06-22
MALBORK,
Wczoraj w  Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Wolny od Uzależnień.” . Program autorstwa Komendy Powiatowej Policji w Malborku był realizowany przez cały rok szkolny i miał na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania dopalaczy, narkotyków, alkoholu i papierosów.


 2018-06-22
MALBORK,
Wczoraj dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony, że nieznany mężczyzna pozostawił przy murze więzienia paczkę, z której wystawały przewody elektryczne o różnych kolorach. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli teren i ewakuowali mieszkańców z pobliskich budynków. Tak wyglądał scenariusz wczorajszych ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Malborku wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Malborku. Ćwiczenia te miały za zadanie sprawdzenie zdolności reagowania na tego typu sytuacje, a także pokazanie sprawności działania służb w trudnych warunkach.


 2018-06-22
MALBORK,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ramach prowadzonych działań zatrzymali 23 i 22-latka podejrzanych o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów marihuany i 3 gramy amfetaminy oraz wagę laboratoryjną. Dodatkowo 22-latek jest podejrzewany o handel środkami odurzającymi. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności., a za handel nimi nawet do lat 10.


 2018-06-20
MALBORK,
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Malborku uczestniczyli w Gali Finałowej  na zakończenie projektu edukacyjnego UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego.


 2018-06-20
MALBORK,
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wakacjami policjanci przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W poniedziałek policjantki z malborskiej komendy spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom, na jakie zagrożenia mogą być narażeni podczas wypoczynku letniego.


 2018-06-18
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną. Spotkanie z uczniami z klas oddziałów gimnazjalnych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-15
MALBORK,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedził młodzież z klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, która przebywała na obozie szkoleniowym w Garczynie. Funkcjonariusz przeprowadził zajęcia z taktyk i technik interwencji z uczniami klas o profilu policyjnym, straży granicznej i straży pożarnej.


 2018-06-15
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież walizki w pociągu. 62-latek wykorzystując nieuwagę właścicielki wysiadł z pociągu z jej walizką na stacji w Malborku. Pokrzywdzona wyceniła wartość walizki z jej zawartością na 2000 złotych. Mundurowi odzyskali wszystkie rzeczy i przekazali prawowitej właścicielce.


 2018-06-15
MALBORK,
W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie, że cykliści również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-15
MALBORK,
Dwa dni, 15 i 17 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.


 2018-06-13
MALBORK,
W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.