2017-09-22
Malbork,
Wczoraj we wszystkich krajach europejskich odbyła się II edycja akcji EDWARD ( Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych). W akcję zaangażowała się również malborska drogówka, która przeprowadziła wzmożoną kontrolę zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów. Policjanci kontrolowali zachowania kierowców przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe przewożenie osób.


 2017-09-21
gdańsk,
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.


 2017-09-21
Malbork,
Pasowanie na ucznia pierwszej klasy to doskonała okazja do porozmawiania z maluchami o bezpieczeństwie. Na tak ważnej uroczystości w Zespole Szkół nr 2 w Malborku nie mogło zabraknąć przedstawicieli malborskiej komendy. W uroczystym apelu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, który promował kampanię pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" oraz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.


 2017-09-19
Malbork,
Policjantki z malborskiej komendy odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszki rozmawiają z dziećmi i pokazują  jak odpowiednio poruszać się po drodze i przechodzić przez przejścia dla pieszych. Najmłodszym uczestnikom zajęć  mundurowe rozdały  elementy odblaskowe , które noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze.


 2017-09-14
Malbork,
olicjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą malborskiej komendy, już po raz kolejny w tym roku przeprowadzili działania, których celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono wszystkie automaty do gier w jednym z malborskich lokali rozrywkowych. Do policjantów cały czas docierają informacje, że na terenie powiatu dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, dlatego mundurowi zapowiadają kolejne kontrole.


 2017-09-13
Malbork,
Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku, niemal codziennie przeprowadzają prelekcje dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu malborskiego. Wrzesień i październik to miesiące, w których najważniejszym tematem tych zajęć jest „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Zespole szkół nr 2 w Malborku w klasach pierwszych. Pierwszaki otrzymały odblaski, które z pewnością przyczynia się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.


 2017-09-11
Malbork,
Wczoraj rano policjanci z Malborka pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej K-55 na wysokości skrzyżowania Al. Rodła z ul. Wałową . Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna kierujący Seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Audi A. Kierujący Audi oraz Seata wraz z pasażerami z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Łącznie do szpitala trafiło 7 osób. Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2017-09-08
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja internetowa ułatwiająca kontakt z policją. Za pomocą tego narzędzia można w łatwy sposób przekazać mundurowym informacje o zdarzeniach wpływających na nasze bezpieczeństwo. Tylko w sierpniu br. malborscy policjanci odnotowali 60 zgłoszeń dotyczących niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze dokładnie weryfikują otrzymane sygnały i w czasie codziennych służb obejmują nadzorem wskazane przez internautów miejsca.


 2017-09-07
Malbork,
Wczoraj na wniosek malborskiej policji i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 25-letniego mieszkańca Malborka. Mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem noża na 46-letnim mieszkańcu powiatu malborskiego zatrzymali dzielnicowi. Podejrzany działał wspólnie z innym mężczyzną, którego zatrzymali policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-06
Malbork,
Policjanci oraz pracownicy cywilni malborskiej komendy włączyli się w akcję „Zbieraj nakrętki –dla Weroniki”. Funkcjonariusze uzbierali kilka worków z plastikowymi nakrętkami potrzebnych do sfinansowania specjalistycznej rehabilitacji 3-letniej Weroniki. Te małe, niepozorne nakrętki zbierane w całej Polsce na różne szczytne cele pomagają ludziom w różnych tragicznych sytuacjach.


 2017-09-04
Malbork,
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z malborskiej drogówki oraz dzielnicowi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Już niebawem funkcjonariusze rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-09-01
Malbork,
Policjanci z malborskiej patrolówki wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Okazało się, że kierujący nim 20-letni mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto, funkcjonariusze w trakcie kontroli znaleźli przy 20-latku narkotyki. Wstępne badania wykazały, że są to marihuana i amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara 3 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca BMW odpowie też za wykroczenie prowadzenia auta pomimo braku uprawnień.


 2017-09-01
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli narzędzie, które daje mieszkańcom możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęty doraźnym nadzorem policjantów. Funkcjonariusze na terenie miasta Malborka objęli już nadzorem ulice, w których notorycznie dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Teraz częściej będzie można się tam spodziewać policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń. 


 2017-08-31
Malbork,
Wczoraj policjanci z malborskiej patrolówki zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w tym samym dniu ukradł dwa rowery zaparkowane na ulicach Malborka. Sprawca wpadł w ręce policjantów, krótko po zgłoszeniu o kradzieży. Jak się okazało, 31-latek uciekał skradzionym jednośladem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi mu zakaz prowadzenia rowerów oraz grzywna, a za kradzież 5 lat pozbawienia wolności. 


 2017-08-29
Malbork,
Policjanci z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających środki odurzające. 40-latek oraz 17-latek zostali zatrzymani przez dzielnicowych podczas obchodu jednego z bloków osiedlowych. Policjanci znaleźli u mężczyzn woreczki z marihuaną i amfetaminą. Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty. Za posiadanie narkotyku grozi im nawet do 3 lat więzienia. Dzielnicowi codziennie podczas swoich obchodów sprawdzają, czy osoby wobec których podejmują interwencję posiadają przy sobie rzeczy, które mogą pochodzić z przestępstwa lub służą do jego popełnienia. 


 2017-08-25
Malbork,
Policjanci współpracują z zainicjowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Malborku. W ramach swojej służby mundurowi na co dzień pracują z ofiarami przestępstw i każdego dnia podejmują działania zmierzające do egzekwowania ich praw, poszanowania ich godności i ścigania sprawców tych przestępstw. W tych działaniach wspierają ich również pracownicy ośrodka, psychologowie i prawnicy, którzy pokrzywdzonym udzielają nie tylko porad, ale również wsparcia finansowego i materialnego.


 2017-08-25
Malbork,
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2017-08-25
Malbork,
We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.


 2017-08-24
Malbork,
Malborscy mundurowi zatrzymali pięciu nieletnich podejrzewanych o rozbój i pobicie. Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili, że sprawcy napadli na 13-latka, któremu ukradli 20 złotych, a chwilę później pobili 45-letniego mężczyznę oraz jego 15-letniego syna. Śledczy przesłuchali już podejrzanych o przestępstwo nastolatków w charakterze nieletnich sprawców. Teraz ich losem zajmie się Sąd Rodzinny i dla Nieletnich w Malborku.


 2017-08-23
Malbork,
Wakacje zbliżają się ku końcowi. Upalna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Wiele osób gorące dni spędza wypoczywając aktywnie, również nad wodą, i uprawiając sporty wodne. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Taka forma wypoczynku to również dobry czas na połączenie rekreacji wodnej z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.


 2017-08-19
,
Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.


 2017-08-18
Malbork,
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed kolejnymi nadchodzącymi burzami. Zagrożone burzami i trąbami powietrznymi będą województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie. Najbardziej intensywne anomalia pogodowe na naszym terenie wystąpią już z piątku na sobotę. W związku z tym zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych dostępnych na :   http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/sprawdz-ktoredy-przejda-burze,238348,1,0.html


 2017-08-16
Malbork,
  Kryminalni z Malborka zatrzymali podejrzanego o kradzieże oraz włamania do garażów do których doszło na terenie powiatu malborskiego. Policjanci ustalili, że działający od grudnia ubiegłego roku 21-letni mężczyzna odpowiada łącznie za 9 takich przestępstw. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 13 tysięcy złotych. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 2017-08-14
Malbork,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zapobiegli tragedii, do której mogło dojść na moście kolejowym w Lisewie Malborskim. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zdążyli uratować 53-letniego mężczyznę, który szedł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mundurowi przebadali go alkotestem. Wynik badania wykazał, że miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Bohaterska postawa i skutecznie przeprowadzona przez policjantów interwencja zapobiegła tragedii.


 2017-08-11
Malbork,
Dzisiaj od rana na przejeździe kolejowym w Starym Polu, Królewie Malborskim oraz Nowej Wsi malborscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych i Straży Ochrony Kolei przeprowadzili akcję skierowaną do kierowców oraz pieszych mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Podczas działań policjanci rozdawali ulotki informacyjne oraz przypominali uczestnikom ruchu o bezpiecznych zasadach zachowania się na tego typu przejazdach.


 2017-08-10
Malbork,
Kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który w ostatnim czasie włamał się do biura jednej z malborskich firm, a następnie próbował włamać się do pomieszczenia znanej sieci sklepów w mieście. Ten sam młody mężczyzna w przeciągu dwóch tygodni ukradł z samochodu dostawczego zaparkowanego na prywatnej posesji wartościowe przedmioty, w tym m.in. elektronarzędzia. Wczoraj śledczy przedstawili mu łącznie 3 zarzuty dotyczące włamań i kradzieży. Teraz 24-latkowi grozi do 10 lat więzienia.


 2017-08-10
Malbork,
Policjantka promowała akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży miejskiej w Malborku. Funkcjonariuszka rozmawiała z mieszkańcami oraz turystami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Wszystkim obecnym plażowiczom wręczyła ulotki prewencyjne mówiące o znakach ostrzegawczych mogących pojawić się na tego typu kąpieliskach.


 2017-08-09
Malbork,
Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celnego z Kwidzyna przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Dzisiejsza akcja skutkowała zabezpieczeniem w jednym z malborskich lokali wszystkich ośmiu bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-08-08
Malbork,
Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego prowadzą działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W ostatnich dniach mundurowi skontrolowali kilkanaście salonów gier oraz zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych. Właścicielom lokali grozi wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności. Wspólne działania służb będą nadal kontynuowane. 


 2017-08-07
Malbork,
Policjanci z Malborka pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowa Wieś, gdzie kierująca fiatem punto zderzyła się vw passatem. W wyniku zderzenia 3 osoby zostały zabrane do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożną, a w szczególności bez pośpiechu i dostosowaną do warunków panujących na trasie jazdę. 


 2017-08-04
Malbork,
Stało się już tradycją, że goście zaproszeni na policyjne święto zamiast kwiatów przynoszą przybory szkolne dla dzieci. Wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym Komendant Powiatowy Policji w Malborku przekazał pierwsze upominki dla dzieci z fundacji „Wyrównajmy ich szansę” w Malborku. Dzięki przedstawicielom władz samorządowych oraz współpracujących z policją instytucjom przybory szkolne trafią do dzieci z powiatu malborskiego. 


 2017-08-03
Malbork,
Po roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Policja wprowadziła kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu interaktywnej mapy. Teraz obywatele mają możliwość dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń. Policjanci zapewniają, że wszystkie zgłoszone za pośrednictwem krajowej mapy zagrożenia są rzetelnie sprawdzane – w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole, dzielnicowi, czy drogówka, ale także policjanci z pionu kryminalnego.


 2017-08-02
Malbork,
Policjantka wraz z inspektorem miejscowego Sanepidu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedziła młodzież z Akademii Piłkarstwa Sportowego Gdyni przebywającą na wakacjach w ośrodku wypoczynkowym w Malborku. Funkcjonariuszka przeprowadziła z uczestnikami pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wakacji w szczególności podczas zabawy nad wodą, a inspektor sanitarny sprawdził warunki w jakich wypoczywają wczasowicze. Spotkanie zakończyło się rozdaniem kolonistom ulotek prewencyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 


 2017-08-01
Malbork,
Policjanci z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na dachu budynku mieszkalnego uprawiali konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 111 krzewów w różnym fazie wzrostu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany 25-letni mężczyzna posiadał w mieszkaniu 41 tabletek zawierających pochodne metaamfetaminy. Zatrzymany drugi z podejrzanych to 29-letni mężczyzna, u którego w tablecie policjanci znaleźli treści pornografii dziecięcej. Sprawcy zostali przesłuchani i usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


 2017-07-28
Malbork,
Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Tylko w lipcu odnotowano 9 zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości na terenie powiatu malborskiego. Mieszkańcy powiatu wskazali mundurowym miejsca na drodze krajowej nr 22, w których kierowcy przekraczają nagminnie dozwoloną prędkość. Zgłoszenie tego typu zagrożeń na mapie poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych.


 2017-07-28
Malbork,
Malborscy mundurowi zatrzymali trzech 16-latków podejrzewanych o przestępstwo rozboju popełnione na małoletnim mieszkańcu Malborka. Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili, że trzech sprawców napadu na 15-latka ukradli mu telefon komórkowy m-ki Samsung. Podejrzani sprzedali skradziony telefon w lombardzie za kwotę 40,- złotych. Zatrzymani młodzi mężczyźni zostali już przesłuchani. Teraz losem nieletnich sprawców rozboju zajmie się sąd rodzinny.


 2017-07-26
Malbork,
Odpowiadając na kampanię społeczną prowadzoną przez Urząd Miasta Malborka pod nazwą „Malbork staje się przyjazny dla osób niepełnosprawnych” pracownicy Policji pod malborską komendą przemalowali "kopertę" dla osób niepełnosprawnych na kolor niebieski. Prowadzona kampania ma na celu poprawić widoczność miejsc przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością oraz ograniczyć zajmowanie ich przez nieuprawnionych do tego kierowców. Policjanci przypominają, że kierowcy za parkowanie w miejscu zastrzeżonym powinni liczyć się z możliwością nałożenia na nich mandatu karnego.


 2017-07-25
Malbork,
Policjanci z Malborka i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Gdańska w związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców miasta przeprowadzili kolejne działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie tych działań policjanci razem z celnikami skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka, w którym celnicy zabezpieczyli cztery automaty do gier.


 2017-07-24
Malbork,
W piątek w Malborku odbyły się uroczystości z okazji tegorocznego Święta Policji. Za pełną poświęcenia służbę kilkudziesięciu policjantów odebrało z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofa Kozelana odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopniepolicyjne. W ceremonii wzięli udział m.in. zaproszeni goście, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i przedstawiciele samorządów.


 2017-07-24
Malbork,
24 lipca to dzień policyjnego święta, ale też czas pamięci o tych którzy odeszli. Oddając hołd policjantom kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Malborku złożyło kwiaty i zapaliło znicze pod obeliskiem.


 2017-07-20
Malbork,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia policjantów i awansowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski wręczył 28 funkcjonariuszom nagrody motywacyjne oraz awanse. Komendant wyróżnił również wszystkich pracowników korpusu służby cywilnej za zaangażowanie w codziennej pracy. 


 2017-07-14
Malbork,
Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego nanieśli 599 potencjalnych zagrożeń.Liczba nanoszonych punktów na mapie ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu plakaty informacyjne o Krajowej Mapie Zagrożeń zostały umieszczone w urzędach i instytucjach na terenie powiatu malborskiego.


 2017-07-11
Malbork,
Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście. W piątek przedstawiciele instytucji sprawdzili warunki bytowe dzieci przebywających na półkolonii na terenie miasta oraz skontrolowali akweny wodne. Działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Pieszy” realizowali także policjanci ruchu drogowego.


 2017-07-07
Malbork,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu malborskiego. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub ww.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.


 2017-07-06
Malbork,
Policjanci spotkali się z grupą dzieci przebywających na półkoloniach w ramach akcji pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo”. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


 2017-06-30
Malbork,
Policjanci wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy policji pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 22 przed mostem Knybawskim. W zderzeniu VW passata z Oplem Signum obrażeń ciała doznali dwaj kierujący. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. Śledczy ustalają szczegóły wypadku. 


 2017-06-30
Malbork,
Policjantki z komendy powiatowej w Malborku odwiedziły uczestników półkolonii w Królewie w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania mundurowe przypominały dzieciom i młodzieży jak być bezpiecznym nad wodą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach rowerami. 


 2017-06-29
Malbork,
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z malborskiej komendy zabezpieczyli pond 160 zestawów klocków, które mają podrobione znaki towarowe znanej firmy tego typu zabawek. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wstępnie oszacował straty na przeszło 6,5 tys. złotych. Zabezpieczony towar oferowany był do sprzedaży w sklepach na terenie Malborka. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat więzienia. 


 2017-06-28
Malbork,
Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. We wtorek policjanci wspólnie z pracownikiem Sanepidu skontrolowali strzeżone i niestrzeżone kąpieliska na terenie powiatu. Mundurowi podczas kontroli promowali ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz rozdawali ulotki prewencyjne specjalnie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


 2017-06-27
Malbork,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy brali udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”Możliwość oddawania głosów na dzielnicowego została uruchomiona 27 czerwca i zakończyła się 12 lipca. Z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wygrał sierżant sztabowy Zbigniew WiewiórkaKomenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.