2016-05-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta, u którego w trakcie kontroli znaleźli narkotyki. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. 19-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających, zgodnie z ustawą grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek po południu na drodze powiatowej pomiędzy Nowym Stawem a Lichnowami. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem marki Opel Astra wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzyła się z samochodem marki Audi. Na miejscu zginęły trzy osoby w wieku 11, 49 i 71 lat, które jechały oplem. Do szpitala trafiły dwie kobiety w wieku 32 i 36 lat podróżujące audi.


 2016-05-27
MALBORK,
W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzi działania kontrolno-profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadali za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Punkty kontrolne znajdowały się na terenie całego powiatu malborskiego. Kontroli poddanych zostało 530 kierowców. 


 2016-05-24
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku i funkcjonariusze Urzędu Celnego w Gdańsku przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań policjanci razem z celnikami  skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka. Celnicy zabezpieczyli dziewięć automatów do gier.


 2016-05-24
NOWY STAW,
Kilkudziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie uczestniczyło w spotkaniu z policjantem tutejszej jednostki. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie spędzić wakacje. Następnie dzielnicowy zaprosił dzieci do komisariatu, aby mogły zobaczyć z bliska na czym polega jego praca.


 2016-05-23
MALBORK,
„Dopalacze kradną życie” – pod takim hasłem  policjanci z Malborka przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z rodzicami uczniów z Gimnazjum nr 1 w Malborku. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających w tym min. dopalaczy. W działaniach policjantów wspierają przedstawiciele Sanepidu oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.


 2016-05-20
MALBORK,
Policjanci z Malborka przyłączyli się do programu profilaktycznego realizowanego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej pod hasłem „Bezpieczna zabawa- pies nie zawsze jest przyjacielem”. W spotkaniu z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych strażnikowi miejskiemu towarzyszy policjant wraz ze swoim psem służbowym Aresem.


 2016-05-20
MALBORK,
Kryminalni z Malborka i funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga zabezpieczyli około 17 kilogramów suszu tytoniowego, 50 litrów alkoholu etylowego oraz 1225 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ten nielegalny towar przechowywał w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych 40-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wstępnie zostały oszacowane na kwotę 40 tysięcy złotych.


 2016-05-18
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19, 20 i 31 lat, podejrzanych o liczne kradzieże w galerii handlowej i supermarketach na terenie miasta. Sprawcy kradli min. płyty z muzyką i artykuły spożywcze o wartości około 2,5 tysiąca złotych. Dzisiaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-05-18
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego we wtorek na terenie powiatu malborskiego przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas wczorajszej akcji "Bezpieczny Pieszy" funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także kontrolowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi ukarali mandatami 17 pieszych oraz 5 kierowców.


 2016-05-09
MALBORK,
Podczas weekendu malborscy policjanci skutecznie strzegli bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymano w sumie pięciu nietrzeźwych użytkowników dróg, oraz jednego kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h. Ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.


 2016-05-06
MALBORK,
Malborscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego klienta jednego ze sklepów, który przyjechał na zakupy swoim samochodem. Kierowca skody miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 41-latek za swój czyn może trafić nawet na 5 lat do więzienia.


 2016-05-05
MALBORK,
W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Jak co roku mury szkoły opuściło kolejne pokolenie młodzieży, których czteroletnie wysiłki zostały uhonorowane wręczonym tego dnia świadectwem ukończenia szkoły. Wśród absolwentów liczne grupę stanowiły osoby uczące się w klasach o profilu policyjnym, którym świadectwa ukończenia szkoły wręczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski.


 2016-05-05
MALBORK,
Malborscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w mieszkaniu których ujawnili hodowlę konopi indyjskiej, susz przygotowany do sprzedaży, oraz sprzęt do rozdrabniania i ważenia narkotyków.


 2016-05-05
MALBORK,
Wznowienie przyjmowania dokumentów od kandydatów do służby w Policji.


 2016-04-27
MALBORK,
Dzisiaj kilkudziesięciu przedszkolaków uczestniczyło w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Dzieci ze Starego Pola  gościły policjanta,  który opowiadał im o bezpieczeństwie w trakcie drogi do przedszkola. Z kolei maluchy z przedszkola w Malborku odwiedziły policjantów w miejscu ich pracy.


 2016-04-27
POLICJA,
Policjanci apelują do wszystkich osób o staranne weryfikowanie otrzymywanych faktur za energię elektryczną. W ostatnich dniach do komend i komisariatów na pomorzu zgłaszają się osoby, które otrzymały faktury za prąd zawierające m.in. nieprawidłowe numery kont i numery klientów. Funkcjonariusze zajmują się już tymi próbami oszustw.


  
 2016-04-26
KWP GDAŃSK,
Majówka Spokojna i Bezpieczna – komunikat pomorskiej Policji Przed nami długi, majowy weekend. Czas wyjazdów za miasto, spotkań ze znajomymi, uczestnictwo w imprezach rozrywkowych. Wszystko to niesie za sobą pewne zagrożenia. Wychodząc im naprzeciw Pomorska Policja podejmuje różnego rodzaju działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. To jednak nie wystarczy. Aby uniknąć niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji każdy powinien wiedzieć, jakie czyhają na niego zagrożenia i jak się przed nimi zabezpieczyć.


 2016-04-25
MALBORK,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w sobotę przeprowadzili międzyszkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. Dwie zwycięskie drużyny wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się już w najbliższy czwartek w Nowym Stawie.


 2016-04-25
MALBORK,
Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mieszkaniec powiatu malborskiego w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych zaproponował policjantom łapówkę. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-25
MALBORK,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku podsumowali weekendowe działania prewencyjno-kontrolne. Policyjne kontrole ujawniły nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali również kilkanaście dowodów rejestracyjnych w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami. Dzisiaj policjanci kontynuują działania prowadząc akcję „Trzeźwy Poranek”. 


 2016-04-25
MALBORK,
W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyła się odprawa służbowa dla policjantów i pracowników Policji. Podczas spotkania mł. insp. Michał Zapolski podziękował za wieloletnią służbę podinsp. Grażynie Szulewskiej-Stahn, której  zostały powierzone obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim, wręczył akty powierzenie obowiązków na stanowiskach kierowniczych oraz podsumował efekty pracy policjantów w I kwartale 2016 roku.


 2016-04-22
MALBORK,
Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu malborskiego to priorytet pracy policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego systematycznie prowadzą działania prewencyjno- kontrolne min. "Alkohol i Narkotyki, "Pasy", "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", "Prędkość", "Trzeźwy Poranek". Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną od początku roku uczestniczyli w kilkudziesięciu spotkaniach z uczniami w szkołach podczas  których poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.  Na terenie całego powiatu malborskiego mundurowi organizują konsultacje społeczne oraz debaty w ramach opracowania mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Prowadzone akcje przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.


 2016-04-20
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku wczoraj przeprowadzili działania "Prędkość". Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy zapinają pasy bezpieczeństwa oraz bezpiecznie przewożą dzieci. Jest to jedna z wielu cyklicznie powtarzanych akcji, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.


 2016-04-19
POLICJA,
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.


 2016-04-18
MALBORK,
Kilkudziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie uczestniczyło w spotkaniu z policjantem tutejszej jednostki. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Następnie dzielnicowy zaprosił dzieci do komisariatu, aby mogły zobaczyć z bliska na czym polega praca policjanta.


 2016-04-18
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 17-latka, który przewoził motorowerem dwie osoby. Kierowca oraz jego pasażerowie nie używali kasków ochronnych i jechali bez włączonych świateł. W trakcie kontroli okazało się, że 17-latek nie posiada uprawnień i dokumentów od pojazdu. Za popełnione wykroczenia policjanci sporządzili wniosek do sądu.


 2016-04-14
MALBORK,
Policjanci z Malborka rozpoczęli kolejną edycję szkoleń z zakresu taktyk i technik interwencji. Zajęcia dla jednej grupy szkoleniowej trwają przez cztery tygodnie, a ich celem jest rozwijanie sprawności fizycznej policjantów oraz utrwalenie posiadanych umiejętności wykorzystywanych podczas codziennej służby. Szkolenia prowadzą doświadczeni instruktorzy posiadający uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz egzaminowania policjantów w zakresie taktyki i techniki interwencji.


 2016-04-12
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój,  do którego doszło w niedzielę rano w jednym z salonów gier na terenie miasta. Sprawca zaatakował przebywającego w salonie mężczyznę i ukradł jemu pieniądze. Policjanci  jeszcze tego samego dnia zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta. Wczoraj usłyszał zarzut rozboju. Funkcjonariusze wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-04-12
MALBORK,
Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na drogach pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.


 2016-04-11
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali 46–letniego mieszkańca powiatu elbląskiego, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie marki Volkswagen Passat policjanci znaleźli 1500 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych.


 2016-04-11
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego z Malborka zatrzymali 54-letniego kierowcę samochodu osobowego, który popełnił wykroczenia drogowe min. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, a na kolanach przewoził dwuletnie dziecko. Interweniujący policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu.


 2016-04-11
MALBORK,
W piątek od rana na malborskich drogach trwały wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów pod nazwą „TRUCK i BUS”. Policjanci z ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, stan oświetlenia i ogumienia, czas pracy kierowcy oraz odpowiednie przewożenie osób i ładunku. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach.


 2016-04-05
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu malborskiego przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas wczorajszej akcji "Bezpieczny Pieszy" funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także kontrolowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi ukarali mandatami 20 pieszych oraz 11 kierowców, skierowali również dwa wnioski do sądu.


 2016-04-04
POLICJA,
W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, apelujemy do Państwa o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.


 2016-04-04
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali trzech mieszkańców powiatu malborskiego w wieku 17,18 i 20 lat podejrzanych o podpalenie tysiąca snopów siana. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem na prywatnej posesji w Lisewie Malborskim. W wyniku pożaru spaleniu uległa również prasa kostkująca, kosiarka do ciągnika oraz króliki hodowlane. Straty zostały oszacowane na około 15 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia


 2016-04-01
POLICJA,
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.


 2016-04-01
MALBORK,
Dzisiaj o godz. 13-tej w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komisarz Jacek Konkol odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku mł. insp. Michała Zapolskiego rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku.


 2016-03-31
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. 39-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do zakładu karnego.


 2016-03-29
MALBORK,
Kilkadziesiąt minut potrzebowali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o rozbój i odzyskać skradziony 16-letniemu mieszkańcowi powiatu malborskiego motorower. 19-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.


 2016-03-29
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku  pracowali na miejscu kolizji drogowej do której doszło w gminie Nowy Staw. Kierowca samochodu marki Volkswagen Golf nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył mazdy. 25-latek kierujący volkswagenem był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji drogowej będąc pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tys. złotych.


 2016-03-25
MALBORK,
Zarzut uszkodzenia zabytkowego muru pochodzącego z XIV wieku zdobiącego parafię rzymsko-katolicką w Krzyżanowie przedstawili wczoraj śledczy 28-letniemu mieszkańcowi powiatu malborskiego. Policjanci podejrzewają mężczyznę o zniszczenie zabytkowego muru okalającego kościół. Wartość powstałych szkód właściciel oszacował na kwotę 6 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.


 2016-03-25
MALBORK,
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Jak co roku, w okresie świąt, na drogach powiatu malborskiego będzie więcej policyjnych patroli. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość i to, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w czasie jazdy.


 2016-03-25
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego na ulicy Armii Krajowej w Malborku zatrzymali 59-letniego kierowcę samochodu marki Chrysler Cruiser, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i znajdował się pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze ujawnili, że pojazd od 2 lat nie posiada aktualnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowca odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.


 2016-03-23
MALBORK,
Policjanci odwiedzili grupę smerfów z przedszkola nr 10 w Malborku i przypomnieli im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci mogły również zapoznać się ze sprzętem policyjnym oraz wziąć udział w zgadywankach. To już kolejne tego typu spotkanie, które ma na celu przybliżyć maluchom przepisy ruchu drogowego oraz pracę policjantów.


 2016-03-23
MALBORK,
We wtorek w Szkole Łacińskiej w Malborku odbyła się, zorganizowana przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, konferencja z udziałem przedstawicieli instytucji dbających o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej. Tematem wiodącym spotkania było omówienie szkolnych programów profilaktyki mających na celu zapobieganie narkomanii wśród dzieci i młodzieży. W konferencji uczestniczyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zajmująca się na co dzień profilaktyką osób nieletnich.


 2016-03-21
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy samochodu marki Fiat Cinquecento. Mieszkaniec powiatu malborskiego miał 0,68 promila. 19-latek popełnił szereg wykroczeń drogowych min. jechał bez włączonych świateł mijania oraz pasów bezpieczeństwa, nie posiadał prawo jazdy, a jego auto było niesprawne. Podczas kontroli był agresywny i znieważył interweniujących policjantów. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. 


 2016-03-18
MALBORK,
Policjanci z Malborka uczestniczyli wczoraj w działaniach „PASY", które były prowadzone na terenie województwa pomorskiego. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie przestrzegają obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a także czy dzieci są prawidłowo przewożone. Przeprowadzone kontrole wykazały, że 20 kierowców oraz 7 pasażerów nie zastosowało się do obowiązujących przepisów. Akcja kontrolno-prewencyjna ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2016-03-17
MALBORK,
Dzisiaj na drogach powiatu malborskiego policjanci prowadzą działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą „PASY”. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz ich pasażerowie przestrzegają obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a dzieci są bezpiecznie i odpowiednio przewożone.


 2016-03-16
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego patrolujący gminę Nowy Staw w miejscowości Świerki zatrzymali do kontroli rowerzystę. 46-letni mieszkaniec powiatu malborskiego miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że oprócz wykroczenia, rowerzysta popełnił również przestępstwo. Mężczyzna złamał sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów i rowerów. Za złamanie zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, grozi za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.