2017-04-24
MALBORK,
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się finał Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju polegającym na teoretycznym oraz praktycznym egzaminie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali malborscy policjanci. Zwycięzcom turnieju osobiście pogratulował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol.


 2017-04-21
MALBORK,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu malborskiego . Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Podczas działań nadzorem objęte zostaną też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2017-04-20
MALBORK,
Już w najbliższy weekend (22-23 kwietnia 2017 roku) w Starym Polu odbędą się VIII Wiosenne Targi Ogrodnicze. Co roku targi gromadzą duża liczbę wystawców i zwiedzających. Największych utrudnień w ruchu należy spodziewać się na odcinku drogi krajowej nr 22 pomiędzy Starym Polem a Malborkiem. Służbę w tych miejscach będą pełnili policjanci ruchu drogowego. Wszystko po to, aby ruch na trasach dojazdowych odbywał się z jak najmniejszymi utrudnieniami.


 2017-04-19
MALBORK,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł", służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.


 2017-04-19
MALBORK,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją za pomocą aplikacji internetowej. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub www.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy.


 2017-04-14
MALBORK,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia policjantów i awansowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki 36 wyróżniających się w służbie policjantów odebrało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku mł. insp. Michała Zapolskiego nagrody motywacyjne. Komendant uroczyście pożegnał odchodzącego po 27 latach służby na emeryturę aspiranta sztabowego Ryszarda Cieślika.


 2017-04-13
MALBORK,
Wczoraj w sali Szkoły Łacińskiej w Malborku odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Celem spotkania było przypomnienie mechanizmów działania sprawców przestępstw wyłudzających pieniądze metodą ”na wnuczka”, „na policjanta” lub „na urzędnika”. Obecni na debacie seniorzy mieli również możliwość porozmawiania ze swoimi dzielnicowymi oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w naszym mieście. Policjanci zaprezentowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja komenda”. Organizatorem debaty był mł. insp. Michał Zapolski Komendant Powiatowy Policji w Malborku. 


 2017-04-12
MALBORK,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-04-12
MALBORK,
Internet stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jego najmłodsi użytkownicy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, jak łatwo można stać się ofiarą cyberprzestępczości. Malborscy policjanci przypominają o zagrożeniach jakie wiążą się z tego typu przestępstwem oraz przestrzegają przed uzależnieniem od Internetu, portali i gier komputerowych. W ramach realizowanego programu "Bezpieczny w sieci" mundurowi organizują spotkania w szkołach z dziećmi i nauczycielami.


 2017-04-11
MALBORK,
Przyszła wiosna – przed nami sezon motocyklowy. Malborscy policjanci przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom ale i wszystkim użytkownikom dróg. Tylko w ubiegłym roku doszło na drogach powiatu malborskiego doszło do 95 wypadków w następstwie których 8 osób zostało zabitych, a  116 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem jednośladów, dokładnie 3 motocyklistów było sprawcami zdarzeń w ruchu drogowym.


 2017-04-11
MALBORK,
Zdrowych i bezpiecznych oraz pełnych radości i nadziei Świąt Wielkiej Nocy życzy Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł insp Michał Zapolski wraz z załogą.


 2017-04-07
MALBORK,
Wczoraj w auli szkoły podstawowej nr 5 odbyły się XIII Malborskie Targi Pracy organizowane przez Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. Nie zabrakło w nich również policjantów, którzy zapoznawali chętnych z ofertą służby w Policji, rozdawali ulotki i omawiali zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W targach pracy mundurowych wspierali uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. 


 2017-04-07
MALBORK,
Malborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy pobili pokrzywdzonego pod sklepem i ukradli mu portfel. Zatrzymani to 41-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego oraz 42-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Jeszcze dziś sąd w Malborku zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.


 2017-04-06
MALBORK,
 Policjanci z malborka patrolujący rejon miasta zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Nerwowo zachowujący się pasażerowie wzbudzili czujność stróżów prawa. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli 2 porcje amfetaminy. 23 i 27-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-05
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 20-latka podejrzanego o uprawę marihuany. Policjanci ustalili, że mężczyzna w mieszkaniu uprawia konopie indyjskie. Wczorajsze przeszukanie potwierdziło informacje policjantów. Oprócz kilku doniczek z roślinami konopi indyjskich policjanci zabezpieczyli specjalny sprzęt służący do uprawy niedozwolonych roślin. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za nielegalną uprawę marihuany grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-04
MALBORK,
Dzisiaj zarzuty usłyszy 42-letni mieszkaniec Malborka, który wczoraj wieczorem w centrum miasta będąc nietrzeźwy kierował samochodem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności i utrata uprawnień. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe, których się dopuścił oraz uszkodzenie słupków betonowych pod jednym z supermarketów. 


 2017-04-04
MALBORK,
Malborscy dzielnicowi spotkali się w ubiegły czwartek z uczniami I klas Szkoły Podstawowej nr 8. W ramach akcji „Bezpieczny w domu” rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zabawy w domu. Dzieci w trakcie spotkania kolorowały postać policjanta, strażaka i ratownika medycznego.


 2017-03-31
MALBORK,
W poniedziałek od rana aż do nocy policjanci z malborskiej drogówki będą realizować działania "BEZPIECZNY PIESZY" ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku, piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze, jak również czy piesi nie narażają się na niebezpieczeństwo przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych czy też przy czerwonym świetle.


 2017-03-31
MALBORK,
Dzisiaj w Zespole Szkół nr 3 w Malborku odbyła się debata ewaluacyjna „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom” z uczniami klas ponadgimnazjalnych. Policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne przeprowadzili debatę na temat problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych. Jest to ewaluacja przeprowadzonej we wrześniu ubiegłego roku debaty pod nazwą „ Nie dla używek – młodzież z powiatu ceni swoje zdrowie”. Podczas spotkania zachęcano młodzież do pracy w Policji. 


 2017-03-29
MALBORK,
Malborscy policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego m-ki Samsung wartego kilkaset złotych. 24-letni mężczyzna zabrał pozostawiony w otwartym samochodzie dostawczym telefon należący do kuriera. Podejrzany sprzedał skradziony telefon w lombardzie za kwotę 250 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


 2017-03-29
MALBORK,
Mundurowi z Malborka propagując bezpieczeństwo i realizując program "Dzielnicowy bliżej nas" w tym tygodniu przestrzegali osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na wnuczka lub policjanta. Dzielnicowi w czasie służby docierali do działkowiczów i rozdawali im ulotki prewencyjne zawierające informację, jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa.


 2017-03-27
MALBORK,
W sobotę policjanci z Malborka zatrzymali 3 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu malborskiego, którzy byli poszukiwani nakazami doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Wszyscy zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie skąd zostaną przewiezieni do zakładu karnego w którym spędzą najbliższe miesiące.


 2017-03-27
MALBORK,
W miniony weekend malborscy policjanci pracowali przy groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym między Malborkiem a miejscowością Cisy. Kierująca fordem z nieustalonych przyczyn zjechała z drogi, a następnie kilka razy dachowała i zatrzymała się na drzewie. Kobieta z czworgiem podróżujących z nią dzieci, trafiła do szpitala w Elblągu. Śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. 


 2017-03-23
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrekcją Zespołu Szkół w Starym Polu zorganizowali debatę społeczną pn. „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych. Władze samorządowe reprezentował Zastępca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny. Debata dotyczyła problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
MALBORK,
Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz dzielnicowi podczas wczorajszego spotkania z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Przypominamy rekrutacja cały czas trwa!


 2017-03-21
MALBORK,
Z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Malborka na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której funkcjonowanie ma istotny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Tym razem włodarz naszego miasta Pan Marek Charzewski zachęca do korzystania z internetowej aplikacji, w której mieszkańcy mogą anonimowo wskazać Policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.


 2017-03-17
MALBORK,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną oraz starszym dzielnicowym uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień. Podczas spotkania przedstawiciele służb mundurowych zachęcali młodzież do służby w wojsku, straży pożarnej i policji.


 2017-03-16
Malbork,
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednym z mieszkań na terenie Malborka znaleźli ubrania i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. W związku z tą sprawą, kryminalni zatrzymali 33–letnią mieszkankę powiatu malborskiego podejrzewaną o sprzedaż podrobionej odzieży sportowej za pośrednictwem internetu. Wstępnie oszacowano straty na kwotę ponad 17 tys. złotych. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara do 2 lat więzienia.


 2017-03-16
Malbork,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkała się z uczniami centrum edukacji zawodowej. Podczas prelekcji funkcjonariuszka omówiła  tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-03-16
Malbork,
W piątek na terenie całego  powiatu malborskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne „Prędkość”. Funkcjonariusze będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się kierowcy i uświadamiać kierujących w zakresie niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością.  


 2017-03-15
Malbork,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273


 2017-03-15
Malbork,
Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego malborskiej komendy kilka minut po zdarzeniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli damski rower w centrum miasta. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku, gdy prowadzili rower ulicą. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży. Dzięki policyjnej interwencji, odzyskany przez funkcjonariuszy jednoślad jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-14
Malbork,
Policjantka zajmująca się profilaktyką przeprowadziła prelekcje wśród wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkania było zapobieganie cyberprzestępczości oraz omówienie odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było przypomnienie młodym ludziom o prawnych konsekwencjach nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem zachowania.


 2017-03-13
Malbork,
Malborku od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. Mundurowi w trakcie działań będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2017-03-10
Malbork,
Policjanci zatrzymali młode małżeństwo z powiatu malborskiego, które w miniony poniedziałek ukradli samochód marki Audi 80 z jednego z parkingów osiedlowych na terenie miasta. W tym samym dniu, gdy doszło do kradzieży, mężczyzna przemalował sprayem oraz markerem przerobił tablice rejestracyjną. 26-latek i 24 latka zostali zatrzymani przez policjantów po tym jak zatankowali skradzione auto na jednej ze stacji w powiecie gdańskim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Pruszcza Gdańskiego malborscy kryminalni jeszcze tego samego dnia doprowadzili parę złodziei do komendy w Malborku. Podejrzani o kradzież z włamaniem usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo 26-latek odpowie za sfałszowanie tablicy rejestracyjnej. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, za podrobienie znaku identyfikującego grozi do 3 lat więzienia.


 2017-03-10
Malbork,
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie malborskim oczami mieszkańców? Gdzie chcielibyśmy widzieć więcej patroli policyjnych oraz jakie zagrożenia wskazują internauci tworzący mapę zagrożeń możemy sprawdzić na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej mapy mieszkańcy mają samemu możliwość wskazywania Policji zagrożeń, które według nich są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.


 2017-03-08
Malbork,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowy rejonu Południe spotkali się z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku. W czasie prelekcji policjanci rozmawiali z dziećmi o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i demoralizacji. Głównym temat było zagrożenie cyberprzemocą oraz jej konsekwencjami. Tego typy spotkania odbywają z we wszystkich szkołach na terenie powiatu malborskiego.


 2017-03-07
Malbork,
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Nowym Stawie w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Podczas zajęć w szkole podstawowej w Nowym Stawie policjant opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz przypomniał im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec spotkania policjant rozdał pierwszakom odblaski, które mają przyczynić się do wzrostu ich bezpieczeństwa.


 2017-03-03
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu malborskiego.


 2017-03-03
Malbork,
Liczba nanoszonych przez mieszkańców Malborka punktów na Mapie Zagrożeń ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu z Policją pracownicy Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Malbork umożliwiają korzystanie z internetowej mapy zagrożeń w swojej siedzibie. Teraz już każdy mieszkaniec Malborka, który nie posiada dostępu do Internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie w oddziale Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 54.


 2017-03-02
Malbork,
Wczoraj malborscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który ze sklepu odzieżowego znajdującego się na terenie miasta ukradł towar warty blisko 4000 złotych. Złodziej w ubiegłym tygodniu włamał się do sklepu z którego zabrał damskie ubrania. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Malborku w celu odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


 2017-03-01
Malbork,
Dzielnicowi malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 16 i 17 –latka, którzy w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłoradz uszkodzili samochód marki VW Golf. Młodzi mężczyźni wybili szyby i reflektory oraz zarysowali karoserię w zaparkowanym przed domem pojeździe. Właściciel auta wycenił straty na ponad 2 tys. złotych. Za to przestępstwo 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym. 


 2017-02-28
Malbork,
Wczoraj malborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku brali udział w powiatowych działaniach „Bezpieczna droga nr 22”. Głównym celem działań było zmniejszenie ilości wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Również w tym samym dniu w trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowi przeprowadzili akcje „Bezpieczny Pieszy”. Tego typu działania realizowane są cyklicznie na terenie powiatu malborskiego. 


 2017-02-27
Malbork,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku w sprawie skarg i wniosków w dniu 01.03.2017 r. przyjmuje wyjątkowo w godzinach 13.00-15.00.


 2017-02-24
Malbork,
Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich w Zespole Szkół nr 2 w Malborku. Podczas tej wizyty funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się ma czym polega praca policjanta.


 2017-02-23
Malbork,
Mieszkańcy powiatu malborskiego na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania nanieśli 345 potencjalnych zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tym przypadku policjanci interweniowali 110 razy. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa zaczęła działać od 1 lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech województw zostało wybrane do wdrożenia tej aplikacji.


 2017-02-23
Malbork,
Policjanci spotkali się wczoraj z gimnazjalistami w Zespole Szkół w Starym Polu. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych i niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-02-21
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 31-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło na początku stycznia br. w jednym z salonów gier na terenie miasta. Sprawcy dotkliwie pobili przebywającego w salonie mężczyznę, ukradli mu plecak, w którym były pieniądze i wiertarka. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat policjanci zatrzymali dwa dni po rozboju. Trzeciego podejrzanego kryminalni zatrzymali wczoraj rano. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt na okres 3 miesięcy.


  
 2017-02-20
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkół w Gminie Malbork. Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu malborskiego.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.