2017-11-17
Malbork,
Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W dwóch malborskich lokalach rozrywkowych zabezpieczyli wszystkie bezprawnie wykorzystywane do celów komercyjnych automaty do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-16
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 17-latka, który w niedzielę napadł starszą kobietę. Napastnik używając przemocy ukradł jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Już na drugi dzień sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest on poszukiwany do młodzieżowego ośrodka wychowawczego z terenu Polski. Wczoraj podejrzany 17-latek usłyszał zarzut i został umieszczony w ośrodku. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.


 2017-11-15
Malbork,
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kończewice na Drodze Krajowej nr 22, gdzie kierujący Renault Megane, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Citroenem. Kierujących z obu pojazdów przetransportowano do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-11-14
Malbork,
Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali telefon komórkowy marki IPhone, skradziony w ubiegłym miesiącu mieszkańcowi powiatu malborskiego. Funkcjonariusze, ustalili i zatrzymali 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież urządzenia wartego blisko 5 tysięcy złotych. Utracony telefon policjanci oddali już właścicielowi. Mężczyźnie za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat


 2017-11-13
Malbork,
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę w miejscowości Królewo. Pijany 54-latek wtargnął pod nadjeżdżającego Passata, kierowca aby uniknąć jego potrącenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy. 24-letni kierowca passata wraz z pasażerką trafili do szpitala. Na szczęście doznali niegroźnych obrażeń. Pieszy będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej, oraz nie posiadanie elementu odblaskowego za co grozi mu grzywna lub ograniczenie wolności. 


 2017-11-10
Malbork,
Każdego roku, w okresie zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Najczęściej umierają w ten sposób ludzie bezdomni i samotni, ale zdarzają się również przypadki zamarzania osób znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu.


 2017-11-10
Malbork,
Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.


 2017-11-10
Malbork,
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.


 2017-11-09
Malbork,
Policjanci z malborskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", tym razem spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku. Akcja ta dedykowana jest najmłodszym uczniom szkół, a jej celem jest edukacja dzieci o zagrożeniach jakie czyhają na nie w życiu codziennym. Funkcjonariusze rozdali uczniom odblaskowe worki ufundowane przez Fundację Lotos, która jest jednym z partnerów akcji.


 2017-11-08
Malbork,
Malborscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrekcją Szkoły Podstawowej w Starym Polu zorganizowali debatę ewaluacyjną pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ -„Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas siódmych. Przedstawiciele służb mundurowych i instytucji rozmawiali o problemach związanych z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2017-11-07
Malbork,
Policjanci z malborskiej drogówki zatrzymali 20–letniego mieszkańca powiatu, który kierując samochodem marki Fiat Seicento nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca podczas ucieczki lekceważył przepisy ruchu drogowego, tym samym stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie środki odurzające. Podróżujący z nim pasażer również posiadał narkotyki. Młody kierowca usłyszał już zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli oraz wspólnie z pasażerem zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności


 2017-11-06
Malbork,
W dniach 27 października – 5 listopada 2017r. malborscy policjanci prowadzili działania „ZNICZ”. Od początku ich trwania do niedzieli w powiecie malborskim doszło do 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych. Funkcjonariusze nie ujawnili nietrzeźwych kierujących. Policjanci w dalszym ciągu apelują o rozwagę za kierownicą oraz używanie elementów odblaskowych przez pieszych.


 2017-11-02
Malbork,
Kryminalni z Malborka w tym tygodniu zatrzymali mężczyznę w wieku 43 lat podejrzanego o szereg włamań do domów jednorodzinnych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, 43-latek dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży. Sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-31
Malbork,
Dzisiaj policjantka z malborskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku. Podczas spotkania funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.Partnerem tej akcji jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe worki.


 2017-10-30
Malbork,
Policjanci ruchu drogowego już po raz szósty wspólnie z przedstawicielami Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku zorganizowali dwudniową akcję "Zielone Światło" w okolicach cmentarza komunalnego z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Malborscy funkcjonariusze razem z dziećmi z malborskich szkół kontrolowali kierowców czy stosują się do obowiązujących przepisów. Wzorowi kierowcy otrzymywali zielonego lizaka, natomiast ci którzy popełnili wykroczenie drogowe zamiast mandatu otrzymali lizaka koloru czerwonego. Dzięki wspólnej akcji, zdecydowana większość osób jechała zgodnie z przepisami


 2017-10-30
Malbork,
Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji odbyła się wraz z rozpoczęciem się działań Policji pn. „Znicz”.


 2017-10-27
Malbork,
Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili w tym tygodniu działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W jednym z malborskich lokali policjanci zabezpieczyli 9 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów, które przekazali funkcjonariuszom służby celnej. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-24
Malbork,
Wczoraj w ramach projektu Biura Prewencji Komendy Głównej Policji i Policji holenderskiej pn. "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii „” w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku gościliśmy delegację policjantki z Holandii i z Komendy Głównej Policji. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi malborscy policjanci zorganizowali warsztaty dla pracowników urzędów pracy, miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz uczniów malborskich szkół na temat zagrożeń związanych z podjęciem pracy za granicą. Wymiana doświadczeń w zakresie profilaktyki społecznej była niezwykle ciekawa i cenna dla wszystkich uczestników spotkania. 


 2017-10-24
Malbork,
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta


 2017-10-23
Malbork,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 14– letni chłopiec. Dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w czasie, gdy prawdopodobnie przebiegało na czerwonym świetle na drugą stronę ulicy. Chłopiec w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Kierowca był trzeźwy. Policja apeluje o ostrożność.


 2017-10-19
Malbork,
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. 40-letni kierowca Mercedesa Vito najechał na tył koparki budowlanej jadącej tym samym pasem ruchu. Kierowca merecedesa z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Kierowca koparki nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.Policjanci ustalają przyczyny wypadku


 2017-10-18
Malbork,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 16-latka, który groził nożem ekspedientce sklepu, w momencie gdy kobieta nie chciała dopuścić go do kradzieży towaru. Mundurowi przebadali nastolatka alkomatem, okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Gdańsku. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Malborku.


 2017-10-18
Malbork,
Wczoraj dzielnicowy przeprowadził prelekcje dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Policjant realizował pierwszy cykl spotkań pn. "Uczę się bezpieczeństwa", w których przybliżył najmłodszym uczniom zagadnienia zachowania bezpieczeństwa w domu. Celem tego typu działań profilaktycznych jest edukacja dzieci o zagrożeniach jakie czyhają na nie w życiu codziennym. Partnerem akcji jest Fundacja LOTOS, która przygotowała dla dzieci specjalne odblaskowe worki na obuwie.


 2017-10-18
Malbork,
Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!


 2017-10-17
Malbork,
Wczoraj policjanci z Malborka zatrzymali osobę, która kierowała samochodem marki BMW łamiąc zakaz sądowy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że 19 -latek posiadał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do sierpnia 20219 r. oraz jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwany trafił do aresztu, a jego samochód odholowano na policyjny parking. Za naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-10-16
Malbork,
Od poniedziałku do piątku (16-20 października 2017 r.) w całej Polsce trwa Tydzień Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz piąty, przedsięwzięcie rozszerzone zostało na cały tydzień. Informacje na temat Mediacji w postępowaniu karnym dla zainteresowanych udzielane będą dzisiaj w godz. 10:30-13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Malborku przy ul. Poczty Gdańskiej nr 19.


 2017-10-12
Malbork,
Malborscy kryminalni odzyskali biżuterię o wartości około 3,5 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali wczoraj 32- letnią kobietę podejrzewaną o przywłaszczenie złotego łańcuszka. Kobieta znalazła go w jednym z malborskich lokali i zabrała ze sobą do domu. W mieszkaniu zatrzymanej kobiety kryminalni zabezpieczyli przywłaszczony łańcuszek. Podejrzana 32-latka usłyszała już zarzuty. Przypominamy, że kto przywłaszcza sobie rzecz znalezioną podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


 2017-10-10
Malbork,
Policjanci zespołu do walki z przestępczością samochodową w ramach prowadzonych działań na terenie powiatu malborskiego odzyskali dwa skradzione auta marki Audi A4 o łącznej wartości około 135 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili, że auta pochodzą z kradzieży, które miały miejsce w ostatnich dwóch tygodniach na terenie Niemiec. Skradzione pojazdy został zabezpieczone przez kryminalnych na policyjnym parkingu. W dalszym ciągu śledczy wyjaśniają okoliczności tych spraw.


 2017-10-09
Malbork,
Malborscy kryminalni zlikwidowali dziuplę samochodową, która znajdowała się na prywatnej posesji w garażu na terenie powiatu. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli samochód Audi A4 o wartości blisko 20 tys. złotych w trakcie demontażu, który został skradziony dzień wcześniej z terenu Pruszcza Gdańskiego. Funkcjonariusze podczas przeszukania dziupli zabezpieczyli kilka set sztuk części samochodowych, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzionych pojazdów oraz ponad 160 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy .W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch 23-latków, który mieli związek z tym procederem. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-10-06
Malbork,
Wczoraj malborscy policjanci w jednym z mieszkań w Malborku znaleźli narkotyki. Przechowywaną marihuanę i amfetaminę w kosmetyczce oraz paczce po papierosach znalazł wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków policyjny pies. Funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego mężczyznę, do którego należały zabronione środki odurzające. Za ich posiadanie zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 


 2017-10-05
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-10-05
Malbork,
Kryminalni zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o włamanie się do mieszkania znajdującego się w jednej z gmin w powiecie malborskim. Ustalenia kryminalnych oraz zabezpieczone na miejscu ślady obuwia doprowadziły funkcjonariuszy do mieszkańców tej samej gminy. 19-letni mieszkaniec powiatu malborskiego wraz z 23-letnim kolegą z mieszkania ukradli blisko 10 tysięcy złotych schowane pod dywanem. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.


 2017-10-03
Malbork,
Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. 


 2017-10-02
Malbork,
Dzielnicowy z wraz z policjantką z malborskiej komendy spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Miłoradzu i Kończewicach. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” rozmawiali z dziećmi o tym jak odpowiednio poruszać się po drodze i przechodzić przez przejścia dla pieszych. Uczniowie chętnie przećwiczyli wraz z policjantami scenki symulujące prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Do akcji włączyli się również Starosta Powiatu Malborskiego oraz Wójt Urzędu Gminy w Miłoradzu, którzy przygotowali specjalnie dla dzieci zawieszki odblaskowe. 


 0000-00-00
Malbork,
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku zorganizowali debatę społeczną pn. „Wspólne bezpieczeństwo na drodze ”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych. Władze samorządowe reprezentowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Malborku oraz Urzędu Miasta Malborka. W trakcie debaty uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego malborskiej komendy na temat zdarzeń drogowych oraz dowiedzieli się co należy robić, aby zadbać jak najlepiej o własne bezpieczeństwo. 


 2017-09-27
Malbork,
Policjanci z powiatu malborskiego kontynuują spotkania z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo ...przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także podczas zabaw w domu i w placówkach szkolnych. Wczoraj mundurowi dotarli do uczniów ze szkół podstawowych w Malborku i Nowym Stawie.


 2017-09-26
Malbork,
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z Panią Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku oraz dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zainaugurowali program informacyjno-edukacyjny adresowany do uczniów pn. „Wolny od Uzależnień”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas pierwszych oraz kadra pedagogiczna. Program autorstwa Komendy Powiatowej Policji w Malborku ma na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania alkoholu, papierosów i narkotyków.


 2017-09-25
Malbork,
Wczoraj po godz. 17-tej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku ujęli dwóch 13-latków podejrzanych o podłożenie kamieni na szynach kolejowych na które najechał pociąg pospieszny relacji Olsztyn-Szczecin. W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkunastu podróżnych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Teraz sprawą 13-latków zajmie się sąd rodzinny.


 2017-09-22
Malbork,
Wczoraj we wszystkich krajach europejskich odbyła się II edycja akcji EDWARD ( Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych). W akcję zaangażowała się również malborska drogówka, która przeprowadziła wzmożoną kontrolę zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów. Policjanci kontrolowali zachowania kierowców przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe przewożenie osób.


 2017-09-21
gdańsk,
Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.


 2017-09-21
Malbork,
Pasowanie na ucznia pierwszej klasy to doskonała okazja do porozmawiania z maluchami o bezpieczeństwie. Na tak ważnej uroczystości w Zespole Szkół nr 2 w Malborku nie mogło zabraknąć przedstawicieli malborskiej komendy. W uroczystym apelu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, który promował kampanię pn. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" oraz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.


 2017-09-19
Malbork,
Policjantki z malborskiej komendy odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszki rozmawiają z dziećmi i pokazują  jak odpowiednio poruszać się po drodze i przechodzić przez przejścia dla pieszych. Najmłodszym uczestnikom zajęć  mundurowe rozdały  elementy odblaskowe , które noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają za zadanie zadbać o ich widoczność na drodze.


 2017-09-14
Malbork,
olicjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą malborskiej komendy, już po raz kolejny w tym roku przeprowadzili działania, których celem jest rozpracowanie i zwalczenie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono wszystkie automaty do gier w jednym z malborskich lokali rozrywkowych. Do policjantów cały czas docierają informacje, że na terenie powiatu dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, dlatego mundurowi zapowiadają kolejne kontrole.


 2017-09-13
Malbork,
Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku, niemal codziennie przeprowadzają prelekcje dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu malborskiego. Wrzesień i październik to miesiące, w których najważniejszym tematem tych zajęć jest „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Zespole szkół nr 2 w Malborku w klasach pierwszych. Pierwszaki otrzymały odblaski, które z pewnością przyczynia się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.


 2017-09-11
Malbork,
Wczoraj rano policjanci z Malborka pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej K-55 na wysokości skrzyżowania Al. Rodła z ul. Wałową . Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna kierujący Seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Audi A. Kierujący Audi oraz Seata wraz z pasażerami z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Łącznie do szpitala trafiło 7 osób. Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 2017-09-08
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja internetowa ułatwiająca kontakt z policją. Za pomocą tego narzędzia można w łatwy sposób przekazać mundurowym informacje o zdarzeniach wpływających na nasze bezpieczeństwo. Tylko w sierpniu br. malborscy policjanci odnotowali 60 zgłoszeń dotyczących niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze dokładnie weryfikują otrzymane sygnały i w czasie codziennych służb obejmują nadzorem wskazane przez internautów miejsca.


 2017-09-07
Malbork,
Wczoraj na wniosek malborskiej policji i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 25-letniego mieszkańca Malborka. Mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem noża na 46-letnim mieszkańcu powiatu malborskiego zatrzymali dzielnicowi. Podejrzany działał wspólnie z innym mężczyzną, którego zatrzymali policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-09-06
Malbork,
Policjanci oraz pracownicy cywilni malborskiej komendy włączyli się w akcję „Zbieraj nakrętki –dla Weroniki”. Funkcjonariusze uzbierali kilka worków z plastikowymi nakrętkami potrzebnych do sfinansowania specjalistycznej rehabilitacji 3-letniej Weroniki. Te małe, niepozorne nakrętki zbierane w całej Polsce na różne szczytne cele pomagają ludziom w różnych tragicznych sytuacjach.


 2017-09-04
Malbork,
Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci z malborskiej drogówki oraz dzielnicowi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Już niebawem funkcjonariusze rozpoczną spotkania w szkołach, podczas których będą nauczać podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.


 2017-09-01
Malbork,
Policjanci z malborskiej patrolówki wczoraj zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Okazało się, że kierujący nim 20-letni mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto, funkcjonariusze w trakcie kontroli znaleźli przy 20-latku narkotyki. Wstępne badania wykazały, że są to marihuana i amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara 3 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca BMW odpowie też za wykroczenie prowadzenia auta pomimo braku uprawnień.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.