2016-12-02
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali 31-latka, który ukradł artykuły spożywcze i sprzęt elektroniczny o wartości blisko 1600 złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-12-01
MALBORK,
Dzielnicowy z Malborka spotkał się z uczniami klasy trzeciej szkoły podstawowej nr 2, którzy przystąpili do wojewódzkiego projektu pt. „Pomorski dzielnicowi oczami dziecka”. W trakcie spotkania policjant opowiedział dzieciom jak wygląda jego codzienna służba oraz jakie działania podejmuje, aby mieszkańcy miasta mogli czuć się bezpiecznie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjanta materiały profilaktyczne.


 2016-12-01
MALBORK,
Wczoraj w powiecie malborskim odnotowaliśmy dwie sytuacje, podczas których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych metodą na policjanta. Na szczęście osoby te nie dały się oszukać i powiadomiły Policję. Dzięki postawie tych osób i szybkiej reakcji dyżurnego malborskiej komendy nie doszło do przestępstwa. 


 2016-12-01
MALBORK,
Malborscy policjanci na początku grudnia przeprowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań funkcjonariuszy. Już jutro pierwsze działania pod nazwą „ Świece przykładem”.


 2016-11-30
MALBORK,
Policjanci z malborskiej drogówki wczoraj prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji „Bezpieczny pieszy” funkcjonariusze kontrolowali zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu malborskiego. W trosce o bezpieczeństwo pieszych w najbliższy piątek zaplanowano również akcję "Świecę przykładem".


 2016-11-29
MALBORK,
W ubiegłym tygodniu uczniowie malborskich szkół podstawowych zgłoszeni do XV edycji konkursu Małych Form Teatralnych występowali na scenie Zespołu Szkół nr 2 w Malborku. Już po raz piętnasty współorganizatorami przedsięwzięcia byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.Tegorocznym tematem spektakli było hasło „ Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga".


 2016-11-29
MALBORK,
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Starym Polu spotkał się z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej. Podczas prelekcji funkcjonariusz tłumaczył podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez dzielnicowych.


 2016-11-25
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali 41-letniego pracownika lombardu podejrzanego o liczne kradzieże. Mężczyzna korzystając z tego, że pracuje w komisie, kradł zastawiane telefony komórkowe. Policjanci odzyskali 17 telefonów, które mężczyzna sprzedał w lombardach na terenie Elbląga. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-25
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Dzieci na koniec zostały obdarowane odblaskami.


 2016-11-24
MALBORK,
Wczoraj na terenie województwa pomorskiego policjanci z drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Realizacja tych działań wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu.


 2016-11-25
MALBORK,
W tym tygodniu malborscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy” na drogach powiatu. To kolejna akcja, w której funkcjonariusze drogówki czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców w rejonach ulic o wzmożonym natężeniu ruchu. W trakcie działań policjant rozdawał odblaski.


 2016-11-21
MALBORK,
Malborscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. W miniony weekend na terenie powiatu malborskiego policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z kierowców miał blisko 1,5 promila i spowodował wypadek. Ponadto doszło do 8 kolizji drogowych. We wszystkich tych zdarzeniach rannych zostało pięć osób, które zostały przewiezione do szpitala.


 2016-11-17
MALBORK,
Dzisiaj policjantów z Malborka odwiedziły dzieci szkoły podstawowej nr 9. Młodzi goście zwiedzili budynek komendy, zapoznali się z pracą dyżurnego i policyjnego technika oraz zobaczyli pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Największe zainteresowanie budziły policyjne radiowozy oraz zajęcia policjantów z zakresu taktyk i technik interwencji odbywające się w sali gimnastycznej.


 2016-11-17
MALBORK,
Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Dlatego też każdego roku w tym czasie policjanci monitorują sytuację i proponują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Malborscy policjanci pomogli już dwóm osobom, które znalazły schronienie w Centrum Socjalnym Domu „Fides” w Malborku. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę innych osób.


 2016-11-16
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, gdzie kierujący samochodem potrącił pieszą na przejściu. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala,  na szczęście kobiecie nie stało się nic poważnego. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wykroczenia prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Kierowca odpowie przed sądem, który to zdecyduje o wysokości grzywny oraz okresie na jaki zatrzymane zostanie mu prawo jazdy. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności przed miejscami wyznaczonymi dla pieszych.


 2016-11-16
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień zorganizowali spotkanie pt. „NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”. W pogadance uczestniczyła młodzież klas pierwszych Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Tego typu spotkania mają na celu pokazać młodym ludziom, jakie zagrożenie dla życia i zdrowia wywołują środki odurzające i psychoaktywne oraz mają przybliżyć im problematykę związaną z uzależnieniami.


 2016-11-15
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kradzież roweru z jednej z klatek schodowych na terenie miasta. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu a następnie usłyszał zarzut kradzieży. Odnaleziony jednoślad został już oddany właścicielowi. Mężczyźnie za kradzież może grozić do 7,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem.


 2016-11-15
MALBORK,
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas akcji "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale także kontrolowali pieszych czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania zostały przeprowadzone w rejonach miasta o największym natężeniu ruchu pieszych.


 2016-11-11
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w czwartek przeprowadzili działania "Prędkość". Jest to jedna z wielu cyklicznie powtarzanych akcji ukierunkowana na ujawnianie kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.


 2016-11-10
MALBORK,
Dzisiaj o godz. 14.00 policjanci otrzymali z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do czterech nowych oznakowanych radiowozów. Samochody policyjne Skoda Yeti przeznaczone zostały dla funkcjonariuszy z Komisariatu w Nowym Stawie, Posterunku w Starym Polu oraz dla policjantów Wydziału Prewencji. Zakup służbowych pojazdów był możliwy dzięki współpracy włądz samorządowych oraz Policji, które wspólnie sfinansowały koszty kupna i wyposażenia aut. Radiowozy będą służyły policjantom w trakcie codziennych patroli.


 2016-11-10
MALBORK,
Od czwartku do niedzieli ( 10-13 listopad br. ) większość z nas rozpocznie tzw. długi weekend. Okres ten sprzyja wyjazdom, co z pewnością przełoży się na zwiększenie natężenia ruchu na drogach. Policjanci w całym kraju czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w ramach działań pn. Bezpieczny Weekend. Również do działań przyłączą się funkcjonariusze malborskiej drogówki, którzy będą kontrolować  kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzających inne samochody. Policjanci będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz to czy najmłodsi pasażerowie pojazdów przewożeni są w fotelikach. Funkcjonariusze już teraz apelują do kierowców o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. 


 2016-11-09
POLICJA,
Jesień, pierwsze przymrozki i opady śniegu, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przypominamy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.


 2016-11-09
MALBORK,
Dzielnicowy z Malborka spotkał się z uczniami  klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 5, którzy przystąpili do wojewódzkiego projektu  pt. „Pomorski dzielnicowi oczami dziecka”. W trakcie spotkania policjant opowiedział dzieciom jak wygląda jego codzienna służba oraz uświadomił im jaką ważna rolę odgrywa dbając o bezpieczeństwo mieszkańców w swoim rejonie.


 2016-11-09
MALBORK,
W tym tygodniu policjanci z Malborka i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Gdańska przeprowadzili kolejne działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie tych działań policjanci razem z celnikami skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka, w którym celnicy zabezpieczyli wszystkie automaty do gier.


 2016-11-08
MALBORK,
Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowym Stawie w piątek wieczorem zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 17-latków, podejrzanych o włamanie do nowostawskiej biblioteki. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w momencie, gdy próbowali dostać się do środka budynku. Teraz podejrzanym mieszkańcom powiatu malborskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-04
MALBORK,
Wczoraj policjantka z malborskiej komendy zajmująca się profilaktyką spotkała się z dziećmi z przedszkola „Promyki” w Malborku. Funkcjonariuszka opowiadała najmłodszym o swojej pracy oraz uczyła ich bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. W malborskich przedszkolach i szkołach nadal trwa akcja „ Bezpieczna droga do szkoły”


 2016-11-04
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy w jednym z mieszkań na terenie  miasta. Funkcjonariusze w związku z tą sprawą zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu malborskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wczoraj decyzją sądu 19-latek otrzymał trzymiesięczny areszt tymczasowy.


 2016-11-04
MALBORK,
Dzielnicowy Posterunku Policji w Starym Polu w ramach realizowanego projektu "Bliżej Seniora" spotkał się z osobami starszymi. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kraszewie. Głównym tematem było bezpieczeństwo osób starszych oraz jak nie stać się ofiarą przestępstwa a zwłaszcza oszustwa.


 2016-11-03
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 42-latka podejrzanego o uprawę marihuany. W jego mieszkaniu, na terenie miasta, policjanci zabezpieczyli 60 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 700 gramów suszu roślinnego. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-11-02
MALBORK,
W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do mieszkania, skąd ukradł przedmioty o wartości 1200 złotych. Dzięki czujności sąsiadów i szybkiej interwencji nowostawskich funkcjonariuszy odzyskano utracone rzeczy. 25-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-31
MALBORK,
W ramach realizowanego programu „Bezpieczny senior” zapraszamy do udziału  w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 3 listopada 2016 roku (czwartek) o godzinie 16.00 w świetlicy w Kraszewie seniorów ze Starego Pola i okolic.Jak nie dać się oszukać metodą „Na wnuczka”, „Na krewnego”, „Na funkcjonariusza” to główne tematy, które zostaną szczegółowo przedstawione podczas spotkania. Działania oszustów oraz porady jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa szczegółowo omówi dzielnicowy Posterunku Policji w Starym Polu, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego oraz Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku.


 2016-10-31
MALBORK,
Malborscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który próbował zapłacić w jednym z malborskich sklepów za papierosy i alkohol fałszywym banknotem 100-złotowym. Sprzedawczyni od razu zauważyła, że banknot wygląda podejrzanie i zawiadomiła patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 5 do 25 lat.


 2016-10-28
MALBORK,
Wczoraj po raz kolejny policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielami Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku zorganizowali akcję "Zielone Światło". Nietypowe kontrole kierowców funkcjonariusze przeprowadzili wspólnie z dziećmi w okolicach cmentarza komunalnego z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Dzieci, które towarzyszyły policjantom wręczały wzorowym kierowcom lizaki zielone a czerwone tym, którzy popełnili wykroczenia na drodze.


 2016-10-28
MALBORK,
Dzisiaj o godz. 8-ej policjanci z malborskiej komendy odwiedzili grupy przedszkolaków ze Starego Pola. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, pokazali znaki drogowe oraz przypomnieli dzieciom numery alarmowe. 


 2016-10-27
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego wspólnie z przedstawicielami Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku w tym roku zorganizowali akcję "Zielone Światło" na drodze K-55 w okolicach cmentarza komunalnego z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Malborscy funkcjonariusze razem z dziećmi z malborskich szkół kontrolowali kierowców czy stosują się do obowiązujących przepisów. Wzorowi kierowcy otrzymywali zielonego lizaka, natomiast ci którzy popełnili wykroczenie drogowe zamiast mandatu otrzymali lizaka koloru czerwonego.


 2016-10-27
MALBORK,
W tym tygodniu policjant Posterunku Policji w Starym Polu przeprowadził szkolenie dla grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Starym Polu, które dotyczyło bezpieczeństwa w placówkach oświatowych, a w szczególności reagowania w przypadku gdy do szkoły wtargnie niebezpieczny napastnik. W trakcie szkolenia przedstawił prezentacje multimedialną. 


 2016-10-27
MALBORK,
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych policjanci przeprowadzą na terenie powiatu malborskiego policyjną Akcję Znicz. W tym roku działania rozpoczynamy od piątku 28 października i będą trwały do wtorku 2 listopada. W związku ze wzrostem natężenia ruchu szczególnym policyjnym nadzorem zostaną objęte drogi dojazdowe do cmentarzy oraz przejścia dla pieszych. By pomóc wszystkim uczestnikom ruchu drogowego dotrzeć i wrócić bezpiecznie z cmentarzy, do akcji zostaną zaangażowani wszyscy policjanci.


 2016-10-25
MALBORK,
Wczoraj wieczorem policjanci z Malborka zatrzymali mężczyznę, który nie zapłacił za jedzenie i alkohol w jednym z malborskich barów. Mężczyzna próbował uciec jednak policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego w porę zjawili się na miejscu. Podejrzanym o wyłudzenie zamówienia okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Za szalbierstwo 28-latkowi grozi grzywna.


 2016-10-25
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu sztumskiego podejrzanego o kradzież laptopa, do której doszło w jednej z malborskich szkół ponadgimnazjalnych. Z ustaleń policjantów wynika, że do kradzieży doszło w miniony piątek a osobą podejrzaną o kradzież okazał się uczeń tej samej szkoły. Funkcjonariusze odzyskali skradziony komputer  o wartości  ponad 4 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2016-10-25
MALBORK,
W piątek policjantki z Malborka przeprowadziły zajęcia z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku w ramach działań "Bezpieczna Droga do Szkoły". Podczas spotkania policjantki przekazały dzieciom wiedzę na temat prawidłowego poruszania się po drogach. W zajęciach policjantkom towarzyszyły maskotki mrówki, które rozdawały słodycze, książeczki edukacyjne i odblaski, wszystko po to aby dzieci były widoczne, a tym samym bezpieczne.


 2016-10-25
MALBORK,
Pod koniec ubiegłego tygodnia policjantka oraz strażniczka miejska spotkały się z grupą przedszkolaków Zespołu Szkół Katolickich w Malborku. Funkcjonariuszki poprzez zabawę przedstawiły dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Przedstawicielki służb mundurowych pokazały przygotowane specjalnie na ta okazję zagadki, które dzieci chętnie odgadywały. 


 2016-10-25
MALBORK,
Pod koniec ubiegłego tygodnia do uczniów klasy pierwszej Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zawitała policjantka zajmująca się edukacja profilaktyczną. Tematem spotkania było przybliżenie młodym ludziom prawa obowiązującego na terenie naszego kraju. Takie spotkanie odbywają się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu malborskiego. 


 2016-10-21
MALBORK,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto  zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.


 2016-10-21
MALBORK,
Policjanci z Malborka aktywnie włączają się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ze względu na porę jesienną funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Determinacja mundurowych nie jest przypadkowa, jesień jest najgroźniejszą porą roku, gdy na drogach robi się szaro liczba wypadków jest największa. 


 2016-10-20
MALBORK,
Policjantki zajmujące się profilaktyką odwiedziły wczoraj maluchy uczęszczające do przedszkola „Słoneczko” w Malborku. W trakcie spotkania przekazały najmłodszym wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań na drodze oraz obdarowały dzieci odblaskami i przyboramiszkolnymi.


 2016-10-18
KWP GDAŃSK,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 17-22 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października br.


 2016-10-18
POLICJA,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjanci z Malborka i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Gdańska przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań policjanci razem z celnikami skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka. Zabezpieczono dziewięć automatów do gier.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjanci interweniowali na miejscu pożaru, do którego doszło w poniedziałek popołudniu w budynku wielorodzinnym w dzielnicy Śródmieście w Malborku. Pożar wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze. Policjanci po wejściu do zadymionego budynku ewakuowali siedem osób.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z dziećmi z przedszkola „Tęcza” w Malborku. Podczas spotkania przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym oraz zapoznała maluchy z pracą policjanta. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.