2017-03-23
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrekcją Zespołu Szkół w Starym Polu zorganizowali debatę społeczną pn. „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych. Władze samorządowe reprezentował Zastępca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny. Debata dotyczyła problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
MALBORK,
Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz dzielnicowi podczas wczorajszego spotkania z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Przypominamy rekrutacja cały czas trwa!


 2017-03-21
MALBORK,
Z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Malborka na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której funkcjonowanie ma istotny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Tym razem włodarz naszego miasta Pan Marek Charzewski zachęca do korzystania z internetowej aplikacji, w której mieszkańcy mogą anonimowo wskazać Policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.


 2017-03-17
MALBORK,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną oraz starszym dzielnicowym uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień. Podczas spotkania przedstawiciele służb mundurowych zachęcali młodzież do służby w wojsku, straży pożarnej i policji.


 2017-03-16
Malbork,
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednym z mieszkań na terenie Malborka znaleźli ubrania i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. W związku z tą sprawą, kryminalni zatrzymali 33–letnią mieszkankę powiatu malborskiego podejrzewaną o sprzedaż podrobionej odzieży sportowej za pośrednictwem internetu. Wstępnie oszacowano straty na kwotę ponad 17 tys. złotych. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara do 2 lat więzienia.


 2017-03-16
Malbork,
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkała się z uczniami centrum edukacji zawodowej. Podczas prelekcji funkcjonariuszka omówiła  tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych, niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-03-16
Malbork,
W piątek na terenie całego  powiatu malborskiego policjanci przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne „Prędkość”. Funkcjonariusze będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się kierowcy i uświadamiać kierujących w zakresie niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością.  


 2017-03-15
Malbork,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273


 2017-03-15
Malbork,
Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego malborskiej komendy kilka minut po zdarzeniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli damski rower w centrum miasta. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku, gdy prowadzili rower ulicą. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży. Dzięki policyjnej interwencji, odzyskany przez funkcjonariuszy jednoślad jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-03-14
Malbork,
Policjantka zajmująca się profilaktyką przeprowadziła prelekcje wśród wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. Głównymi zagadnieniami omawianymi podczas spotkania było zapobieganie cyberprzestępczości oraz omówienie odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym. Spotkanie miało charakter prewencyjny, a jego celem było przypomnienie młodym ludziom o prawnych konsekwencjach nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem zachowania.


 2017-03-13
Malbork,
Malborku od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. Mundurowi w trakcie działań będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi nie łamią przepisów.


 2017-03-10
Malbork,
Policjanci zatrzymali młode małżeństwo z powiatu malborskiego, które w miniony poniedziałek ukradli samochód marki Audi 80 z jednego z parkingów osiedlowych na terenie miasta. W tym samym dniu, gdy doszło do kradzieży, mężczyzna przemalował sprayem oraz markerem przerobił tablice rejestracyjną. 26-latek i 24 latka zostali zatrzymani przez policjantów po tym jak zatankowali skradzione auto na jednej ze stacji w powiecie gdańskim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Pruszcza Gdańskiego malborscy kryminalni jeszcze tego samego dnia doprowadzili parę złodziei do komendy w Malborku. Podejrzani o kradzież z włamaniem usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo 26-latek odpowie za sfałszowanie tablicy rejestracyjnej. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, za podrobienie znaku identyfikującego grozi do 3 lat więzienia.


 2017-03-10
Malbork,
Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie malborskim oczami mieszkańców? Gdzie chcielibyśmy widzieć więcej patroli policyjnych oraz jakie zagrożenia wskazują internauci tworzący mapę zagrożeń możemy sprawdzić na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej mapy mieszkańcy mają samemu możliwość wskazywania Policji zagrożeń, które według nich są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.


 2017-03-08
Malbork,
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowy rejonu Południe spotkali się z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku. W czasie prelekcji policjanci rozmawiali z dziećmi o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i demoralizacji. Głównym temat było zagrożenie cyberprzemocą oraz jej konsekwencjami. Tego typy spotkania odbywają z we wszystkich szkołach na terenie powiatu malborskiego.


 2017-03-07
Malbork,
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Nowym Stawie w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Podczas zajęć w szkole podstawowej w Nowym Stawie policjant opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz przypomniał im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec spotkania policjant rozdał pierwszakom odblaski, które mają przyczynić się do wzrostu ich bezpieczeństwa.


 2017-03-03
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu malborskiego.


 2017-03-03
Malbork,
Liczba nanoszonych przez mieszkańców Malborka punktów na Mapie Zagrożeń ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu z Policją pracownicy Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Malbork umożliwiają korzystanie z internetowej mapy zagrożeń w swojej siedzibie. Teraz już każdy mieszkaniec Malborka, który nie posiada dostępu do Internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie w oddziale Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 54.


 2017-03-02
Malbork,
Wczoraj malborscy kryminalni zatrzymali 24-latka, który ze sklepu odzieżowego znajdującego się na terenie miasta ukradł towar warty blisko 4000 złotych. Złodziej w ubiegłym tygodniu włamał się do sklepu z którego zabrał damskie ubrania. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Malborku w celu odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.


 2017-03-01
Malbork,
Dzielnicowi malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 16 i 17 –latka, którzy w jednej z miejscowości na terenie gminy Miłoradz uszkodzili samochód marki VW Golf. Młodzi mężczyźni wybili szyby i reflektory oraz zarysowali karoserię w zaparkowanym przed domem pojeździe. Właściciel auta wycenił straty na ponad 2 tys. złotych. Za to przestępstwo 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym. 


 2017-02-28
Malbork,
Wczoraj malborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku brali udział w powiatowych działaniach „Bezpieczna droga nr 22”. Głównym celem działań było zmniejszenie ilości wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Również w tym samym dniu w trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowi przeprowadzili akcje „Bezpieczny Pieszy”. Tego typu działania realizowane są cyklicznie na terenie powiatu malborskiego. 


 2017-02-27
Malbork,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku w sprawie skarg i wniosków w dniu 01.03.2017 r. przyjmuje wyjątkowo w godzinach 13.00-15.00.


 2017-02-24
Malbork,
Policjanci spotkali się wczoraj z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich w Zespole Szkół nr 2 w Malborku. Podczas tej wizyty funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się ma czym polega praca policjanta.


 2017-02-23
Malbork,
Mieszkańcy powiatu malborskiego na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania nanieśli 345 potencjalnych zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tym przypadku policjanci interweniowali 110 razy. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa zaczęła działać od 1 lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech województw zostało wybrane do wdrożenia tej aplikacji.


 2017-02-23
Malbork,
Policjanci spotkali się wczoraj z gimnazjalistami w Zespole Szkół w Starym Polu. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych i niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-02-21
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 31-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło na początku stycznia br. w jednym z salonów gier na terenie miasta. Sprawcy dotkliwie pobili przebywającego w salonie mężczyznę, ukradli mu plecak, w którym były pieniądze i wiertarka. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat policjanci zatrzymali dwa dni po rozboju. Trzeciego podejrzanego kryminalni zatrzymali wczoraj rano. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt na okres 3 miesięcy.


  
 2017-02-20
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkół w Gminie Malbork. Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu malborskiego.


 2017-02-17
KWP GDAŃSK,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-17
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-16
Malbork,
Policjantem jest się nie tylko na służbie. Udowodnił to policjant Wydziału Kryminalnego z Malborka. Funkcjonariusz w drodze na służbę zauważył młodego mężczyznę, który na zapleczu jednego z malborskich marketów pakował do plecaka suszarki i prostownice. Dzięki jego natychmiastowej reakcji sprzęt o wartości 330 złotych został odzyskany. Wobec mężczyzny policjanci sporządzili wniosek do sądu. 


 2017-02-16
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież złotej bransolety jednym z lombardów na terenie miasta. Policjanci zatrzymali mężczyznę już następnego dnia od otrzymania zgłoszenia i odzyskali skradzioną bransoletę o wartości 1500 złotych. Mieszkaniec Malborka usłyszał zarzuty kradzieży. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-15
Malbork,
Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia nanosząc na mapę zagrożeń 327 miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca w których dochodzi do wykroczeń.


 2017-02-15
KWP GDAŃSK,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres:dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273.


 2017-02-14
Malbork,
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Starym Polem a Malborkiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen New Beetle prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i bokiem uderzyła w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Kierująca volkswagenemponiosła śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.


 2017-02-14
Malbork,
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zabezpieczyli 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły ponad 70 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


 2017-02-13
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. 46-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia zasadzonej kary. 


 2017-02-13
Malbork,
W weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz Komisariatu Policji w Nowym Stawie pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego, 3 kolizji oraz 2  zdarzeń drogowych. Trzech kierowców policjanci ukarali mandatami, wobec jednego sporządzili wniosek do sądu. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, jezdnia jest oblodzona, panują trudne warunki na drogach.


 2017-02-10
malbork,
Wczoraj malborscy policjanci wspólnie z wolontariuszami Fundacji DKMS z Nowego Stawu przeprowadzili w komendzie akcję polegającą na rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze oraz pracownicy policji, aby zwiększyć szansę w odnalezieniu „genetycznego bliźniaka” zarejestrowali się w banku szpiku. Akcja dedykowana jest chorej na białaczkę mieszkance powiatu malborskiego, ale również innym chorującym na nowotwory krwi. Mundurowi przypominają, że każdy może zostać honorowym dawcą szpiku i uratować czyjeś życie.


 2017-02-09
malbork,
Wspólne działania policjantów Malborka i Pruszcza Gdańskiego doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej, która znajdowała się w hali garażowej na terenie powiatu malborskiego. Podczas akcji policjanci znaleźli dwa samochody osobowe Audi Q7 oraz Volvo V60 o wartości przekraczającej 150 tys. złotych, oraz kilkaset części samochodowych pochodzących z luksusowych pojazdów. W tej sprawie policjanci zatrzymali 29-latka, który miał związek z tym przestępczym procederem. Dzisiaj podejrzanemu został przedstawiony  zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.


 2017-02-06
malbork,
W zeszłym tygodniu policjantka malborskiej komendy, która na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Gimnazjum nr 3 w Malborku. W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariuszka poruszała m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, czynów karalnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz uzależnień. Policjanci prowadzą pogadanki w szkołach w ramach działań profilaktycznych, które jak wynika z poprzednich lat przynoszą oczekiwane efekty. 


 2017-02-03
MALBORK,
Od 1 lipca ubiegłego roku w naszym województwie działa interaktywna mapa pod nazwą  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce” dostępna dla wszystkich obywateli na stronie internetowej pomorskiej policji- www.pomorska.policja.gov.pl. Przekazywane w niej zgłoszenia są dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących w okolicy zagrożeń. Tych którzy skorzystali z interaktywnej mapy zachęcamy teraz do wypełnienia ankiety sondażowej mające na celu poznanie Państwa opinii na temat jej funkcjonowania, co pozwoli nam na dalszy rozwój aplikacji i jej ulepszenie.


 2017-02-02
MALBORK,
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz podległych jednostek policji naszego powiatu czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowy to policjant „ pierwszego kontaktu ”, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną. Wspólne działanie i wymiana informacji ma na celu skuteczne zwalczanie i zapobieganie przestępstwom.


 2017-01-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka przez dwa tygodnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii zimowych. Dzielnicowi spotykali się z najmłodszymi uczniami szkół powiatu malborskiego i rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie ferii. Policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku przeprowadzili kontrole placówek w których organizowane były kolonie i półkolonie oraz kontrolowali akweny wodne. O bezpieczeństwo na ulicach zadbali policjanci ruchu drogowego oraz policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.


 2017-01-30
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 56-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 600 złotych. Mężczyzna zabrał pozostawiony w poczekalni komendy policji telefon komórkowy. Za przywłaszczenie rzeczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-26
MALBORK,
Zasady bezpieczeństwa na drodze bywają lekceważone, także przez pieszych. W ubiegłym roku policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu osób, które poruszały się po drogach powiatu malborskiego bez elementów odblaskowych. Wczoraj policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi w trosce o ich bezpieczeństwo przeprowadzili działania pod nazwą „Dzień odblasków”. Podczas całodziennej akcji funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe.


 2017-01-25
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali cztery osoby poszukiwane listami gończymi. Mężczyźni w wieku 34, 38 i 43 lat to mieszkańcy powiatu malborskiego, województwa wielkopolskiego i śląskiego, którzy w wyznaczonym terminie nie stawiali się do aresztu i za którymi zostały wydane listy gończe. Zgodnie z decyzjami sądów zatrzymani zostaną przewiezieni do aresztu śledczego lub zakładu karnego.


 2017-01-23
MALBORK,
Na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci z ruchu drogowego pełnią służbę w pobliżu przejść dla pieszych obserwując zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym kierowcom, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, wykazują się kulturą jazdy i przede wszystkim umożliwiają pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, wręczają zawieszki samochodowe oraz breloki.


 2017-01-20
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali dzisiaj w nocy nietrzeźwego kierowcę. 21-letni mieszkaniec miasta miał ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna kilka minut wcześniej sprawdził czy jest trzeźwy w komendzie. Pomimo tego, że badanie wykazało, że nie może jechać samochodem wsiadł do auta i odjechał. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek posiada zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-18
MALBORK,
Efekty pracy policjantów, statystykę odnoszącą się do stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego, największe sukcesy oraz priorytety na 2017 rok omówili na piątkowej odprawie rocznej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Służbę funkcjonariuszy pozytywnie oceniła uczestnicząca w odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura.


 2017-01-17
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Brzózki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letnia mieszkanka powiatu kwidzyńskiego kierująca renault nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Kierująca oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na trudne warunki panujące na drogach.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.