2018-06-22
MALBORK,
Wczoraj w  Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Wolny od Uzależnień.” . Program autorstwa Komendy Powiatowej Policji w Malborku był realizowany przez cały rok szkolny i miał na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania dopalaczy, narkotyków, alkoholu i papierosów.


 2018-06-22
MALBORK,
Wczoraj dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony, że nieznany mężczyzna pozostawił przy murze więzienia paczkę, z której wystawały przewody elektryczne o różnych kolorach. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli teren i ewakuowali mieszkańców z pobliskich budynków. Tak wyglądał scenariusz wczorajszych ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Malborku wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Malborku. Ćwiczenia te miały za zadanie sprawdzenie zdolności reagowania na tego typu sytuacje, a także pokazanie sprawności działania służb w trudnych warunkach.


 2018-06-22
MALBORK,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ramach prowadzonych działań zatrzymali 23 i 22-latka podejrzanych o posiadanie środków odurzających. W lokalu zamieszkiwanym przez jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów marihuany i 3 gramy amfetaminy oraz wagę laboratoryjną. Dodatkowo 22-latek jest podejrzewany o handel środkami odurzającymi. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności., a za handel nimi nawet do lat 10.


 2018-06-20
MALBORK,
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Malborku uczestniczyli w Gali Finałowej  na zakończenie projektu edukacyjnego UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego.


 2018-06-20
MALBORK,
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wakacjami policjanci przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W poniedziałek policjantki z malborskiej komendy spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom, na jakie zagrożenia mogą być narażeni podczas wypoczynku letniego.


 2018-06-18
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną. Spotkanie z uczniami z klas oddziałów gimnazjalnych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-06-15
MALBORK,
Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedził młodzież z klas policyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, która przebywała na obozie szkoleniowym w Garczynie. Funkcjonariusz przeprowadził zajęcia z taktyk i technik interwencji z uczniami klas o profilu policyjnym, straży granicznej i straży pożarnej.


 2018-06-15
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież walizki w pociągu. 62-latek wykorzystując nieuwagę właścicielki wysiadł z pociągu z jej walizką na stacji w Malborku. Pokrzywdzona wyceniła wartość walizki z jej zawartością na 2000 złotych. Mundurowi odzyskali wszystkie rzeczy i przekazali prawowitej właścicielce.


 2018-06-15
MALBORK,
W najbliższą sobotę policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz przypomnienie, że cykliści również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-06-15
MALBORK,
Dwa dni, 15 i 17 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.


 2018-06-13
MALBORK,
W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 2018-06-13
MALBORK,
Spostrzegawczość policjanta ruchu drogowego, który był poza służbą, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy. 42-letni motorowerzysta dwie godziny wcześniej został zatrzymany przez tego funkcjonariusza w czasie pełnienia służby mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant udaremnił mu dalszą jazdę i wezwał patrol. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając jeszcze w wydychanym powietrzu 0,6 promila.


 2018-06-12
MALBORK,
W sobotę malborscy policjanci uczestniczyli w organizowanym przez 22 Bazę Lotnictwa Taktycznego OPEN AIR DAY 2018. W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu albo zrobić sobie odciski palców u technika kryminalistyki.


 2018-06-12
MALBORK,
Dobiegła końca rywalizacja w XXXI edycji konkursu POLICJANT ROKU RUCHU DROGOWEGO. Przez dwa dni najlepsi, wytypowani przez przełożonych funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych naszego województwa, konkurowali między sobą aby móc znaleźć się w finale. Malborską komendę reprezentowali sierżant sztabowy Tomasz Wiśniewski oraz starszy sierżant Mariusz Owczarczyk, który otrzymał wyróżnienie za osiągnięcie najlepszego wyniku w konkurencji strzeleckiej.


 2018-06-12
MALBORK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych dzisiaj od wczesnych godzin porannych malborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na terenie całego powiatu  działania „Piesi”.


 2018-06-12
MALBORK,
W sobotę od godz.. 6.00 przez całą dobę malborscy policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wyniku prowadzonych działań policjanci dokonali 360 kontroli i  zatrzymali 1 nietrzeźwego rowerzystę


 2018-06-11
MALBORK,
W piątek 8 czerwca br. Wydział Prewencji KWP w Gdańsku zorganizował Piąty Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Uczestniczyło w nich około 600 uczniów klas mundurowych z województwa pomorskiego, m. in. klasa I z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.


 2018-06-11
NOWY STAW,
Policjanci z malborskiego wydziału kryminalnego w piątek na terenie Nowego Stawu zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Podczas kontroli 22-latka kryminalni znaleźli przy mężczyźnie srebrne zawiniątko z zawartością białego proszku oraz woreczek strunowy z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że są to  amfetamina i marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie młodego mężczyzny i znaleźli w nim woreczki z suszem roślinnym i wagę. 22-latek usłyszał już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-06-08
MALBORK,
Dopalacze, to przykład  mody na nazywanie rzeczy bądź produktów  za pomocą nazw towarowych, bądź firm produkujących dany produkt. Jeśli chodzi o dopalacze, to nazwa jest bardzo myląca, bo określane są nią środki o bardzo różnym działaniu i składzie chemicznym.Odpowiedniejszą nazwą byłoby określenie : narkotyki projektowane bądź syntetyczne.


 2018-06-08
MALBORK,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Malborku po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.


 2018-06-08
MALBORK,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci z Przedszkola „Koniczynki”. Policjantki oprowadzały przedszkolaków po jednostce, i zapoznały je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla maluchów przez funkcjonariuszy.


 2018-06-07
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do wrzutników z pieniędzmi na myjni samochodowej j oraz kradzieży butli gazowych i paliwa na stacjach benzynowych. Poszkodowani wycenili straty na prawie 3 tysiące złotych. Mężczyźni zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania, żeby odzyskać skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-06-06
MALBORK,
Udział malborskich policjantów w festynach odbywających się na terenie powiatu był doskonałą okazją do spotkań z mieszkańcami, podczas których rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach podczas nadchodzących wakacji. W ramach programu PN. „ KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” funkcjonariusze przypomnieli, szczególnie  najmłodszym uczestnikom na jakie zagrożenia mogą być narażeni podczas wypoczynku letniego. Mundurowi opowiadali również o różnych aspektach pracy w Policji i o tym jak można się do niej dostać. Policjanci rozdawali specjalnie przygotowane dla mieszkańców ulotki i odblaski.


 2018-06-04
MALBORK,
Ostatni długi weekend był to czas wzmożonej pracy  dla policjantów malborskiej komendy. Funkcjonariusze drogówki prowadzili działania pn BEZPIECZNY WEEKEND BOŻE CIAŁO, które rozpoczęły się 30 maja, a zakończyły dopiero 3 czerwca i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych. Dodatkowo w niedzielę prowadzono również działania KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI. Pomimo tego na terenie powiatu malborskiego doszło do poważnego wypadku, w którym 1 osoba była ranna.


 2018-06-01
NOWY STAW,
W Galerii Żuławskiej odbyła się debata społeczna z seniorami pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” zorganizowana z inicjatywy policjantów z Komisariatu Policji w Nowym Stawie. Dyskusja poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. osób starszych.


 2018-06-01
MALBORK,
Dnia 3 czerwca br. przeprowadzone zostaną działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia.


 2018-05-30
MALBORK,
Przed nami kolejny długi weekend „Bożego Ciała”, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas nadchodzącego weekendu . To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".


 2018-05-29
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na jednej z dróg gminnych w miejscowości Kościeleczki. Jak wskazują wstępne ustalenia funkcjonariuszy kierujący oplem z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.


 2018-05-29
MALBORK,
W Urzędzie Miasta Malborka zostało podpisane porozumienie pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Malborku a Burmistrzem Miasta Malborka w sprawie współpracy policjantów malborskiej komendy ze strażnikami Straży Miejskiej


 2018-05-29
NOWY STAW,
W środę 30 maja 2018 roku o godzinie 16:30 w Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie odbędzie się debata społeczna pn „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW !”. Debata organizowana jest przez Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie, który zaprasza do udziału wszystkich seniorów z rejonów miasta i gmin Nowy Staw i Lichnowy.


 2018-05-25
MALBORK,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol wraz z burmistrzem Markiem Charzewskim i Komendantem Straży Miejskiej Tomaszem Farysej podziękowali dwóm mężczyznom za ich wzorowe i godne naśladowania postawy obywatelskie. Tych dwóch mieszkańców miasta  dzięki odwadze i zaangażowaniu pomogli w zatrzymaniu sprawcy rozboju na 82-letniej kobiecie.


 2018-05-23
MALBORK,
Jutro policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku będą prowadzili działania kontrolno- prewencyjne pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Celem policyjnej akcji będzie zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni również są uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-05-23
MALBORK,
Dzisiaj na terenie całego województwa pomorskiego policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


 2018-05-22
MALBORK,
W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.


  
 2018-05-21
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania i ukradli sprzęty domowe warte 3,5 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty które padły łupem włamywaczy. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-17
MALBORK,
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Truck i Bus". W akcji funkcjonariusze skontrolowali 33 kierujących. Mundurowi nałożyli 15 mandatów karnych a w jednym przypadku wystąpili z wnioskiem o ukaranie kierowcy do sądu oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.


 2018-05-11
MALBORK,
Wczoraj malborscy  policjanci uratowali człowieka, który chciał popełnić samobójstwo. Około godziny 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał powiadomienie o mężczyźnie, który stał na barierce na moście samochodowym i chciał z niego skoczyć. Mundurowi ściągnęli mężczyznę z barierki na chodnik i wezwali służby ratunkowe. Mężczyzna jest pod opieką lekarzy.


 2018-05-10
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy pracowali na ulicy Nowowiejskiego w Malborku, gdzie kierująca volkswagenem potrąciła 43-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze.         


 2018-05-10
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali mieszkańca powiatu malborskiego, który włamał się do opuszczonego na weekend majowy domu swojego znajomego i ukradł tablet i drobny sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 700 zł. Policjanci odzyskali wszystkie przedmioty które padły łupem włamywacza. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-05-07
MALBORK,
Długi weekend majowy był to czas wzmożonej pracy  dla policjantów malborskiej komendy. Funkcjonariusze drogówki prowadzili działania pn BEZPIECZNY WEEKEND, które rozpoczęły się 27 kwietnia, a zakończyły dopiero 6 maja i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu pojazdów zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych.


 2018-05-04
MALBORK,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ serdecznie zaprasza do składania zgłoszeń w XI edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawiciele organizacji oraz instytucji (z wyjątkiem Policji). Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja br. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.


 2018-05-04
MALBORK,
Dzisiaj od rana  malborscy policjanci prowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.


 2018-05-04
MALBORK,
Dzisiaj od rana  malborscy policjanci prowadzą działania „Pasy”, których głównym celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz przypomnienie kierowcom jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci.


 2018-05-02
MALBORK,
DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona". 


 2018-04-30
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali seryjnego podpalacza, który w dwukrotnie podpalił budynek stodoły  oraz sterty słomy na polu. Pokrzywdzeni  wycenili straty łącznie na ponad 70 tys. złotych. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, który teraz odpowie za te czyny przed sądem rodzinnym.


 2018-04-27
MALBORK,
Zbliżający się długi weekend majowy to dla policjantów czas wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta ten czas na rodzinne wyjazdy i wycieczki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa policjanci pionu ruchu drogowego będą pełnili wzmożoną służbę patrolową ze szczególnym uwzględnieniem dróg dojazdowych do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych.


 2018-04-27
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili teoretyczny i praktyczny egzamin w ramach powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Nowym Stawie. Sportowych emocji nie brakowało do ostatniej chwili. Zwycięzcy turnieju będą reprezentowali malborski powiat w dniach 11-13 maja w Garczynie.


 2018-04-27
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali obywatelkę Rosji, która ukradła ubrania w jednym z markowych sklepów w Malborku. Kobieta przez 2 miesiące kilkakrotnie była w tym sklepie i wyniosła stamtąd rzeczy o łącznej wartości prawie 7 tyś. złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego dzięki pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali sprawczynię.   


 2018-04-25
MALBORK,
Dzisiaj od rana policjanci ruchu drogowego z malborskiej komendy prowadzą na drodze krajowej nr 22  działania mające na celu  poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy mogą spodziewać się, że po minięciu patrolu policyjnego napotkają następną kontrolę prędkości


 2018-04-24
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie uczestniczyli w zorganizowanej przez szkołę podstawową akcji „MIŚ – nie bij mnie, kochaj mnie”. Akcja ma na celu przeciwdziałać przemocy w rodzinie i ograniczać jej skutki. Ma również zwiększyć społeczną wrażliwość na wszelkie przejawy przemocy. Nowostawscy funkcjonariusze przedstawili prezentację na temat przemocy wobec dzieci, następnie wspólnie z uczniami klas 0 – III wyruszyli w miasto gdzie w najbardziej widocznych miejscach pozostawiali zabandażowane misie, które były symbolem skrzywdzonych i pobitych dzieci.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.