2016-10-21
MALBORK,
Nastanie okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, zbliżające się święto  zmarłych z pewnością przyczyni się do zagęszczenia ruchu na drogach. Od 28 października do 2 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego.


 2016-10-21
MALBORK,
Policjanci z Malborka aktywnie włączają się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ze względu na porę jesienną funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Determinacja mundurowych nie jest przypadkowa, jesień jest najgroźniejszą porą roku, gdy na drogach robi się szaro liczba wypadków jest największa. 


 2016-10-20
MALBORK,
Policjantki zajmujące się profilaktyką odwiedziły wczoraj maluchy uczęszczające do przedszkola „Słoneczko” w Malborku. W trakcie spotkania przekazały najmłodszym wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań na drodze oraz obdarowały dzieci odblaskami i przyboramiszkolnymi.


 2016-10-18
KWP GDAŃSK,
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Mediacji, który odbędzie się w dniach 17-22 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października br.


 2016-10-18
POLICJA,
Oszuści "na wnuczka" i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców Pomorza. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjanci z Malborka i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Gdańska przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań policjanci razem z celnikami skontrolowali jeden z lokali na terenie Malborka. Zabezpieczono dziewięć automatów do gier.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjanci interweniowali na miejscu pożaru, do którego doszło w poniedziałek popołudniu w budynku wielorodzinnym w dzielnicy Śródmieście w Malborku. Pożar wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze. Policjanci po wejściu do zadymionego budynku ewakuowali siedem osób.


 2016-10-18
MALBORK,
Policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z dziećmi z przedszkola „Tęcza” w Malborku. Podczas spotkania przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym oraz zapoznała maluchy z pracą policjanta. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.


 2016-10-13
MALBORK,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 20 lat służby i pracy w Policji oraz awansów na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki 35 wyróżniających się w służbie policjantów odebrało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku mł. insp. Michała Zapolskiego nagrody motywacyjne. Za długoletnią działalność związkową 7 policjantów otrzymało złote odznaczenia.


 2016-10-12
MALBORK,
Policjanci na terenie powiatu malborskiego przeprowadzili działania ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas wczorajszej akcji "Bezpieczny Pieszy" funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także kontrolowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi ukarali mandatami 3 pieszych oraz 8 kierowców.


 2016-10-12
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień zorganizowali debatę społeczną pt. „NIE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”. W spotkanie uczestniczyła młodzież klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Debata dotyczyła problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2016-10-12
MALBORK,
Policjantka zajmująca się profilaktyką osób nieletnich i dzielnicowy spotkali się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku. W czasie prelekcji policjanci rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i demoralizacji. Takie spotkania odbywają z we wszystkich szkołach na terenie powiatu malborskiego. 


 2016-10-10
MALBORK,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Malborku pracowali na miejscu kolizji drogowej do której doszło w piątek na skrzyżowaniu ulic Dalekiej i Aleja Wojska Polskiego w Malborku. Kierowca toyoty nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i najechał na tył stojącego pojazdu m-ki VW Passat , który to uderzył w tył poprzedzającego go mercedesa sprintera. Jak ustalili policjanci 21-latek kierujący Toyotą nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, był trzeźwy. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu. 


 2016-10-10
MALBORK,
Policyjni pirotechnicy, żołnierze pododdziału alarmowego, funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, wzięli udział w pokazie instruktażowym zorganizowanym przez 22 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Przeprowadzona akcja miała na celu koordynację oraz współpracę służb, w przypadku działań o charakterze terrorystycznym. 


 2016-10-10
KWP GDAŃSK,
Od kilku dni każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.


 2016-10-06
MALBORK,
W przyszłym tygodniu w Sądzie Rejonowym w Malborku w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji 2016 i Tygodnia Mediacji 2016 będzie pełniony dyżur przez mediatora – osoby które chcą rowiązać spór w drodze ugody zapraszamy do udziału w tygodniu mediacji.


 2016-10-05
MALBORK,
W ramach prowadzonej akcji edukacyjnej „Bezpieczna Droga do Szkoły„ policjantki zajmujące się profilaktyką  odwiedziły najmłodszych mieszkańców Malborka. Po raz kolejny przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz jak bezpiecznie zachowywać się w szkole i po za nią. W tym spotkaniu udział wzięły „Dzieci z Zamkowego Wzgórza” Przedszkola nr 5 w Malborku oraz dzieci z klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 5  w Malborku.


 2016-09-30
MALBORK,
Policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odwiedzili uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół w Starym Polu. Podczas spotkania z policjantami młodzież miała okazję obserwować codzienną pracę mundurowych. Gimnazjaliści poznali strukturę jednostki oraz zasady i kryteria doboru kandydatów do służby w Policji. O swojej pracy opowiedział młodzieży technik kryminalistyki oraz przewodnik psa służbowego. Spotkanie było też doskonała okazją do omówienia odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.


 2016-09-30
MALBORK,
Kilkanaście minut po potrąceniu policjanci z Nowego Stawu zatrzymali kierowcę samochodu marki Ranault Clio, który uciekł z miejsca zdarzenia. Do potrącenia doszło we wtorek około godz. 14.25 w Tropiszewie. Zatrzymany 43-letni kierowca miał 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wczoraj usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia pieszego oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Decyzją prokuratora kierowa otrzymał dozór policyjny. Pieszy na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. 


 2016-09-29
MALBORK,
Wzorem lat ubiegłych z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Od pierwszego września policjanci spotykają się z dziećmi w szkołach i rozmawiają o bezpieczeństwie. Na wczorajszym spotkaniu z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłoradzu gościem specjalnym był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku.


 2016-09-27
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 51-letnią kobietę kierującą samochodem marki Infiniti. W miejscowości Trępnowy, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h mieszkanka powiatu nowodworskiego jechała z prędkością 115 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.


 2016-09-27
NOWY STAW,
Policjanci prowadzą akcję edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o najmłodszych funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach, aby przypomnieć zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W ostatnim spotkaniu z policjantem Komisariatu w Nowym Stawie wzięło udział 80 uczniów klas I,II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie.


 2016-09-26
MALBORK,
Pasowanie na ucznia pierwszej klasy to doskonała okazja do porozmawiania z maluchami o bezpieczeństwie. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć policjanta. W uroczystym apelu uczestniczył Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, który omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły oraz wręczył pierwszakom szkolne legitymacje.


 2016-09-26
MALBORK,
W piątek oprócz policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku można było spotkać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie klasy II podczas wycieczki w komendzie rozmawiali z funkcjonariuszami różnych wydziałów, którzy opowiedzieli im o pracy oraz zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje malborska policja.


 2016-09-23
NOWY STAW,
Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie odwiedziły policjantów w komisariacie. Dzielnicowy opowiedział maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna Droga Do Szkoły” i jest kolejnym tego typu spotkaniem mającym na celu przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym.


 2016-09-22
KGP,
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.


 2016-09-21
MALBORK,
Od 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje elektroniczna aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Narzędzie pozwala każdej osobie na przekazywanie Policji informacji, poprzez zaznaczenie na interaktywnej mapie internetowej konkretnych zagrożeń, wybranych ze starannie opracowanego katalogu. Po pojawieniu się nowego zagrożenia, policjanci weryfikują je i podejmują działania tak, aby wyeliminować wskazane przez internautę problemy.


 2016-09-20
MALBORK,
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku odbyła się debata społeczna „NIE dla używek- młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”. Organizatorami debaty byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku. W spotkaniu uczestniczyło 200 uczniów klas pierwszych.


 2016-09-20
MALBORK,
Od trzech tygodni policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku policjanci odwiedzają uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie powiatu malborskiego. Podczas wspólnych zajęć policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. We wczorajszym spotkaniu z policjantką wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.


  
 2016-09-19
MALBORK,
Podjęte przez policjantów, funkcjonariuszy straży miejskiej i straży pożarnej działania doprowadziły do zatrzymania trzech podejrzanych o rozbój mężczyzn. Sprawcy w wieku 19, 20 i 24 lat w czwartek wieczorem zaatakowali na ulicy de Gaulle’a trzech 19-latków zabierając im min. reklamówkę z alkoholem. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu gdańskiego i malborskiego. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozory policyjne.


  
 2016-09-15
MALBORK,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.


 2016-09-15
MSWIA,
Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych.


 2016-09-15
MSWIA,
Znasz dziecko, które ocaliło lub  bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji! 


 2016-09-09
MALBORK,
Od 1 września policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W trosce o najmłodszych funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa. We wczorajszym spotkaniu z dzielnicowym wzięło udział kilkudziesięciu uczniów klas I-III Zespołu Szkół w Starym Polu.


 2016-09-09
MALBORK,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń. Zachęcamy do korzystania z mapy.


 2016-09-09
MSWiA,
Rozpoczął się nowy rok szkolny i właśnie w drodze do szkoły i ze szkoły dzieci będą najbardziej narażone na wypadek. Minister Mariusz Błaszczak polecił funkcjonariuszom policji, aby podjęli bardziej intensywne działania na rzecz edukacji dzieci i rodziców, takie jak „Bezpieczna droga do szkoły”. 


 2016-09-01
MALBORK,
Dzisiaj rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych do nich w zakresie właściwego oznakowania przejść dla pieszych oraz respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego zwłaszcza przez kierowców. W działaniach uczestniczą dzielnicowi, którzy pomagają dzieciom w bezpiecznym dotarciu do szkół oraz uczestniczą w apelach rozpoczynających rok szkolny.


 2016-08-31
MALBORK,
Dzisiaj kończy się policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje”. Przez dwa miesiące policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie powiatu malborskiego. Funkcjonariusze kontrolowali akweny wodne, spotykali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach, uczestniczyli w festynach oraz prowadzili działania profilaktyczno-kontrolne. Akcja która trwała od 30 czerwca do 31 sierpnia miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego. 


 2016-08-31
MALBORK,
Dzisiaj w nocy policjanci z Malborka interweniowali w związku otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego, gdzie 28-letni kierowca samochodu marki Opel Astra uderzył w zaparkowany pojazd. Podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że kierowca nie posiada prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 


 2016-08-30
MALBORK,
W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci spotykają się z dziećmi przebywającymi na obozach, koloniach i półkoloniach na terenie powiatu malborskiego. W piątek funkcjonariuszy w komendzie odwiedziła grupa chłopców przebywających na obozie sportowym w Malborku. Podczas wycieczki mieli okazję zwiedzić jednostkę, spotkać się z komendantem i dyżurnym, oraz zobaczyć sprzęt jakim dysponuje malborska policja. Spotkanie było doskonałą okazją, aby policjantka przypomniała o bezpieczeństwie podczas wakacji.


 2016-08-29
MALBORK,
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Malborka pod nadzorem komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz z udziałem funkcjonariuszy straży granicznej w Elblągu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania ich mieszkań i wynajmowanych przez nich pomieszczeń, które znajdowały się na terenie Malborka i powiatu elbląskiego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,8 kilograma narkotyków. Podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.


 2016-08-26
MALBORK,
Już po raz kolejny policjanci na terenie całego województwa pomorskiego prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Wypoczynek na Pomorzu”. Od rana funkcjonariusze kontrolują akweny wodne oraz patrolują miejsca wypoczynku mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie powiatu malborskiego. W działaniach profilaktyczno-kontrolnych uczestniczą również policjanci ruchu drogowego, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się podróżujących.


 2016-08-25
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyeliminowali z ruchu drogowego czterech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,4 do 1,2 promila. Wśród zatrzymanych był również 62-letni mieszkaniec miasta, który kierował rowerem pomimo trzykrotnego zakazu. 


 2016-08-23
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili działania „Bezpieczne drogi krajowe nr 20 i 22”. Na wybranych odcinkach drogi krajowej nr 22 przebiegających przez teren powiatu malborskiego policyjne patrole zatrzymywały tych kierowców, którzy stwarzaliniebezpieczne sytuacje na drodze. Prowadzona przez policjantów akcja ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.


 2016-08-22
MALBORK,
Dzisiaj od rana trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek", podczas której policjanci prowadzą wzmożone kontrole na terenie powiatu malborskiego. Działania są skierowane przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas działań kontrolno-prewencyjnych policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.


 2016-08-17
KWP GDAŃSK,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-12
MALBORK,
W czwartek na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny wypoczynek na Pomorzu”. Przez cały wczorajszy dzień policjanci kontrolowali akweny wodne oraz patrolowali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas akcji funkcjonariusze spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście, aby przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Działania profilaktyczno-kontrolne prowadzili również policjanci ruchu drogowego. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z wypoczynku letniego.


 2016-08-11
POLICJA,
PODZIĘKOWANIA DLA POLICJI OD PREZYDENTA RP ZA ZABEZPIECZENIE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY


 2016-08-10
MALBORK,
W weekend policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków, do których doszło na terenie powiatu malborskiego. Do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Żeromskiego w Malborku. Kierujący pojazdem marki Citroen podczas cofania potrącił pieszą. Do drugiego zdarzenia doszło pomiędzy Miłoradzem a Starą Kościelnicą. Kierowca pojazdu marki Mercedes uderzył w drzewo. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności. 


 2016-08-10
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.