2018-12-14
MALBORK,
W tym tygodniu policjanci przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych dla uczniów z terenu powiatu malborskiego W czasie zajęć funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, cyberprzemocy, zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.


 2018-12-12
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Kończewicach zorganizowali debatę. Spotkanie z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła m.in. problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2018-12-10
MALBORK,
W sobotę 8 grudnia policjanci z malborskiej komendy zabezpieczali przejazd Konwoju Mikołajów. Kilkadziesiąt ciężarówek prowadzonych przez kierowców w strojach Mikołaja w asyście policyjnych radiowozów przejechało z Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka, a następnie do Nowego Stawu. Mieszkańcy na miejsca postoju konwoju przynosili świąteczne upominki, za które mogli otrzymać choinkę. Akcja miała na celu wsparcie podopiecznych Fundacji Dzieciom „Wyrównajmy ich szanse” w Malborku oraz Domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.


 2018-12-07
MALBORK,
Po raz kolejny 6 grudnia w Malborku pojawił się Niebieski Mikołaj. Policjanci razem z wyjątkowym gościem odwiedzili najmłodszych w malborskich szkołach. To spotkanie wywołało ogromną radość i uśmiech na twarzach dzieci.


 2018-12-06
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież pojazdu. W trakcie przeszukania pasażerki mundurowi znaleźli w jej torebce woreczek z amfetaminą. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że kierujący mężczyzna nie posiadał prawo jazdy, natomiast posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Odzyskanego forda policjanci przekazali właścicielowi, a zatrzymanych 18-latków przewieźli do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków, a mężczyzna, za jazdę na zakazie i bez uprawnień.


 2018-12-05
MALBORK,
Malborscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie. W ostatnim czasie dochodzi do spadków temperatury co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni, zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i znajdujące się pod wpływem alkoholu. Jeden telefon może uratować życie.


 2018-11-28
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży regałów sklepowych. 41-letni mieszkaniec miasta po dokonaniu kradzieży, sukcesywnie sprzedawał regały w punkcie skupu złomu.  Straty wyceniono na 1680 złotych. Zatrzymany 41-latek wczoraj usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-11-28
MALBORK,
Policjanci z Malborka i Nowego Stawu zatrzymali 5 osób, które były poszukiwane przez wymiarem sprawiedliwości. Wobec poszukiwanych mężczyzn sąd wydał nakazy  zatrzymania lub doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i zostaną przewiezieni do zakładu karnego.


 2018-11-27
MALBORK,
W sobotę w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyła się uroczysta akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. W uroczystości wzięli udział również malborscy policjanci, którzy za swoje długoletnie, bezinteresowne przekazywanie daru jakim jest krew otrzymali odznaki „Zasłużony Dawca Krwi”.


 2018-11-26
MALBORK,
W niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej renaulta. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie 21-letniego kierowcy. W trakcie przeszukania mężczyzny i samochodu, policjanci znaleźli woreczek strunowy i zawiniątka z folii aluminiowej, w których znajdowało się   ponad 8 gram marihuany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przebadali go narkotestem. Okazało się, że kierował pod wpływem środków odurzających. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


 2018-11-26
MALBORK,
Dzisiaj zarzuty usłyszy 39-letni mieszkaniec Malborka, który wczoraj wieczorem w centrum miasta będąc nietrzeźwy i nie mając uprawnień kierował samochodem i spowodował kolizję. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności i utrata uprawnień. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe, których się dopuścił.


 2018-11-26
MALBORK,
„Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Instytut Transportu Drogowego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Pomorscy policjanci, podczas przeprowadzania kontroli drogowej, zwrócą szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Kierujący będą mogli także sprawdzić stan oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.  


 2018-11-23
MALBORK,
Wczoraj uczniowie szkół podstawowych powiatu malborskiego zgłoszeni do XVII edycji konkursu Małych Form Teatralnych występowali na scenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Już po raz siedemnasty współorganizatorami przedsięwzięcia byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Tegorocznym tematem spektakli było hasło „Do kraju tego… tęskno mi, Panie…”.


 2018-11-20
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o włamania do pojazdów, z których ukradli sprzęt elektroniczny i maskotki.  Poszkodowani wycenili straty na ponad 10 tysięcy złotych.  Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-11-16
MALBORK,
W Szkole Łacińskiej w Malborku pod hasłem „Świeć przykładem” odbyło się spotkanie malborskich policjantów z seniorami. Tematem prelekcji funkcjonariuszy było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. osób starszych. W spotkaniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Ruchu drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną.


 2018-11-16
MALBORK,
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 5 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną. Spotkanie z uczniami z klas ósmych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła cyberzagrożeń. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o formach przemocy stosowanych w cyberprzestrzeni oraz o konsekwencjach prawnych i instytucjach zajmujących się pomocą dla ofiar tego typu przestępstw.


 2018-11-15
MALBORK,
W nocy z poniedziałku na wtorek malborscy policjanci zatrzymali  na gorącym uczynku mężczyznę, który wybił szybę i włamał się do sklepu w centrum Malborka i ukradł kilka butelek alkoholu powodując straty o łącznej wartości 1000zł. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że 47-latek był sprawcą jeszcze innych włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie miasta w ciągu ostatnich 4 miesięcy na łączną kwotę strat ponad 3000zł. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się  tych czynów w  warunkach recydywy. Wczoraj śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.  Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy  grozi do 15 lat więzienia.


 2018-11-13
MALBORK,
W środę, 14 listopada malborscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ilości badań emisji spalin pojazdów oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.


 2018-11-13
MALBORK,
W niedzielę 11 listopada malborscy policjanci uczestniczyli w organizowanym przez Urząd Miasta w Malborku PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY. W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu albo zrobić sobie odciski palców u technika kryminalistyki. Funkcjonariusze zachęcali również uczestników do wstąpienia w policyjne szeregi.


 2018-11-13
MALBORK,
W piątek policjanci z malborskiej komendy włączyli się akcję honorowego oddawania krwi zorganizowanej wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Malborku pn. 100 LITRÓW KRWI NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Do akcji włączyli się mieszkańcy miasta na czele z Panem Burmistrzem Markiem Charzewskim. W trakcie kilku godzin trwania akcji uczestnicy oddali ponad 7 litrów tego życiodajnego płynu.


 2018-11-09
MALBORK,
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. 


 2018-10-29
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania  policjanci zabezpieczyli prawie 70 gramów  marihuany. W piątek 31-latek usłyszał zarzut. Za przestępstwo posiadania środków odurzających w znacznej ilości  grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-10-26
MALBORK,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zachęcają mieszkańców Pomorza do włączenia się w niecodzienną, patriotyczną inicjatywę. W ramach wspólnej akcji pomorscy policjanci podczas działań „ZNICZ” będą rozdawali biało-czerwone odblaskowe opaski. Konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zostanie przeprowadzona 30 października o godz. 13:00.


 2018-10-26
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z  uczniami Szkoły Podstawowej w Nr 5 w Malborku. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie z pierwszakami było jednym z wielu zaplanowanych w tym roku szkolnym w ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa”.


 2018-10-25
MALBORK,
Wielkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych, wielu z nas wyjedzie na kilka dni z domów, będziemy odwiedzać cmentarze. Żeby móc celebrować groby naszych bliskich pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w mieszkaniu, na drodze i na nekropoliach.


 2018-10-19
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci gościli w komendzie 5-latki z Przedszkola Nr 5 w Malborku. Dzieci  zwiedziły jednostkę i zapoznały się z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi przygotowali dla maluchów pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym. Spotkanie w komendzie stanowiło również świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.


 2018-10-18
MALBORK,
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego były prowadzone działania pn. „ Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu mieszkańcowi Olszyna, który kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 111 km/h popełniając przy tym szereg innych wykroczeń stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


 2018-10-18
MALBORK,


  
 2018-10-16
MALBORK,
17 października malborscy policjanci będą uczestniczyć w działaniach „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.


 2018-10-15
,
Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci  w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. zł. Ponadto policjanci zatrzymali pracownika tego lokalu, w którego rzeczach podczas przeszukania znaleźli 20 foliowych zawiniątek z zawartością ponad 25 gramów amfetaminy. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie  za posiadanie środków odurzających również kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2018-10-11
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze z Nowego Dworu do Nowego Stawu w pobliżu miejscowości Brzózki. Mężczyzna kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką marki Volvo. Pomimo podjętej reanimacji 39-letni mieszkaniec Nowego Stawu zmarł. Policjanci wyjaśniają przyczyny i  okoliczności zdarzenia.


 2018-10-08
MALBORK,
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. Pamiętajmy także, że w tym okresie na wypadki szczególnie narażeni są piesi i rowerzyści, używajmy elementów odblaskowych. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy przekonują się jak to jest, kiedy samochód ma wydłużoną drogę hamowania i zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Dlatego policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-08
MALBORK,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 3 w Malborku. Policjantki oprowadzały 6-latków po jednostce i zapoznały je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi przygotowali dla maluchów pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym. Na zakończenie policjantki przypomniały dzieciom o bezpiecznym zachowaniu w czasie drogi do szkoły i rozdały im odblaski. 


 2018-10-04
,
Malborscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ustalili, że 26-latek nie posiada prawa jazdy za to posiada zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu znaleźli kilka zawiniątek z amfetaminą.


 2018-10-04
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na ul. Aleja Rodła w Malborku. Kobieta kierująca suzuki wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie i uderzyła w bok skręcającej hondy. Kobieta kierująca hondą z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Malborku. 69-letniej sprawczyni wypadku zatrzymano prawo jazdy.


 2018-10-03
MALBORK,
Wczoraj policjantki z malborskiej komendy spotkały się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, żeby w porozmawiać z uczniami o zjawisku cyberprzemocy oraz promować wśród młodzieży zawód policjanta. Funkcjonariuszka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną  rozmawiała z młodzieżą o formach przemocy stosowanych w cyberprzestrzeni oraz o konsekwencjach prawnych i instytucjach zajmujących się pomocą dla ofiar tego typu przestępstw.


 2018-10-02
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali kobietę, która będąc pod wpływem środków odurzających opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 6 i 2 lata. W chwili zatrzymania 25-latka posiadała przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze przedstawili kobiecie zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia dzieci. Za to  przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków.


 2018-09-28
MALBORK,
Dzisiaj od rana malborscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.


 2018-09-27
MALBORK,
Jak co roku przedstawiciele malborskiej komendy uczestniczyli w pasowaniu na ucznia pierwszej klasy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Malborku. Takie spotkanie to doskonała okazja do porozmawiania z maluchami o bezpieczeństwie. W uroczystym apelu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, który promował wśród maluchów kampanię pn. „Bezpieczna droga do szkoły" i omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa.


 2018-09-25
MALBORK,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-25
MALBORK,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy na terenie powiatu zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli źle zaparkowanego pojazdu funkcjonariusze znaleźli u kierowcy i 2 pasażerów kilka zawiniątek z marihuaną i amfetaminą. Podczas przeszukania ich mieszkań mundurowi zabezpieczyli blisko 70 gramów amfetaminy. 21-latek i 18-latek usłyszeli już zarzuty za posiadanie narkotyków, a 26-latek również za ich udzielanie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za udzielanie narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-24
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci przy pomocy psa służbowego zabezpieczyli kilka zawiniątek folii aluminiowej i worek strunowy z zawartością prawie 4 gramów amfetaminy  i blisko 90 gramów marihuany. Śledczy  przedstawili już zarzut 17-latkowi. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-14
MALBORK,
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z malborskiej drogówki oraz dzielnicowi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi spotykają się z dziećmi w szkołach, podczas których uczą maluchy podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły,


 2018-09-14
MALBORK,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się debata społeczna z seniorami pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” . Spotkaniu przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol. Oprócz malborskich policjantów udział wzięli również uczestniczył Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Malborku i przedstawiciele Banku Pocztowego. Dyskusja poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. osób starszych.


 2018-09-14
MALBORK,
Dzisiaj na drogach powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowego od rana prowadzą działania pod nazwą „BICYKL”. Działania te ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, Policjanci szczególnie zwracają uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach zgodnie z przepisami oraz zachęcają ich do używania elementów odblaskowych i elementów ochronnych.


 2018-09-12
MALBORK,
Malborscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego altanki na ogródku działkowym funkcjonariusze zabezpieczyli kilka zawiniątek folii aluminiowej z zawartością blisko 10 gramów amfetaminy i prawie 2 gram marihuany. Wczoraj śledczy przedstawili 20-latkowi zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-11
MALBORK,
Od 11 września br Komenda Powiatowa Policji w Malborku przełączyła numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.


  
 2018-09-10
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spełnili marzenie siedemnastolatka z zespołem Aspergera. Na jeden dzień chłopiec został policjantem o czym marzył od najmłodszych lat.


 2018-09-07
MALBORK,
W najbliższy poniedziałek malborscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest ujawnienie pojazdów do nauki jazdy, które nie spełniają wymogów warunków technicznych, ujawnienie nieprawidłowości w prowadzeniu zajęć praktycznych oraz zminimalizowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kandydatów na kierowców.


 2018-09-07
MALBORK,
W środę kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży elektronarzędzi o wartości 1800 złotych. 27-letni mieszkaniec Malborka przez kolejne dwie noce wynosił sprzęt z remontowanego budynku jednego z przedszkoli na terenie miasta. Policjanci odzyskali w większości skradziony towar. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.