2017-05-26
Malbork,
Funkcjonariusze  przypominają, że za pomocą interaktywnej mapy można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy Następnie policjanci codziennie weryfikują te sygnały. Malborscy mundurowi od początku roku otrzymali 241 zgłoszeń.


 2017-05-26
Malbork,
Kryminalni ze malborskiej komendy zatrzymali wczoraj 24 i 25-latka, którzy na działce w folii ogrodniczej uprawiali konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli dziesięć krzewów narkotyku. Mężczyźni teraz odpowiedzą za nielegalną uprawę marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 


 2017-05-26
Malbork,
Malborscy Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Malborku. Kierująca Toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą skutera. W wyniku zderzenia 2 osoby zostały zabrane do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.


 2017-05-25
Malbork,
Policjanci malborskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań przeprowadzonych w dwóch salonach gier w Malborku celnicy zabezpieczyli 13 automatów. Właścicielom lokali grozi wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają dalsze kontrole salonów gier i lokali rozrywkowych na terenie powiatu malborskiego. 


 2017-05-23
Malbork,
Malborscy policjanci po raz kolejny gościli uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Licealiści zapoznali się ze specyfiką pracy technika kryminalistyki, przewodnika psa służbowego oraz oficera dyżurnego. Tego typu spotkania mają zachęcić młodych ludzi, aby po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji i połączyli pasję do służby ze swoimi pozostałymi zainteresowaniami.


 2017-05-19
Malbork,
Aplikacja  MOJA KOMENDA, proste, szybkie i bezpłatne oprogramowanie , które ułatwi kontakt ze swoim dzielnicowym. Aplikacja MOJA KOMENDA zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.


 2017-05-19
Malbork,
W powiecie malborskim dzielnicowi oraz policjanci biorący udział w debatach i spotkaniach z mieszkańcami lokalnej społeczności zachęcają do bezpłatnego instalowania w swoich telefonach komórkowych bądź tabletach Regionalnego Systemu Ostrzegania. Aplikacja ostrzeże nas o utrudnieniach na drogach, nawałnicach i działaniach przestępczych w tym m.in o oszustwach na wnuczka oraz innych zdarzeniach mogących przyczynić się do zagrożenia naszego życia lub zdrowia.  


 2017-05-17
Malbork,
Wczoraj policjanci z Malborka zatrzymali 16-latka, który w szafce mieszczącej się w jego pokoju hodował konopie indyjskie. Kryminalni oprócz doniczki z krzakiem marihuany, zabezpieczyli sprzęt do przygotowywania suszu. Nieletni został już przesłuchany. Za nielegalną hodowlę konopi, która miała posłużyć do wyrobu narkotyku, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.


 2017-05-16
Malbork,
Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców podejrzewanych o rozbój na 60-letnim mężczyźnie. Napastnicy zaatakowali poszkodowanego, pobili go, a następnie ukradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zatrzymani to dwaj 24-latkowie i jeden 26-latek, mieszkańcy powiatu malborskiego. Mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.  


 2017-05-16
Malbork,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci z Przedszkola „Wesołe Skrzaty” ze Starego Pola. Policyjny profilaktyk oprowadzał przedszkolaków po jednostce, i zapoznawał je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Podczas zwiedzania przewodnik psa służbowego zaprezentował dzieciom krótki pokaz tresury. Na koniec wizyty dzieci jednoznacznie stwierdziły, że chcą zostać w przyszłości policjantem.  


 2017-05-12
Malbork,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wziął udział w audycji Radia Malbork. W wywiadzie szef malborskiej Policji poruszył kwestie bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz mówił o innowacyjnych narzędziach mających istotny wpływ na bezpieczeństwo publiczne tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja RSO i Moja Komenda. Podczas audycji Komendant zachęcał młodych słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji.


 2017-05-11
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 18-letniego mieszkańca miasta. Napastnicy zaatakowali 18-latka gdy szedł ulicą w centrum Malborka. Podejrzani o to przestępstwo to dwaj 17-latkowie, którzy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli wczoraj zarzuty. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.Trzeci podejrzany to 16-latek, o którego losie zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. 


 2017-05-10
MALBORK,
Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Od początku roku odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących nieprawidłowej infrastruktury. Mieszkańcy Starego Pola wskazali mundurowym zgłoszenia dotyczące przejazdu kolejowego, który jak potwierdzili policjanci stwarza realne zagrożenie w odbywającym się tam ruchu drogowym. Tego typu zgłoszenia zagrożeń na terenie powiatu malborskiego są natychmiastowo weryfikowane przez stróżów prawa.


 2017-05-05
MALBORK,
Malborscy policjanci w ramach działań promujących zawód policjanta spotykają się z gimnazjalistami i licealistami szkół naszego powiatu. Mundurowi informują młodzież jakie muszą spełnić wymagania, i jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. Tego typu spotkania mają zachęcić młodych ludzi, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji.


 2017-05-05
MALBORK,
Liczba nanoszonych przez mieszkańców Malborka punktów na Mapie Zagrożeń ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. Od początku 2017 roku zaznaczono na interaktywnej mapie 211 miejsc zagrożonych. Blisko 40 procent zaznaczonych w tym miesiącu zagrożeń na "Mapie", zostało przez policjantów potwierdzonych. Mundurowi weryfikują kolejne zgłoszenia i podejmują wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie zachować niezgodnych z prawem.


 2017-05-05
MALBORK,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-05-04
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze powiatowej w gminie Lichnowy. Mężczyzna kierujący yamahą na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala, pomimo reanimacji 34-letni mieszkaniec powiatu malborskiego zmarł. Jak się okazało kierowca jednośladu nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-04-28
MALBORK,
W czasie długiego majowego weekendu  malborscy policjanci przeprowadzą działania o nazwie „Bezpieczny Weekend”. Policjanci będą kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a w szczególności będą zwracali uwagę na prędkość. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach oraz ułatwienie ruchu samochodów zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych.


 2017-04-28
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który włamał się do piwnicy na terenie miasta skąd ukradł elektronarzędzia o wartości blisko 4 000 złotych. Podejrzany o kradzież z włamaniem zastawił skradzione narzędzia w lombardzie. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi. 37-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 


 2017-04-27
MALBORK,
Mieszkańcy powiatu malborskiego chętnie korzystają z internetowej mapy zagrożeń, wskazując jak do tej pory 484 miejsca na mapie w których doszło do niepożądanych zachowań.Dzięki otrzymanym sygnałom dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej, malborscy policjanci skierowali wystąpienia do zarządców celem poprawy stanu nawierzchni dróg w naszym powiecie. 


 2017-04-25
MALBORK,
W ramach realizowanego programu "Bezpieczny w sieci" malborscy policjanci organizują spotkania w szkołach z dziećmi i nauczycielami. Podczas spotkań stróże prawa przypominają najmłodszym o zagrożeniach jakie czyhają na nie w sieci oraz przestrzegają przed uzależnieniem od Internetu, portali i gier komputerowych. Policjantka w ubiegłym tygodniu rozmawiała o bezpieczeństwie w sieci z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku.  


 2017-04-25
MALBORK,
Ruszyła ogólnopolska akcja profilaktyczna opracowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji, którą zainaugurował minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach policjanci będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Działania kontrolno-prewencyjne podejmowane przez funkcjonariuszy podczas trwania akcji będą polegały również na zintensyfikowaniu kontroli kierujących pojazdami silnikowymi oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów. Analogicznie egzekwowane będą niewłaściwe zachowania kierujących rowerami.  


 2017-04-24
MALBORK,
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się finał Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju polegającym na teoretycznym oraz praktycznym egzaminie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali malborscy policjanci. Zwycięzcom turnieju osobiście pogratulował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol.


 2017-04-21
MALBORK,
Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku realizują działania prewencyjno – kontrolne pn. „Pieszy”. Akcja jest od wczesnego poranka prowadzona na terenie powiatu malborskiego . Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Podczas działań nadzorem objęte zostaną też miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.


 2017-04-20
MALBORK,
Już w najbliższy weekend (22-23 kwietnia 2017 roku) w Starym Polu odbędą się VIII Wiosenne Targi Ogrodnicze. Co roku targi gromadzą duża liczbę wystawców i zwiedzających. Największych utrudnień w ruchu należy spodziewać się na odcinku drogi krajowej nr 22 pomiędzy Starym Polem a Malborkiem. Służbę w tych miejscach będą pełnili policjanci ruchu drogowego. Wszystko po to, aby ruch na trasach dojazdowych odbywał się z jak najmniejszymi utrudnieniami.


 2017-04-19
MALBORK,
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł", służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.


 2017-04-19
MALBORK,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją za pomocą aplikacji internetowej. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub www.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy.


 2017-04-14
MALBORK,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia policjantów i awansowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki 36 wyróżniających się w służbie policjantów odebrało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku mł. insp. Michała Zapolskiego nagrody motywacyjne. Komendant uroczyście pożegnał odchodzącego po 27 latach służby na emeryturę aspiranta sztabowego Ryszarda Cieślika.


 2017-04-13
MALBORK,
Wczoraj w sali Szkoły Łacińskiej w Malborku odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu seniorów pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”. Celem spotkania było przypomnienie mechanizmów działania sprawców przestępstw wyłudzających pieniądze metodą ”na wnuczka”, „na policjanta” lub „na urzędnika”. Obecni na debacie seniorzy mieli również możliwość porozmawiania ze swoimi dzielnicowymi oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w naszym mieście. Policjanci zaprezentowali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja komenda”. Organizatorem debaty był mł. insp. Michał Zapolski Komendant Powiatowy Policji w Malborku. 


 2017-04-12
MALBORK,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-04-12
MALBORK,
Internet stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jego najmłodsi użytkownicy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, jak łatwo można stać się ofiarą cyberprzestępczości. Malborscy policjanci przypominają o zagrożeniach jakie wiążą się z tego typu przestępstwem oraz przestrzegają przed uzależnieniem od Internetu, portali i gier komputerowych. W ramach realizowanego programu "Bezpieczny w sieci" mundurowi organizują spotkania w szkołach z dziećmi i nauczycielami.


 2017-04-11
MALBORK,
Przyszła wiosna – przed nami sezon motocyklowy. Malborscy policjanci przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom ale i wszystkim użytkownikom dróg. Tylko w ubiegłym roku doszło na drogach powiatu malborskiego doszło do 95 wypadków w następstwie których 8 osób zostało zabitych, a  116 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem jednośladów, dokładnie 3 motocyklistów było sprawcami zdarzeń w ruchu drogowym.


 2017-04-11
MALBORK,
Zdrowych i bezpiecznych oraz pełnych radości i nadziei Świąt Wielkiej Nocy życzy Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł insp Michał Zapolski wraz z załogą.


 2017-04-07
MALBORK,
Wczoraj w auli szkoły podstawowej nr 5 odbyły się XIII Malborskie Targi Pracy organizowane przez Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. Nie zabrakło w nich również policjantów, którzy zapoznawali chętnych z ofertą służby w Policji, rozdawali ulotki i omawiali zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W targach pracy mundurowych wspierali uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. 


 2017-04-07
MALBORK,
Malborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy pobili pokrzywdzonego pod sklepem i ukradli mu portfel. Zatrzymani to 41-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego oraz 42-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Jeszcze dziś sąd w Malborku zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.


 2017-04-06
MALBORK,
 Policjanci z malborka patrolujący rejon miasta zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Nerwowo zachowujący się pasażerowie wzbudzili czujność stróżów prawa. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli 2 porcje amfetaminy. 23 i 27-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-05
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 20-latka podejrzanego o uprawę marihuany. Policjanci ustalili, że mężczyzna w mieszkaniu uprawia konopie indyjskie. Wczorajsze przeszukanie potwierdziło informacje policjantów. Oprócz kilku doniczek z roślinami konopi indyjskich policjanci zabezpieczyli specjalny sprzęt służący do uprawy niedozwolonych roślin. Zatrzymany niebawem usłyszy zarzuty. Za nielegalną uprawę marihuany grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-04-04
MALBORK,
Dzisiaj zarzuty usłyszy 42-letni mieszkaniec Malborka, który wczoraj wieczorem w centrum miasta będąc nietrzeźwy kierował samochodem. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności i utrata uprawnień. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe, których się dopuścił oraz uszkodzenie słupków betonowych pod jednym z supermarketów. 


 2017-04-04
MALBORK,
Malborscy dzielnicowi spotkali się w ubiegły czwartek z uczniami I klas Szkoły Podstawowej nr 8. W ramach akcji „Bezpieczny w domu” rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zabawy w domu. Dzieci w trakcie spotkania kolorowały postać policjanta, strażaka i ratownika medycznego.


 2017-03-31
MALBORK,
W poniedziałek od rana aż do nocy policjanci z malborskiej drogówki będą realizować działania "BEZPIECZNY PIESZY" ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Funkcjonariusze podczas tych działań będą zwracać szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym po zmroku, piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność osób na drodze, jak również czy piesi nie narażają się na niebezpieczeństwo przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych czy też przy czerwonym świetle.


 2017-03-31
MALBORK,
Dzisiaj w Zespole Szkół nr 3 w Malborku odbyła się debata ewaluacyjna „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom” z uczniami klas ponadgimnazjalnych. Policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczne przeprowadzili debatę na temat problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych. Jest to ewaluacja przeprowadzonej we wrześniu ubiegłego roku debaty pod nazwą „ Nie dla używek – młodzież z powiatu ceni swoje zdrowie”. Podczas spotkania zachęcano młodzież do pracy w Policji. 


 2017-03-29
MALBORK,
Malborscy policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę przywłaszczenia telefonu komórkowego m-ki Samsung wartego kilkaset złotych. 24-letni mężczyzna zabrał pozostawiony w otwartym samochodzie dostawczym telefon należący do kuriera. Podejrzany sprzedał skradziony telefon w lombardzie za kwotę 250 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


 2017-03-29
MALBORK,
Mundurowi z Malborka propagując bezpieczeństwo i realizując program "Dzielnicowy bliżej nas" w tym tygodniu przestrzegali osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na wnuczka lub policjanta. Dzielnicowi w czasie służby docierali do działkowiczów i rozdawali im ulotki prewencyjne zawierające informację, jak nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa.


 2017-03-27
MALBORK,
W sobotę policjanci z Malborka zatrzymali 3 osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu malborskiego, którzy byli poszukiwani nakazami doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Wszyscy zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie skąd zostaną przewiezieni do zakładu karnego w którym spędzą najbliższe miesiące.


 2017-03-27
MALBORK,
W miniony weekend malborscy policjanci pracowali przy groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym między Malborkiem a miejscowością Cisy. Kierująca fordem z nieustalonych przyczyn zjechała z drogi, a następnie kilka razy dachowała i zatrzymała się na drzewie. Kobieta z czworgiem podróżujących z nią dzieci, trafiła do szpitala w Elblągu. Śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. 


 2017-03-23
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dyrekcją Zespołu Szkół w Starym Polu zorganizowali debatę społeczną pn. „Bezpieczeństwo młodzieży-przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas gimnazjalnych. Władze samorządowe reprezentował Zastępca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny. Debata dotyczyła problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.


 2017-03-23
KGP,
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.


 2017-03-22
MALBORK,
Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz dzielnicowi podczas wczorajszego spotkania z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Przypominamy rekrutacja cały czas trwa!


 2017-03-21
MALBORK,
Z inicjatywy policjantów Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Malborka na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której funkcjonowanie ma istotny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Tym razem włodarz naszego miasta Pan Marek Charzewski zachęca do korzystania z internetowej aplikacji, w której mieszkańcy mogą anonimowo wskazać Policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.


 2017-03-17
MALBORK,
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną oraz starszym dzielnicowym uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z kandydatami, którzy stawili się do Wojskowej Komisji Uzupełnień. Podczas spotkania przedstawiciele służb mundurowych zachęcali młodzież do służby w wojsku, straży pożarnej i policji.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.