2018-01-19
Malbork,
Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci po raz kolejny w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 8 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów, które przekazali funkcjonariuszom służby celnej. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-18
malbork,
Policjanci z malborskiej komendy, spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, aby przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Funkcjonariusze przy tej okazji rozdawali pierwszakom odblaskowe latarki led, żeby byli bardziej widoczni na drodze. Kolejne spotkania w ramach projektu pn. „Uczę się bezpieczeństwa" zaplanowano we wszystkich szkołach podstawowych naszego powiatu. 


 2018-01-17
Malbork,
W 2017 roku malborscy policjanci odnotowali w powiecie malborskim 498 zagrożeń naniesionych przez mieszkańców na interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa. Policjanci naszej jednostki weryfikując zgłoszenia za pośrednictwem aplikacji potwierdzili 178 zgłoszeń. Głównie dotyczyły one obszarów związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, przekraczaniem dozwolonej prędkości, oraz nieprawidłowym parkowaniem.


 2018-01-17
Malbork,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi jest priorytetem dla malborskiej Policji, Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo będą kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek, Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek.


 2018-01-16
Malbork,
Malborscy dzielnicowi w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" współpracują z przedstawicielami placówek oświatowych i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. W ramach współpracy policjanci przypominają o działaniu aplikacji Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zawodzie policjanta. Mundurowi przekazują również plakaty promujące program Dzielnicowy bliżej nas, które zawierają najistotniejsze dane teleadresowe do dzielnicowego. 


 2018-01-12
Malbork,
Wczoraj wieczorem malborscy policjanci zatrzymali 18 i 20-latka, którzy poruszali się skradzionym kilka godzin wcześniej osobowym volkswagenem. 20-latek pomimo posiadania zakazu sądowego jechał za kierownicą skradzionego samochodu. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w bagażniku elektronarzędzia pochodzące prawdopodobnie z kradzieży. Dzisiaj śledczy przedstawili 18 i 20-letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży. Dodatkowo 20–latek odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


 2018-01-11
Malbork,
Malborscy policjanci cyklicznie przeprowadzają działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Dzisiaj policjanci ruchu drogowego do późnych godzin wieczornych będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się pieszym czy korzystają z odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.


 2018-01-10
Malbork,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku  insp. Michał Zapolski, zaprasza do wzięcia udziału w Debacie Społecznej z mieszkańcami Starego Pola pn.: „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ !”. Debata odbędzie się dnia 11 stycznia 2018 roku o godz. 17. 00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu.


 2018-01-09
Malbork,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273.


 2018-01-09
Malbork,
Wczoraj dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Malborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca daimlerchryslera nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Rowerzysta i kierowca byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.  


 2018-01-08
Malbork,
Elbląscy policjanci poszukują 33-letniego Dariusza Olejnik. Mężczyzna w dniu 26.10.2017 wypisał się ze szpitala wojewódzkiego w E-gu na własną prośbę i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mężczyzna w chwili zaginięcia ubrany był w spodnie jeans niebieskie, siwą kurtkę i jasną bluzę. 


 2018-01-08
Malbork,
W sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw polo, który w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało, 68-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie oraz nie posiadając uprawnień do kierowania, zdecydował się na jazdę samochodem. Funkcjonariusze udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy i zabezpieczyli auto na policyjnym parkingu. Teraz 68-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenie drogowe. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 


 2018-01-03
Malbork,
Policjanci zatrzymali sześć osób poszukiwanych. Trzech mężczyzn poszukiwanych było sądowym nakazem, jeden listem gończym i dwóch w celu ustalenia miejsca pobytu. Czterej zatrzymani zostali przewiezieni do zakładu karnego, gdzie będą odbywali kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.


 2017-12-29
Malbork,
Od 1 lipca 2016 r  funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania i problemy użytkowników-mieszkańców powiatu malborskiego. W tym roku poszerzona została funkcjonalność tej aplikacji oraz możliwość zainstalowania jej na własnym telefonie. Interaktywna mapa jest stale udoskonalana, wszystko po to by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Malborscy policjanci od początku istnienia mapy odnotowali blisko 800 zgłoszeń, które każde z osobna zweryfikowali. 


 2017-12-29
Malbork,
Wczoraj policjanci ruchu drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. 49-letni mieszkaniec Starego Targu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Na miejscu, funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która pomoże teraz śledczym w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność, a piesi upewnili się czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię !!! 


 2017-12-27
Malbork,
W sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku w powiecie malborskim służbę będzie pełnić kilkudziesięciu funkcjonariuszy prewencji oraz wydziału ruchu drogowego. Mundurowi  będą czuwać nad tym, aby wszyscy mieszkańcy mogli spokojnie i bezpiecznie przywitać Nowy Rok. Pamiętajmy o bezpiecznym obchodzeniu się z petardami i fajerwerkami.


 2017-12-27
Malbork,
Do wczoraj trwały działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu malborskiego podczas świątecznych dni. Od 23 grudnia funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych oraz 8 kolizji. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.


 2017-12-23
Malbork,
Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…


 2017-12-22
Malbork,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.https://youtu.be/BkF2vLxJmdA


 2017-12-22
Malbork,
Wczoraj kryminalni zatrzymali mężczyznę w związku ze sprawą podpalenia samochodu, do którego doszło w ubiegłą niedzielę. Sprawca wykorzystując łatwopalną substancję podłożył ogień przy samochodzie. Podejrzany o podpalenie 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


 2017-12-21
Malbork,
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom również malborska Policja w tych newralgicznych dniach zintensyfikuje działania na drogach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, zwłaszcza w dni wyjazdów i dzień powrotów.


 2017-12-15
Malbork,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia policjantów i awansowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Michał Zapolski wręczył 29 funkcjonariuszom nagrody motywacyjne oraz awans sierż. Helenie Mazurkiewicz na stanowisko dzielnicowego Komisariatu Policji w Nowym Stawie. Komendant wyróżnił również z okazji jubileuszu pracownika cywilnego panią Elżbietę Błaszkiewicz. 2017-12-19
Malbork,
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach - Pamiętajmy, aby myśląc o świętach nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


 2017-12-18
Malbork,
Wczoraj rano malborscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Złotowie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki Nissan uderzył w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń 59-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożną jazdę dostosowaną do panujących warunków na drodze. 


 2017-12-13
Malbork,
Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. Reagujmy na zagrożenia i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami z Policją za pomocą aplikacji internetowej. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub www.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy. 


 2017-12-13
POLICJA,
Komenda Główna Policji wspólnie z Komendą Stołeczną Policji oraz Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji i operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła drugą edycję kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


 2017-12-13
Malbork,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku zorganizowali i przeprowadzili kolejną debatę z młodzieżą z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski. Tym razem tematem spotkania było zjawisko przemocy w sieci.


 2017-12-12
Malbork,
O tym, że oddawanie krwi to szczytny cel wie dzielnicowy z Malborka. Policjant już po raz kolejny jako zasłużony dawca krwi przekazuje to, co najcenniejsze, aby ratować ludzkie życie. Tym razem funkcjonariusz uczestniczył w akcji Honorowego Oddawania Krwi przez służby mundurowe pod nazwą „Nasza krew – nasza Ojczyzna” której patronatem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-12-11
Malbork,
Święty Mikołaj przyjechał do malborskiej komendy, aby odwiedzić dzieci funkcjonariuszy. Najmłodsi bardzo licznie przybyli do miejsca pracy swoich rodziców, aby spotkać się z tak niesamowitym gościem. Podczas choinkowej zabawy dzieci bawiły się, tańczyły, brały udział w konkursach, a na koniec otrzymały prezenty z rąk Świętego Mikołaja. Zabawa zorganizowana została przez NSZZ policjantów.


 2017-12-06
Malbork,
Dziś od godzin porannych w całym kraju trwają działania „Dzień odblasków” będące jednym z elementów projektu „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym” Komendy Głównej Policji. W ramach programu malborscy policjanci ruchu drogowego rozdają ulotki prewencyjne promujące bezpieczne zachowania kierowców wobec pieszych. Założeniem akcji jest zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz na poprawę ich bezpieczeństwa, wynikającego m.in. z używania elementów odblaskowych.


 2017-12-06
Malbork,
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który kierował osobowym renault. Podczas kontroli okazało się, że 24-latek posiada obowiązujący dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Poszukiwany listem gończym przez sąd okręgowy w Gdańsku mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zostanie przewieziony do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności. Odpowie także za naruszenie zakazu sądowego za co grozi kara do 3 lat więzienia. 


 2017-12-01
Malbork,
Malborscy policjanci w trakcie patrolowania jednej z ulic w mieście, zauważyli ogień wydobywający się z budynku gospodarczego. Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali mieszkańców z przyległego domu jednorodzinnego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, nikomu nic się nie stało,a pożar został ugaszony przez Straż Pożarną.


 2017-11-30
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością. Od początku istnienia interaktywnej mapy mieszkańcy Malborka aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Tylko od początku tego roku  funkcjonariusze otrzymali 471 sygnałów. W listopadzie  były to głównie zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.


 2017-11-29
Malbork,
W Centrum Kultury i Edukacji Szkoły Łacińskiej w Malborku odbyła się konferencja pn.: „Młodzież a uzależnienia- współczesne zagrożenia”, zorganizowana przez Z-ce Dyrektora Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień, do której udziału zaproszeni zostali przedstawiciele Policji. Policjantka realizująca zagadnienia profilaktyki społecznej omówiła tematykę związaną ze współczesnymi zagrożeniami wśród młodzieży. W trakcie wykładu przedstawiła dane statystyczne dotyczące przestępczości nieletnich podejmowane działania profilaktyczne oraz zaprezentowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W konferencji wzięli udział psycholodzy, pedagodzy szkolni i przedstawiciele instytucji pomocowych na co dzień współpracujący z policją. 


 2017-11-28
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu, który włamał się do świetlicy wiejskiej powodując straty na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że 19-latek, który wykonywał prace remontowe w budynku świetlicy, włamał się do niej w nocy i ukradł z niej sprzęt elektroniczny. Młody mężczyzna, żeby nie wzbudzić podejrzeń policji następnego dnia zgłosił na komendzie, że doszło do kradzieży. Kryminalni ustalili, że 19-latek włamał się również do garażu skąd ukradł elektronarzędzia o wartości 10 tysięcy złotych. Podejrzany mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży z włamaniem i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-27
Malbork,
Policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach antykryzysowych pod nazwą „Żuławy 2017” zorganizowanych przez Starostę Powiatu Malborskiego. Akcja została przeprowadzona na moście kolejowym w Lisewie Malborskim, gdzie doszło do pozorowanego ataku terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń zakładał również akcję uszczelnienia wału przeciwpowodziowego oraz zabezpieczenie wypadku drogowego z udziałem autokaru szkolnego. W pokazie oprócz policjantów z Malborka wzięli udział gdańscy funkcjonariusze ze SPAP oraz inne służby ratownicze.


 2017-11-24
Malbork,
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Malborka oraz funkcjonariusze III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W jednym z malborskich lokali rozrywkowych zabezpieczyli pięć automatów do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-24
Malbork,
Wczoraj uczniowie szkół podstawowych powiatu malborskiego zgłoszeni do XVI edycji konkursu Małych Form Teatralnych występowali na scenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Już po raz szesnasty współorganizatorami przedsięwzięcia byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Tegorocznym tematem spektakli było hasło „ Zielone Światło dla Bezpieczeństwa”".


 2017-11-22
Malbork,
Malborscy policjanci zatrzymali 18-latka, który odpowie za kradzieże portfeli i torebek z pieniędzmi oraz za kradzież rozbójniczą dokonanych na starszych kobietach. Młody mężczyzna wypatrywał swoje ofiary i pod pretekstem udzielenia pomocy przy wnoszeniu zakupów do mieszkań okradał je. Wobec jednej z okradzionych kobiet nastolatek użył przemocy. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sprawca wczoraj został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec podejrzanego 18-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-17
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa okazała się ważnym i bardzo popularnym sposobem komunikowania się z Policją Od początku funkcjonowania mapy malborscy policjanci otrzymali ponad 750 zgłoszeń  Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o zagrożeniach Dziękujemy za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy.


 2017-11-20
Malbork,
Malborscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. W miniony weekend na terenie powiatu malborskiego policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych oraz 4 kolizji. Jeden z kierowców miał ponad promil alkoholu i spowodował wypadek. W zdarzeniach ranne zostały 4 osoby, które zostały przewiezione do szpitala.


 2017-11-20
Malbork,
Elbląscy policjanci poszukują 33-letniego Dariusza Olejnik. Mężczyzna w dniu 26.10.2017 wypisał się ze szpitala wojewódzkiego w E-gu na własną prośbę i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.


 2017-11-17
Malbork,
Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W dwóch malborskich lokalach rozrywkowych zabezpieczyli wszystkie bezprawnie wykorzystywane do celów komercyjnych automaty do gier. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-11-16
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 17-latka, który w niedzielę napadł starszą kobietę. Napastnik używając przemocy ukradł jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Już na drugi dzień sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest on poszukiwany do młodzieżowego ośrodka wychowawczego z terenu Polski. Wczoraj podejrzany 17-latek usłyszał zarzut i został umieszczony w ośrodku. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.


 2017-11-15
Malbork,
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kończewice na Drodze Krajowej nr 22, gdzie kierujący Renault Megane, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Citroenem. Kierujących z obu pojazdów przetransportowano do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-11-14
Malbork,
Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali telefon komórkowy marki IPhone, skradziony w ubiegłym miesiącu mieszkańcowi powiatu malborskiego. Funkcjonariusze, ustalili i zatrzymali 52-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież urządzenia wartego blisko 5 tysięcy złotych. Utracony telefon policjanci oddali już właścicielowi. Mężczyźnie za kradzież grozi kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat


 2017-11-13
Malbork,
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę w miejscowości Królewo. Pijany 54-latek wtargnął pod nadjeżdżającego Passata, kierowca aby uniknąć jego potrącenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy. 24-letni kierowca passata wraz z pasażerką trafili do szpitala. Na szczęście doznali niegroźnych obrażeń. Pieszy będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej, oraz nie posiadanie elementu odblaskowego za co grozi mu grzywna lub ograniczenie wolności. 


 2017-11-10
Malbork,
Każdego roku, w okresie zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Najczęściej umierają w ten sposób ludzie bezdomni i samotni, ale zdarzają się również przypadki zamarzania osób znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu.


 2017-11-10
Malbork,
Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.