2017-02-23
Malbork,
Mieszkańcy powiatu malborskiego na krajowej mapie zagrożeń od początku jej funkcjonowania nanieśli 345 potencjalnych zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tym przypadku policjanci interweniowali 110 razy. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Pilotażowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa zaczęła działać od 1 lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z trzech województw zostało wybrane do wdrożenia tej aplikacji.


 2017-02-23
Malbork,
Policjanci spotkali się wczoraj z gimnazjalistami w Zespole Szkół w Starym Polu. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich oraz rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a jego celem było zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje nieodpowiedzialnych i niezgodnych z prawem zachowań.


 2017-02-21
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 31-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło na początku stycznia br. w jednym z salonów gier na terenie miasta. Sprawcy dotkliwie pobili przebywającego w salonie mężczyznę, ukradli mu plecak, w którym były pieniądze i wiertarka. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat policjanci zatrzymali dwa dni po rozboju. Trzeciego podejrzanego kryminalni zatrzymali wczoraj rano. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt na okres 3 miesięcy.


  
 2017-02-20
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkali się z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkół w Gminie Malbork. Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania z uczniami to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów w szkołach na terenie całego powiatu malborskiego.


 2017-02-17
KWP GDAŃSK,
Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.


 2017-02-17
KWP GDAŃSK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.


 2017-02-16
Malbork,
Policjantem jest się nie tylko na służbie. Udowodnił to policjant Wydziału Kryminalnego z Malborka. Funkcjonariusz w drodze na służbę zauważył młodego mężczyznę, który na zapleczu jednego z malborskich marketów pakował do plecaka suszarki i prostownice. Dzięki jego natychmiastowej reakcji sprzęt o wartości 330 złotych został odzyskany. Wobec mężczyzny policjanci sporządzili wniosek do sądu. 


 2017-02-16
Malbork,
Kryminalni z Malborka zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież złotej bransolety jednym z lombardów na terenie miasta. Policjanci zatrzymali mężczyznę już następnego dnia od otrzymania zgłoszenia i odzyskali skradzioną bransoletę o wartości 1500 złotych. Mieszkaniec Malborka usłyszał zarzuty kradzieży. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-02-15
Malbork,
Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia nanosząc na mapę zagrożeń 327 miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca w których dochodzi do wykroczeń.


 2017-02-15
KWP GDAŃSK,
Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres:dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać – dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273.


 2017-02-14
Malbork,
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Starym Polem a Malborkiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen New Beetle prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i bokiem uderzyła w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Kierująca volkswagenemponiosła śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.


 2017-02-14
Malbork,
Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zabezpieczyli 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły ponad 70 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


 2017-02-13
Malbork,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. 46-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia zasadzonej kary. 


 2017-02-13
Malbork,
W weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz Komisariatu Policji w Nowym Stawie pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego, 3 kolizji oraz 2  zdarzeń drogowych. Trzech kierowców policjanci ukarali mandatami, wobec jednego sporządzili wniosek do sądu. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, jezdnia jest oblodzona, panują trudne warunki na drogach.


 2017-02-10
malbork,
Wczoraj malborscy policjanci wspólnie z wolontariuszami Fundacji DKMS z Nowego Stawu przeprowadzili w komendzie akcję polegającą na rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze oraz pracownicy policji, aby zwiększyć szansę w odnalezieniu „genetycznego bliźniaka” zarejestrowali się w banku szpiku. Akcja dedykowana jest chorej na białaczkę mieszkance powiatu malborskiego, ale również innym chorującym na nowotwory krwi. Mundurowi przypominają, że każdy może zostać honorowym dawcą szpiku i uratować czyjeś życie.


 2017-02-09
malbork,
Wspólne działania policjantów Malborka i Pruszcza Gdańskiego doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej, która znajdowała się w hali garażowej na terenie powiatu malborskiego. Podczas akcji policjanci znaleźli dwa samochody osobowe Audi Q7 oraz Volvo V60 o wartości przekraczającej 150 tys. złotych, oraz kilkaset części samochodowych pochodzących z luksusowych pojazdów. W tej sprawie policjanci zatrzymali 29-latka, który miał związek z tym przestępczym procederem. Dzisiaj podejrzanemu został przedstawiony  zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.


 2017-02-06
malbork,
W zeszłym tygodniu policjantka malborskiej komendy, która na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami Gimnazjum nr 3 w Malborku. W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariuszka poruszała m.in. problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, czynów karalnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz uzależnień. Policjanci prowadzą pogadanki w szkołach w ramach działań profilaktycznych, które jak wynika z poprzednich lat przynoszą oczekiwane efekty. 


 2017-02-03
MALBORK,
Od 1 lipca ubiegłego roku w naszym województwie działa interaktywna mapa pod nazwą  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce” dostępna dla wszystkich obywateli na stronie internetowej pomorskiej policji- www.pomorska.policja.gov.pl. Przekazywane w niej zgłoszenia są dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących w okolicy zagrożeń. Tych którzy skorzystali z interaktywnej mapy zachęcamy teraz do wypełnienia ankiety sondażowej mające na celu poznanie Państwa opinii na temat jej funkcjonowania, co pozwoli nam na dalszy rozwój aplikacji i jej ulepszenie.


 2017-02-02
MALBORK,
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz podległych jednostek policji naszego powiatu czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowy to policjant „ pierwszego kontaktu ”, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną. Wspólne działanie i wymiana informacji ma na celu skuteczne zwalczanie i zapobieganie przestępstwom.


 2017-01-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka przez dwa tygodnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii zimowych. Dzielnicowi spotykali się z najmłodszymi uczniami szkół powiatu malborskiego i rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie ferii. Policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku przeprowadzili kontrole placówek w których organizowane były kolonie i półkolonie oraz kontrolowali akweny wodne. O bezpieczeństwo na ulicach zadbali policjanci ruchu drogowego oraz policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.


 2017-01-30
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 56-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego o wartości 600 złotych. Mężczyzna zabrał pozostawiony w poczekalni komendy policji telefon komórkowy. Za przywłaszczenie rzeczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-26
MALBORK,
Zasady bezpieczeństwa na drodze bywają lekceważone, także przez pieszych. W ubiegłym roku policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu osób, które poruszały się po drogach powiatu malborskiego bez elementów odblaskowych. Wczoraj policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi w trosce o ich bezpieczeństwo przeprowadzili działania pod nazwą „Dzień odblasków”. Podczas całodziennej akcji funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe.


 2017-01-25
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali cztery osoby poszukiwane listami gończymi. Mężczyźni w wieku 34, 38 i 43 lat to mieszkańcy powiatu malborskiego, województwa wielkopolskiego i śląskiego, którzy w wyznaczonym terminie nie stawiali się do aresztu i za którymi zostały wydane listy gończe. Zgodnie z decyzjami sądów zatrzymani zostaną przewiezieni do aresztu śledczego lub zakładu karnego.


 2017-01-23
MALBORK,
Na terenie całego województwa pomorskiego trwają działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Policjanci z ruchu drogowego pełnią służbę w pobliżu przejść dla pieszych obserwując zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym kierowcom, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, wykazują się kulturą jazdy i przede wszystkim umożliwiają pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, wręczają zawieszki samochodowe oraz breloki.


 2017-01-20
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali dzisiaj w nocy nietrzeźwego kierowcę. 21-letni mieszkaniec miasta miał ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna kilka minut wcześniej sprawdził czy jest trzeźwy w komendzie. Pomimo tego, że badanie wykazało, że nie może jechać samochodem wsiadł do auta i odjechał. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-latek posiada zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-18
MALBORK,
Efekty pracy policjantów, statystykę odnoszącą się do stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego, największe sukcesy oraz priorytety na 2017 rok omówili na piątkowej odprawie rocznej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Służbę funkcjonariuszy pozytywnie oceniła uczestnicząca w odprawie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura.


 2017-01-17
MALBORK,
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Brzózki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letnia mieszkanka powiatu kwidzyńskiego kierująca renault nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Kierująca oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na trudne warunki panujące na drogach.


 2017-01-16
MALBORK,
W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku uczestniczyli w zorganizowanej przez dyrekcję oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku nocy informatyki i profilaktyki. Podczas niecodziennych zajęć Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozmawiali z młodzieżą o współczesnym zagrożeniu jakim jest „Cyberprzemoc” zwracając uwagę na konsekwencje prawne wynikające z popełniania przestępstw komputerowych.


 2017-01-16
MALBORK,
Niskie temperatury to częsta przyczyna nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób bezdomnych. Każdego roku policjanci odnotowują przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Starym Polu wspólnie z pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej docierali do osób starszych, nieporadnych i bezdomnych proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebował.


 2017-01-16
POLICJA,
Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.


 2017-01-13
MALBORK,
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Malborku prowadzą pogadanki w szkołach w ramach działań Bezpieczne Ferie Zimowe 2017. Policjanci spotykają się z uczniami i radzą im jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań, które prowadzą malborscy mundurowi w związku ze zbliżającymi się feriami.


 2017-01-12
MALBORK,
Policjanci z Malborka pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Martąg. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierowca Seata wpadł w poślizg i uderzył czoło w prawidłowo jadący z naprzeciwka Citroen Jumper, który w wyniku tego zderzenia dachował i zapalił się. Z obrażeniami ciała do szpitala przewiezionych zostało 5 osób. Obecnie mundurowi ustalają szczegóły tego wypadku.


 2017-01-11
MALBORK,
Do przerwy zimowej pozostało jeszcze kilka dni, ale już teraz policjanci przypominają o konieczności dbania o to, by wypoczynek najmłodszych przebiegał bezpiecznie. Dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół powiatu malborskiego i rozmawiają o bezpieczeństwie w trakcie ferii. Policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku zaplanowali na czas ferii kontrole placówek w których organizowane będą kolonie i półkolonie.


 2017-01-10
MALBORK,
Zarzut kradzieży z włamaniem do auta i piwnicy usłyszał 17– letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież z samochodu sprzętu elektronicznego oraz roweru górskiego z piwnicy znajdującej się w jednym z bloków na terenie miasta o łącznej wartości 1300 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności na okres od roku do 10 lat.  


 2017-01-10
MALBORK,
Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Malborku oraz podległych jednostek policji naszego powiatu czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowy to policjant „ pierwszego kontaktu ”, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną. Wspólne działanie i wymiana informacji ma na celu skuteczne zwalczanie i zapobieganie przestępstwom.


 2017-01-06
MALBORK,
Kryminalni z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat podejrzanych o rozbój, do którego doszło w niedzielę po południu w jednym z salonów gier na terenie miasta. Sprawcy pobili przebywającego w salonie mężczyznę, ukradli pokrzywdzonemu plecak w którym była wiertarka i pieniądze. Policjanci we wtorek rano zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. Wczoraj usłyszeli zarzuty rozboju. Funkcjonariusze wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu tymczasowego. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2017-01-04
KWP GDAŃSK,
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce, to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.


 2016-12-30
MALBORK,
czoraj nad ranem dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki Audi uderzył w słup oświetleniowy. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu brało udział dwóch młodych mężczyzn, będących pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letnich mieszkańców powiatu malborskiego. Jeszcze tego samego dnia jeden z nich usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.


 2016-12-29
MALBORK,
Policjanci w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców. Funkcjonariusze odwiedzają punkty sprzedaży fajerwerków i sprawdzają czy obowiązuje w nich całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży. Mundurowi przypominają, że używanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych dozwolone jest tylko w dniu 31 grudnia i 1 stycznia. 


 2016-12-28
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w gminie Nowy Staw. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, 44–letni mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód marki Volvo. Obrażenia jakich doznał pieszy niestety okazały się śmiertelne.


 2016-12-22
MALBORK,
Policjanci na początku tygodnia zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy wdarli się do mieszkania 48 letniego mieszkańca Malborka. Jeden ze sprawców zranił 48-latka w rękę. Wczoraj śledczy współpracujący z Prokuraturą Rejonową w Malborku przedstawili podejrzanym zarzuty naruszenia miru domowego. 19-latek usłyszał dodatkowo zarzuty za uszkodzenie ciała i groźby karalne. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 


 2016-12-23
MALBORK,
W tym tygodniu kryminalni odzyskali opla zafirę oraz narzędzia budowlane, przywłaszczone na terenie Malborka. Śledczy zabezpieczyli samochód oraz dwa agregaty warte blisko 15 tysięcy złotych. Wczoraj 37-letni mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie powierzonych mu rzeczy usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności


 2016-12-23
MALBORK,
Wczoraj odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe policjantów i pracowników cywilnych komendy. Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski, który wszystkim obecnym podziękował za dotychczasową służbę i złożył świąteczne życzenia


 2016-12-21
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wspólnie z dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z laureatami konkursu plastycznego „NiE dla używek - młodzież z powiatu malborskiego ceni swoje zdrowie”.


 2016-12-19
MALBORK,
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia w trakcie których prewencyjne patrole oraz funkcjonariusze ruchu drogowego będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Niestety okres ten wykorzystują złodzieje i włamywacze, którzy mogą pojawić się w sklepach, na targowiskach oraz w naszych domach, które często opuszczamy wyjeżdżając do rodziny. Również kierowcy w tych dniach popełniają wykroczenia drogowe, przekraczają dopuszczalną prędkość i nieprawidłowo wyprzedzają. Stąd policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe. 


 2016-12-16
MALBORK,
W tym tygodniu policjanci na drogach powiatu malborskiego przeprowadzili działania "Prędkość" i „Pieszy”. Cyklicznie powtarzane przez funkcjonariuszy akcje ukierunkowane są na kierowców oraz pieszych, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Celem policyjnych działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń, a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na drodze.


 2016-12-15
MALBORK,
Malborscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie. W ostatnim czasie dochodzi do spadków temperatury co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Dlatego policjanci systematycznie sprawdzają opuszczone budynki, klatki schodowe oraz altanki ogrodowe i proponują pomoc tym, którym jej potrzebują.


 2016-12-14
MALBORK,
W związku z trwającą kampanią edukacyjną „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusze ruchu drogowego spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Malborku. Policjanci w trakcie pogadanki omówili problematykę widoczności pieszych na drodze oraz przypomnieli najmłodszym o używaniu elementów odblaskowych. Uczniowie na to spotkanie samodzielnie przygotowali znaki drogowe.  


 2016-12-13
MALBORK,
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. W trakcie działań malborscy policjanci kontrolują samochody, po to aby zminimalizować ryzyko zaistnienia wypadków a tym samym zadbać o bezpieczeństwo osób pieszych.   


 2016-12-09
MALBORK,
Dzisiaj na terenie powiatu policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.