2017-07-20
Malbork,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia policjantów i awansowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas uroczystej zbiórki za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski wręczył 28 funkcjonariuszom nagrody motywacyjne oraz awanse. Komendant wyróżnił również wszystkich pracowników korpusu służby cywilnej za zaangażowanie w codziennej pracy. 


 2017-07-14
Malbork,
Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego nanieśli 599 potencjalnych zagrożeń.Liczba nanoszonych punktów na mapie ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu plakaty informacyjne o Krajowej Mapie Zagrożeń zostały umieszczone w urzędach i instytucjach na terenie powiatu malborskiego.


 2017-07-11
Malbork,
Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście. W piątek przedstawiciele instytucji sprawdzili warunki bytowe dzieci przebywających na półkolonii na terenie miasta oraz skontrolowali akweny wodne. Działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Pieszy” realizowali także policjanci ruchu drogowego.


 2017-07-07
Malbork,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu malborskiego. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl lub ww.pomorska.policja.gov.pl i poinformować nas o niebezpiecznych miejscach w swojej okolicy. Pamiętajmy, że warto wspólnie dbać o bezpieczeństwo.


 2017-07-06
Malbork,
Policjanci spotkali się z grupą dzieci przebywających na półkoloniach w ramach akcji pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo”. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy nad wodą i omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


 2017-06-30
Malbork,
Policjanci wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy policji pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 22 przed mostem Knybawskim. W zderzeniu VW passata z Oplem Signum obrażeń ciała doznali dwaj kierujący. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. Śledczy ustalają szczegóły wypadku. 


 2017-06-30
Malbork,
Policjantki z komendy powiatowej w Malborku odwiedziły uczestników półkolonii w Królewie w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania mundurowe przypominały dzieciom i młodzieży jak być bezpiecznym nad wodą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach rowerami. 


 2017-06-29
Malbork,
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z malborskiej komendy zabezpieczyli pond 160 zestawów klocków, które mają podrobione znaki towarowe znanej firmy tego typu zabawek. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wstępnie oszacował straty na przeszło 6,5 tys. złotych. Zabezpieczony towar oferowany był do sprzedaży w sklepach na terenie Malborka. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat więzienia. 


 2017-06-28
Malbork,
Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. We wtorek policjanci wspólnie z pracownikiem Sanepidu skontrolowali strzeżone i niestrzeżone kąpieliska na terenie powiatu. Mundurowi podczas kontroli promowali ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz rozdawali ulotki prewencyjne specjalnie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


 2017-06-27
Malbork,
W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy brali udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”Możliwość oddawania głosów na dzielnicowego została uruchomiona 27 czerwca i zakończyła się 12 lipca. Z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wygrał sierżant sztabowy Zbigniew Wiewiórka


 2017-06-26
Malbork,
Wczoraj policjanci z Malborka pracowali w Starym Polu na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło prawdopodobnie podczas wyprzedzania. Kobieta kierująca Fordem Mondeo straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało do rowu i przekoziołkowało. Kierująca w wyniku poniesionych obrażeń została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Kobieta wiozła dwójkę pasażerów, którzy również trafili do szpitala w Malborku. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożną jazdę!!! 


 2017-06-23
Malbork,
Wczoraj trzech zamaskowanych mężczyzn napadło na funkcjonariuszy Zakładu Karnego realizujących konwój zatrzymanego mężczyzny. Bandyci odbili konwojowaną osobę, postrzelili strażników a następnie uciekli samochodem. Tak wyglądał scenariusz wczorajszych ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Malborku wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Malborku. Ćwiczenia te miały za zadanie zweryfikowanie funkcjonujących procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb w trudnych warunkach. 


 2017-06-23
Malbork,
Malborska policja rozpoczęła działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach szkolnych oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy. Podczas tych imprez promują również ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego patronatem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


 2017-06-23
Malbork,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku przy współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną. Spotkanie z uczniami klas pierwszych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła min. problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych. 


 2017-06-21
Malbork,
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wakacjami policjanci przypominają młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. We wtorek z uczniami klas podstawowych Zespołu Szkół w Starym Polu spotkali się policjanci z posterunku w Starym Polu. Dzisiaj z Zespole Szkół nr 2 w Malborku w uroczystym apelu bierze udział dzielnicowy, który przypomni dzieciom o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.


 2017-06-19
Malbork,
W dniach 14 – 18 czerwca 2017 roku policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny weekend” związaną z bezpieczeństwem na drogach. W trakcie działań mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczali obchody Dni Miasta Malborka, w trakcie których na koncerty przyjechało wielu mieszkańców. Stróże prawa zadbali o to, by impreza plenerowa przebiegła bez zakłóceń.


 2017-06-14
Malbork,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.


 2017-06-14
Malbork,
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku spotkał się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Malborku, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po zakończonym egzaminie w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „ Kręci mnie bezpieczeństwo” podkom. Przemysław Ulatowski rozmawiał z rowerzystami o bezpieczeństwie na drodze i przypomniał o prawidłowym wyposażeniu rowerów. Na zakończenie naczelnik osobiście wręczył zdobyte przez uczniów karty rowerowe. 


 2017-06-13
Malbork,
Policjanci odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. W trakcie spotkania mundurowi wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej informowali młodzież o zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz przestrzegali przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi. Organizatorzy wykorzystali do tego specjalnie przygotowany „mobilny punkt antydopalaczowy”. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami policjanci podczas spotkania promowali również akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. 


 2017-06-09
Malbork,
Policjanci uczestniczyli w festynie „MOWTROP” zorganizowanym przez Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku, który wpisuje się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Podczas tych działań funkcjonariusze motywowali najmłodszych uczestników festynu do bezpiecznej jazdy rowerem oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mundurowi zaprezentowali dzieciom miasteczko ruchu drogowego, pokaz tresury psów służbowych, zabezpieczanie śladów przez technika kryminalistyki oraz policyjny sprzęt. Na zakończenie festynu rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej.


 2017-06-07
Malbork,
Policjanci z wydziału kryminalnego z Malborka zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie dwóch samochodów. Jak ustalili policjanci, 28-latek idąc ulicą rzucał kamieniami w zaparkowanego passata, uszkadzając przy tym stojącego obok Opla. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na kwotę 2 tys. zł. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi jemu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 2017-06-05
Malbork,
Rozpoczął się sezon motocyklowy. Malborscy policjanci przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom ale i wszystkim użytkownikom dróg. Tylko w ubiegłym roku doszło na drogach powiatu malborskiego doszło do 95 wypadków w następstwie których 8 osób zostało zabitych, a 116 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem jednośladów, dokładnie 3 motocyklistów było sprawcami zdarzeń w ruchu drogowym.  


 2017-06-06
Malbork,
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.Uroczystej inauguracji projektu w imieniu Komendanta Głównego Policji dokonał Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Dariusz Minkiewicz, wzięli w niej udział: Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, naczelnicy wydziałów prewencji komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa oraz młodzież z klas o profilu policyjnym. 


 2017-06-05
Malbork,
W weekend policjanci z Malborka wyeliminowali z ruchu drogowego dziewięć osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Badanie alkomatem u każdego z nich wykazało od 0,5 do blisko 3,0 promili alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych był 48-letni mieszkaniec Piły, który kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.    


 2017-06-02
Malbork,
Policjanci z malborskiej komendy gościli na festynie rodzinnym połączony z obchodami Dnia dziecka w Złotowie. Mundurowi podczas tego festynu rozdawali mieszkańcom ulotki prewencyjne, zawierające informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję usiąść w nowym policyjnym radiowozie oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. 


 2017-06-01
Malbork,
Wczoraj malborscy policjanci uczestniczyli w happeningu „ Malbork staje się przyjazny dla osób niepełnosprawnych” .Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Miasta Malborka z udziałem konsultanta do spraw osób niepełnosprawnych. Głównym celem akcji było uświadomienie kierowcom, aby bezprawnie nie zajmowali miejsc przeznaczonych do parkowania dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nad prawidłowym przebiegiem happeningu czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy.


 2017-05-29
Malbork,
Malborscy policjanci wzięli udział w festynie rodzinnym pod nazwą „Baw się razem z nami”, który odbył się na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Malborku. Podczas plenerowej imprezy funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o nowych aplikacjach „Moja komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa„ mających na celu wzmocnienie współpracy Policji ze społeczeństwem. Mundurowi rozdawali specjalnie przygotowane dla mieszkańców ulotki. 


 2017-05-29
Malbork,
Na drogach powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania ukierunkowane głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, były również świetną okazją do propagowania oraz zachęcania najmłodszych kierowców rowerów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny. Mundurowi w trakcie akcji rozdawali rowerzystom odblaski.


 2017-05-26
Malbork,
Funkcjonariusze  przypominają, że za pomocą interaktywnej mapy można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy Następnie policjanci codziennie weryfikują te sygnały. Malborscy mundurowi od początku roku otrzymali 241 zgłoszeń.


 2017-05-26
Malbork,
Kryminalni ze malborskiej komendy zatrzymali wczoraj 24 i 25-latka, którzy na działce w folii ogrodniczej uprawiali konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli dziesięć krzewów narkotyku. Mężczyźni teraz odpowiedzą za nielegalną uprawę marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 


 2017-05-26
Malbork,
Malborscy Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Malborku. Kierująca Toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą skutera. W wyniku zderzenia 2 osoby zostały zabrane do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.


 2017-05-25
Malbork,
Policjanci malborskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Gdyni przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach, bez wymaganego zezwolenia. W efekcie wczorajszych działań przeprowadzonych w dwóch salonach gier w Malborku celnicy zabezpieczyli 13 automatów. Właścicielom lokali grozi wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają dalsze kontrole salonów gier i lokali rozrywkowych na terenie powiatu malborskiego. 


 2017-05-23
Malbork,
Malborscy policjanci po raz kolejny gościli uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Licealiści zapoznali się ze specyfiką pracy technika kryminalistyki, przewodnika psa służbowego oraz oficera dyżurnego. Tego typu spotkania mają zachęcić młodych ludzi, aby po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji i połączyli pasję do służby ze swoimi pozostałymi zainteresowaniami.


 2017-05-19
Malbork,
Aplikacja  MOJA KOMENDA, proste, szybkie i bezpłatne oprogramowanie , które ułatwi kontakt ze swoim dzielnicowym. Aplikacja MOJA KOMENDA zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.


 2017-05-19
Malbork,
W powiecie malborskim dzielnicowi oraz policjanci biorący udział w debatach i spotkaniach z mieszkańcami lokalnej społeczności zachęcają do bezpłatnego instalowania w swoich telefonach komórkowych bądź tabletach Regionalnego Systemu Ostrzegania. Aplikacja ostrzeże nas o utrudnieniach na drogach, nawałnicach i działaniach przestępczych w tym m.in o oszustwach na wnuczka oraz innych zdarzeniach mogących przyczynić się do zagrożenia naszego życia lub zdrowia.  


 2017-05-17
Malbork,
Wczoraj policjanci z Malborka zatrzymali 16-latka, który w szafce mieszczącej się w jego pokoju hodował konopie indyjskie. Kryminalni oprócz doniczki z krzakiem marihuany, zabezpieczyli sprzęt do przygotowywania suszu. Nieletni został już przesłuchany. Za nielegalną hodowlę konopi, która miała posłużyć do wyrobu narkotyku, nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.


 2017-05-16
Malbork,
Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców podejrzewanych o rozbój na 60-letnim mężczyźnie. Napastnicy zaatakowali poszkodowanego, pobili go, a następnie ukradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zatrzymani to dwaj 24-latkowie i jeden 26-latek, mieszkańcy powiatu malborskiego. Mężczyźni zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.  


 2017-05-16
Malbork,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci z Przedszkola „Wesołe Skrzaty” ze Starego Pola. Policyjny profilaktyk oprowadzał przedszkolaków po jednostce, i zapoznawał je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Podczas zwiedzania przewodnik psa służbowego zaprezentował dzieciom krótki pokaz tresury. Na koniec wizyty dzieci jednoznacznie stwierdziły, że chcą zostać w przyszłości policjantem.  


 2017-05-12
Malbork,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wziął udział w audycji Radia Malbork. W wywiadzie szef malborskiej Policji poruszył kwestie bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz mówił o innowacyjnych narzędziach mających istotny wpływ na bezpieczeństwo publiczne tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja RSO i Moja Komenda. Podczas audycji Komendant zachęcał młodych słuchaczy do wstąpienia w szeregi Policji.


 2017-05-11
MALBORK,
Policjanci z Malborka zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 18-letniego mieszkańca miasta. Napastnicy zaatakowali 18-latka gdy szedł ulicą w centrum Malborka. Podejrzani o to przestępstwo to dwaj 17-latkowie, którzy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli wczoraj zarzuty. Za pobicie grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.Trzeci podejrzany to 16-latek, o którego losie zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. 


 2017-05-10
MALBORK,
Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Od początku roku odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących nieprawidłowej infrastruktury. Mieszkańcy Starego Pola wskazali mundurowym zgłoszenia dotyczące przejazdu kolejowego, który jak potwierdzili policjanci stwarza realne zagrożenie w odbywającym się tam ruchu drogowym. Tego typu zgłoszenia zagrożeń na terenie powiatu malborskiego są natychmiastowo weryfikowane przez stróżów prawa.


 2017-05-05
MALBORK,
Malborscy policjanci w ramach działań promujących zawód policjanta spotykają się z gimnazjalistami i licealistami szkół naszego powiatu. Mundurowi informują młodzież jakie muszą spełnić wymagania, i jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. Tego typu spotkania mają zachęcić młodych ludzi, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji.


 2017-05-05
MALBORK,
Liczba nanoszonych przez mieszkańców Malborka punktów na Mapie Zagrożeń ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. Od początku 2017 roku zaznaczono na interaktywnej mapie 211 miejsc zagrożonych. Blisko 40 procent zaznaczonych w tym miesiącu zagrożeń na "Mapie", zostało przez policjantów potwierdzonych. Mundurowi weryfikują kolejne zgłoszenia i podejmują wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie zachować niezgodnych z prawem.


 2017-05-05
MALBORK,
Aplikacja „Moja Komenda” czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.


 2017-05-04
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze powiatowej w gminie Lichnowy. Mężczyzna kierujący yamahą na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do gdańskiego szpitala, pomimo reanimacji 34-letni mieszkaniec powiatu malborskiego zmarł. Jak się okazało kierowca jednośladu nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


 2017-04-28
MALBORK,
W czasie długiego majowego weekendu  malborscy policjanci przeprowadzą działania o nazwie „Bezpieczny Weekend”. Policjanci będą kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a w szczególności będą zwracali uwagę na prędkość. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach oraz ułatwienie ruchu samochodów zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych.


 2017-04-28
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który włamał się do piwnicy na terenie miasta skąd ukradł elektronarzędzia o wartości blisko 4 000 złotych. Podejrzany o kradzież z włamaniem zastawił skradzione narzędzia w lombardzie. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi. 37-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 


 2017-04-27
MALBORK,
Mieszkańcy powiatu malborskiego chętnie korzystają z internetowej mapy zagrożeń, wskazując jak do tej pory 484 miejsca na mapie w których doszło do niepożądanych zachowań.Dzięki otrzymanym sygnałom dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej, malborscy policjanci skierowali wystąpienia do zarządców celem poprawy stanu nawierzchni dróg w naszym powiecie. 


 2017-04-25
MALBORK,
W ramach realizowanego programu "Bezpieczny w sieci" malborscy policjanci organizują spotkania w szkołach z dziećmi i nauczycielami. Podczas spotkań stróże prawa przypominają najmłodszym o zagrożeniach jakie czyhają na nie w sieci oraz przestrzegają przed uzależnieniem od Internetu, portali i gier komputerowych. Policjantka w ubiegłym tygodniu rozmawiała o bezpieczeństwie w sieci z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku.  


 2017-04-25
MALBORK,
Ruszyła ogólnopolska akcja profilaktyczna opracowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji, którą zainaugurował minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach policjanci będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Działania kontrolno-prewencyjne podejmowane przez funkcjonariuszy podczas trwania akcji będą polegały również na zintensyfikowaniu kontroli kierujących pojazdami silnikowymi oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów. Analogicznie egzekwowane będą niewłaściwe zachowania kierujących rowerami.  Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2017 r.