2016-08-23
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili działania „Bezpieczne drogi krajowe nr 20 i 22”. Na wybranych odcinkach drogi krajowej nr 22 przebiegających przez teren powiatu malborskiego policyjne patrole zatrzymywały tych kierowców, którzy stwarzaliniebezpieczne sytuacje na drodze. Prowadzona przez policjantów akcja ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.


 2016-08-22
MALBORK,
Dzisiaj od rana trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek", podczas której policjanci prowadzą wzmożone kontrole na terenie powiatu malborskiego. Działania są skierowane przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas działań kontrolno-prewencyjnych policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.


 2016-08-17
KWP GDAŃSK,
Warunkiem niezbędnym do efektywnego wypełniania misji Policji jaką jest jej służebna rola wobec społeczeństwa jest poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, 1 lipca została uruchomiona w naszym województwie „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce”. Tym samym pomorska Policja stawia na kontakt ze społeczeństwem, które jest dla nas cennym źródłem informacji na temat występujących zagrożeń.


 2016-08-12
MALBORK,
W czwartek na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny wypoczynek na Pomorzu”. Przez cały wczorajszy dzień policjanci kontrolowali akweny wodne oraz patrolowali miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas akcji funkcjonariusze spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście, aby przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Działania profilaktyczno-kontrolne prowadzili również policjanci ruchu drogowego. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z wypoczynku letniego.


 2016-08-11
POLICJA,
PODZIĘKOWANIA DLA POLICJI OD PREZYDENTA RP ZA ZABEZPIECZENIE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY


 2016-08-10
MALBORK,
W weekend policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków, do których doszło na terenie powiatu malborskiego. Do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Żeromskiego w Malborku. Kierujący pojazdem marki Citroen podczas cofania potrącił pieszą. Do drugiego zdarzenia doszło pomiędzy Miłoradzem a Starą Kościelnicą. Kierowca pojazdu marki Mercedes uderzył w drzewo. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności. 


 2016-08-10
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. 


 2016-08-10
MALBORK,
Przestrzegamy mieszkańców powiatu malborskiego przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „funkcjonariusza”. Dwóch mieszkańców Malborka stało się ofiarą tego typu przestępców. W pierwszym przypadku pokrzywdzony odebrał telefon od rzekomego pracownika CBŚ który poinformował go, że nieznane osoby chcą okraść jego mieszkanie, aby zabezpieczyć pieniądze powinien je przekazać funkcjonariuszowi. W drugim przypadku osoba podająca się za krewną zaproponowała starszej Pani wymianę pieniędzy na dolary. Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.


 2016-08-08
KWP GDAŃSK,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo zachęcają do ostrożności w nawiązywaniu przypadkowych znajomości. W celu uniknięcia zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym zalecają przestrzeganie poniższych zachowań.


 2016-08-08
POLICJA,
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad.


 2016-08-03
POLICJA,
Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.


 2016-08-03
POLICJA,
Każdego dnia policjanci w całym kraju otrzymują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane metodą „NA WNUCZKA”. Aby przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości funkcjonariusze apelują o czujność i rozwagę. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują dobroć, łatwowierność i ufność starszych ludzi.Na swoje ofiary Wybierają głównie osoby samotne, w podeszłym wieku.


 2016-07-28
POLICJA,
Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”, skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Jej celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.


 2016-07-28
,
Ruszył nabór projektów do programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych. Program "Razem Bezpieczniej" na lata 2016-2017 jest kontynuacją programu z okresu 2007-2015, którego badanie efektywności wypadło pozytywnie, co uzasadnia prowadzenie dalszych działań na rzecz utrzymania lub podniesienia poziomu bezpieczeństwa w różnych obszarach. Jego patronem jest Władysław Stasiak, rzeczywisty twórca programu.


 2016-07-27
MALBORK,
Od początku wakacji policjanci odwiedzają dzieci, które przebywają na obozach i półkoloniach na terenie powiatu malborskiego. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Takie spotkania odbyły się w bibliotece gminnej w Starym Polu oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Malborku. 


 2016-07-25
MALBORK,
Szanowni Państwo! W tym szczególnym okresie jakim są obchody Święta Policji serdecznie dziękuję Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Policji za pełną poświęcenia służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.


 2016-07-20
MALBORK,
We wtorek o godzinie 13.00 w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia 38 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Ewy Pachury akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dyplomy i nagrody uznania otrzymali również pracownicy Policji. W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i przedstawiciele samorządów.


 2016-07-18
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie telefonu o wartości tysiąca złotych. Mężczyzna ukrył się przed policjantami w szafie. Po przewiezieniu do komendy usłyszał zarzut przywłaszczenia telefonu. Mężczyzna był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu za oszustwa.


 2016-07-15
MALBORK,
Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. W czwartek policjanci wspólnie z pracownikiem Sanepidu skontrolowali strzeżone i niestrzeżone kąpieliska na terenie powiatu. Dzisiaj dzielnicowi będą rozmawiać z dziećmi przebywającymi na półkolonii o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje.


 2016-07-15
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Malborka zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przewoził w samochodzie za dużo pasażerów. W mercedesie znajdowało się o 9 osób więcej niż dopuszczalna liczba wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Za przewożenie zbyt dużej ilości osób, oprócz utraty prawo jazdy, 71-letni mieszkaniec Tczewa otrzymał mandat i punkty karne.


 2016-07-13
MALBORK,
Policjanci z Malborka aktywnie włączają się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ze względu na trwające wakacje funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Policjanci przypominają - rowerzysta jak każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobowiązany do przestrzegania przepisów oraz stosowania się do znaków i sygnałów drogowych.


 2016-07-13
MALBORK,
Od 1 lipca br. na terenie województwa pomorskiego uruchomiona została pilotażowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tworzeniu mapy kluczowe znaczenie ma opinia lokalnej społeczności. 


 2016-07-11
MALBORK,
Dzisiaj od rana trwa policyjna akcja "Trzeźwy Poranek", podczas której policjanci prowadzą wzmożone kontrole na terenie powiatu malborskiego. Działania są skierowane przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas działań kontrolno-prewencyjnych policjanci przeprowadzili ponad 300 badań trzeźwości. W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów.


 2016-07-08
MALBORK,
Kolejne realizacje policjantów z Malborka przyniosły dalsze zatrzymania osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lat zostało zatrzymanych w środę. U pierwszego z nich kryminalni zabezpieczyli blisko 40 porcji amfetaminy i marihuany. Drugi mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Posterunku w Starym Polu. 34-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W jego samochodzie i w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę i amfetaminę. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Z kolei 34-latek odpowie za posiadanie, uprawę i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.


 2016-07-08
MALBORK,
Policyjny pies Ares wraz ze swoim przewodnikiem wywalczyli III miejsce w wojewódzkich eliminacja do ogólnopolskiego konkursu „XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”. Ares - owczarek niemiecki sprawdził się min. w takich konkurencjach jak ogólne posłuszeństwo, praca węchowa, przeszukanie terenu w celu odnalezienia osoby.


 2016-07-07
MALBORK,
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 49 lat podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. W jednym z mieszkań na terenie miasta policjanci zabezpieczyli kilkanaście sadzonek konopi w początkowej fazie wzrostu, ponad 400 gramów marihuany oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Jeden z zatrzymanych, 23-latek usłyszał zarzut uprawy konopi. Drugi 49-latek usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków.


 2016-07-07
MALBORK,
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło we wtorek po południu na ulicy Głowackiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem marki Ford Focus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w forda, a następnie w opla astrę. Do szpitala został przewieziony 6-letni chłopiec. Kierowcy byli trzeźwi.


 2016-07-04
MALBORK,
W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego siedem osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,2 do 1,9 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych byli kierowcy samochodów osobowych. 67-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego jechał land roverem mając 1,48 promila. Z kolei 32-letni mieszkaniec Malborka jechał samochodem marki Volkswagen Passat mając 1,2 promila. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch rowerzystów, którzy posiadali zakazy. 


 2016-07-01
MALBORK,
W Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczystość powołania na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Michała Zapolskiego oraz Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji kom. Jacka Konkola. Rozkaz o powołaniu na wyższe stanowiska służbowe wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski


 2016-07-01
KWP GDAŃSK,
Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronie internetowej www.pomorska.policja.gov.pl


 2016-06-30
MALBORK,
Informujemy, że w dniach: 1 - 31 lipca 2016 roku, na terenie województwa pomorskiego, które zostało wytypowane jako jedno z trzech w kraju, zostanie przeprowadzony pilotaż wprowadzania do użytkowania: „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. 


 2016-06-28
MALBORK,
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed wakacjami policjanci przypominają młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W piątek z uczniami klas podstawowych i gimnazjalnych Zespołu Szkół nr 2 w Malborku spotkał się Komendant Powiatowy Policji w Malborku. Młodszy inspektor Michał Zapolski podczas apelu przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacji oraz wręczył świadectwa szkolne.


  
 2016-06-28
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku aktywnie włączają się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ze względu na rozpoczynające się wakacje funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Policjanci przypominają - rowerzysta jako użytkownik drogi ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz wymagać od innych uszanowania jego uprawnień na drodze.


 2016-06-27
MALBORK,
Z inicjatywy policjantów w Komendzie Powiatowej Policji Malborku odbyło się spotkanie służb, którego celem jest wypracowanie dalszych działań edukacyjno-profilaktycznych w zakresie zwalczania dopalaczy. Wczoraj policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowali akcję profilaktyczną pt. „Stop dopalaczom” dla mieszkańców Malborka.


 2016-06-24
MALBORK,
Policjanci z Malborka we współpracy z Komendą Wojewódzką w Gorzowie Wielkopolskim i Niemiecką Policją zabezpieczyli trzy dzieła sztuki oraz figurkę przedstawiającą Chrystusa. Wartość odzyskanych obrazów to 250 tysięcy euro. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak, który mieszka na terenie Niemiec. Dzieła sztuki zostały przewiezione i zabezpieczone w Muzeum Zamkowym w Malborku.


 2016-06-24
MALBORK,
Policjanci z Malborka tuż przed letnim wypoczynkiem spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Dzisiaj we wszystkich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na tą szczególną uroczystość do Zespołu Szkół nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku zostali zaproszeni policjanci, którzy podczas apeli przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacji.


 2016-06-24
POLICJA,
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-20.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim i niemieckim.


 2016-06-21
MALBORK,
Policjanci z Malborka wspierali młodzież w zabawie miejskiej w podchody, która została zorganizowana w ramach 730-lecia nadania praw miejskich dla miasta Malborka. Udział w grze, gdzie jedna z konkurencji dotyczyła historii Policji, wzięła młodzież ze Związku Harcerstwa Polskiego. 


 2016-06-20
MALBORK,
Kilkudziesięciu skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch kierujących pod wpływem alkoholu to efekt  dzisiejszej akcji „Trzeźwy poranek”, którą przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z Malborka. W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców pod wpływem alkoholu oraz dwie osoby, które nie posiadały prawo jazdy.


 2016-06-17
MALBORK,
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Policjanci z Malborka przed letnim wypoczynkiem spotykają się z dziećmi, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. W tym tygodniu z uczniami, którzy zdali egzaminy na kartę rowerową, spotkał się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku. Z kolei przewodnik psa służbowego przeprowadził zajęcia, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami. W tej nietypowej lekcji przewodnikowi towarzyszył pies służbowy Ares. 


 2016-06-15
POLICJA,
Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


 2016-06-13
MALBORK,
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Malborka zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o ich posiadanie oraz uprawę. W jednym z domów na terenie miasta policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, gotową do sprzedaży marihuanę oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to około 1,5 kilograma. Podejrzany 30-latek usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe 3 miesiące.


 2016-06-13
MALBORK,
W piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się Trzecie Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym. Wprzedsięwzięciu uczestniczyła młodzież z całego województwa pomorskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku reprezentowała liczna grupa uczniów klas pierwszych i drugich o profilupolicyjnym.


 2016-06-13
MALBORK,
Policjant z Malborka odwiedził uczniów z klas licealnych o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4,  którzy przebywali na obozie sportowo-obronnym w Garczynie. W trakcie pobytu policyjny instruktor taktyki technik interwencji poprowadził zajęcia sprawnościowe dla młodzieży.


 2016-06-08
MALBORK,
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku odbyła się debata poświęcona współczesnemu zagrożeniu jakim jest Cyberprzemoc. Czym jest cyberprzemoc, jakie są jej formy, co to jest stalking, jak reagować i gdzie szukać pomocy to główne tematy, które szczegółowo omówili policjanci podczas debaty. W spotkaniu z dyrekcją, nauczycielami i uczniami klas pierwszych uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski.


 2016-06-08
MALBORK,
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się pierwsze eliminacje do Turnieju Par Patrolowych Patrol Roku 2016. Do testu sprawdzającego wiedzę zawodową przystąpiło 17 policjantów z Malborka, Starego Pola i Nowego Stawu. Zwycięzcy będą reprezentować malborską jednostkę w kolejnych eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.


 2016-06-06
MALBORK,
Malborskich policjantów w komendzie odwiedziły zuchy 8 Bajkowej Gromady Zuchowej z Malborka. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły jednostkę, spotkały się z przewodnikiem psa i jego podopiecznym, technikiem kryminalistyki, policjantem ruchu drogowego oraz zobaczyły sprzęt jakim dysponuje malborska policja. 


 2016-06-06
MALBORK,
Już jutro w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku odbędzie się debata społeczna po nazwą „ Cyberprzemoc jako współczesne zagrożenie”. W spotkaniu z uczniami klas pierwszych weźmie udział Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Michał Zapolski.


 2016-06-03
MALBORK,
Okres przedwakacyjny to czas wycieczek szkolnych. W czasie wzmożonych wyjazdów policjanci ruchu drogowego kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim wyposażenie i stan techniczny autobusów, dokumenty związane z wykonywaniem transportu drogowego oraz stan trzeźwości kierowców. Od początku czerwca policjanci skontrolowali kilkanaście autobusów szkolnych.


 2016-06-03
MALBORK,
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób starszych apelują o ostrożność, szczególnie wobec nieznanych osób, które telefonując lub pukając do drzwi dokonują oszustw i kradzieży. Wyobraźnia oszustów jest nieograniczona, podają się pracowników administracji, gazowni, elektrowni, hydraulików, przedstawicieli banku, sprzedawców, a nawet funkcjonariuszy. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2016 r.