2018-04-19
MALBORK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na terenie powiatu malborskiego  działania „Bezpieczny pieszy”.


 2018-04-18
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego z Malborka przeprowadzili działania, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zachęcali amatorów jednośladów do używania odblasków  i elementów ochronnych.


 2018-04-17
MALBORK,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w sobotę przeprowadzili międzyszkolne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności rowerem na torze przeszkód. Dwie zwycięskie drużyny wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 26 kwietnia j w Nowym Stawie.


 2018-04-16
MALBORK,
Malborscy policjanci w ramach działań promujących zawód policjanta spotkali się z uczniami klas policyjnych Zespołu Szkół Nr4 w Malborku, Mundurowi informują młodzież jakie muszą spełnić wymagania, i jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. Tego typu spotkania mają zachęcić młodych ludzi, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji.


 2018-04-16
MALBORK,
W czwartek w auli szkoły podstawowej nr 5 odbyły się XIV Malborskie Targi Pracy organizowane przez Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. Nie zabrakło w nich również policjantów, którzy zapoznawali chętnych z ofertą służby w Policji, rozdawali ulotki i omawiali zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 2018-04-16
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie w sobotę zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierujący nim 21-letni mężczyzna podał policjantom fałszywe dane. Policjanci zweryfikowali otrzymane informacje i okazało się, że kierującym jest mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, funkcjonariusze w trakcie kontroli znaleźli w pojeździe 21-latka narkotyki. Wstępne badania wykazały, że to amfetamina. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który już usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to kara 3 lat pozbawienia wolności. Młody kierowca Audi odpowie też za wykroczenie wprowadzenia w błąd policjantów co do swojej tożsamości.


 2018-04-13
MALBORK,
Wczoraj o godzinie 12.30 w malborskiej komendzie kilkudziesięciu policjantów otrzymało awanse i wyróżnienia za wzorową i pełną zaangażowania służbę. Policjantom wręczył je Komendant Powiatowy Policji insp. Michał Zapolski. Podczas uroczystości pożegnano również pracownika cywilnego, który jako konserwator przepracował w malborskiej komendzie 21 lat.


 2018-04-13
MALBORK,
W sobotę na drogach powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania te ukierunkowane są  na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, Policjanci będą szczególnie zwracać uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach zgodnie z przepisami oraz zachęcać rowerzystów do używania elementów odblaskowych  i elementów ochronnych.


 2018-04-10
MALBORK,
Dzisiaj po raz kolejny policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili działania kontrolno - profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków odurzających. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowjych.


 2018-04-10
MALBORK,
Wczoraj od wczesnych godzin porannych przez cały dzień policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy na drogach całego powiatu malborskiego prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania ukierunkowane były na ujawnianie i sankcjonowanie wykroczeń popełnianych przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów W wyniku tych działań policjanci nałożyli 4 mandaty karne na kierowców, a także 10 mandatów pieszym.


 2018-04-10
MALBORK,
Wczoraj po południu policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę , który usiłował dokonać rozboju na 82 – letniej kobiecie. Mężczyzna na ul. Maczka w Malborku próbował wyrwać  starszej pani torebkę, kiedy kobieta nie chciała jej puścić, uderzył ją dwa razy pięścią  w ramię i w głowę. Napastnik został spłoszony przez nadchodzących ludzi, którzy powiadomili policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali sprawcę. Za usiłowanie rozboju mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


 2018-04-09
MALBORK,
W niedzielę po południu policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy podjęli pościg za kierowcą fiata uno, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach trasy pościgowej sprawca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Okazało, że kierowca fiata miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz 25-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-04-09
MALBORK,
Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku prowadzą działania kontrolno- prewencyjne pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Celem policyjnej akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni również są uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-04-09
MALBORK,
W piątek  na drogach powiatu malborskiego policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili  działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „TAXI”. Policjanci kontrolowali  kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


 2018-04-06
MALBORK,
Dzisiaj na drogach powiatu malborskiego trwają działania „TAXI”. Policjanci kontrolują  kierowców taksówek oraz innych pojazdów, których kierujący świadczą odpłatny przewóz osób.


 2018-04-05
MALBORK,
We wtorek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa na jednej ze stacji w Malborku. Podejrzany samochód kilkanaście minut po zdarzeniu namierzyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Stawie .Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjantów do zatrzymania. Podczas ucieczki 24-letni kierowca wjechał na przeciwległy pas ruchu, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Kierowca odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami.


 2018-04-05
MALBORK,
Dzisiaj od rana malborscy policjanci prowadzą działania które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego powiatu. Mundurowi podczas akcji "Prędkość" zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.


 2018-04-03
MALBORK,
Przez cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny weekend” związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. W trakcie działań mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, stosowanie się do przepisów ograniczających prędkość, oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.


 2018-04-03
NOWY STAW,
W piątkowe popołudnie policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie wyprowadzili z kamienicy w której doszło do pożaru 86-letnią mieszkankę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru. To już kolejna interwencja z udziałem nowostawskich policjantów. Pod koniec lutego br. dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych miasta i gminy Nowy Staw udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania.


  
 2018-03-29
MALBORK,
W piątek 30 marca 2018 roku malborscy policjanci będą przeprowadzali na drogach całego powiatu działania pn. „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą dokonywać pomiarów zarówno ze statycznych punktów jak i przy pomocy pojazdu służbowego poprzez nagranie videorejestratorem. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 2018-03-29
MALBORK,
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne ukierunkowane na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, a także kontrolowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy użytkowników dróg. Policjanci nałożyli 15 mandatów na pieszych i 2 mandaty na kierowców.


 2018-03-29
MALBORK,
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Bądźmy ostrożni w  tym okresie ponieważ przedświąteczne zamieszanie to czas sprzyjający złodziejom i włamywaczom. Szczególnie należy wzmóc czujność przed kieszonkowcami. Do kradzieży dochodzi najczęściej w supermarketach, na targowiskach, w środkach komunikacji miejskiej i wszędzie tam, gdzie panuje tłok. Bądźmy więc ostrożni i zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Często opuszczamy nasze domy, wyjeżdżając na święta do rodziny. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Możemy też zwrócić  się do sąsiada, aby w tym czasie czujnie doglądał nasz dobytek i każdorazowo informował Policję o podejrzanych osobach.


 2018-03-29
MALBORK,
W Komendzie Powiatowej Policji w Malborku trwa kolejny cykl szkoleniowy z zakresu taktyk i technik interwencji. Policjanci przez 5 tygodni rozwijają sprawność fizyczną i umiejętności techniczne oraz współpracę w zespole. Zdobyte doświadczenie jest niezbędne w trakcie codziennej służby.


 2018-03-27
MALBORK,
Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku prowadzą działania kontrolno- prewencyjne pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Celem policyjnej akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni również są uczestnikami ruchu drogowego.


 2018-03-27
MALBORK,
Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.


 2018-03-27
MALBORK,
Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!


 2018-03-23
MALBORK,
W ostatnich dniach Komendant Powiatowy Policji w Malborku uroczyście wręczył wyróżnienia 8 policjantom malborskiej komendy. Za osiągnięte w ostatnim czasie bardzo dobre wyniki w służbie Komendant insp. Michał Zapolski wręczył nagrody 6 funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego  oraz 2 dzielnicowym z Komisariatu Policji w Nowym Stawie.


 2018-03-23
MALBORK,
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Starym Polu spotkał się najmłodszymi gminnej społeczności w Przedszkolu. W ramach akcji „Uczę się bezpieczeństwa” rozmawiał z dziećmi o tym jak odpowiednio poruszać się po drodze oraz omawiał zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci w domu.  Celem tego typu działań profilaktycznych jest edukacja dzieci w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa.


 2018-03-22
MALBORK,
W dniach 20-21 marca 2018 roku policjanci ruchu drogowego z malborskiej komendy prowadzili  na drodze krajowej nr 22 kaskadowy działania mające na celu  poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI. Przez te dwa dni policjanci nałożyli na kierujących 35 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.


 2018-03-22
MALBORK,
Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w miejscowości Parszewo (gm. Nowy Staw).  Do włamania  doszło  pod koniec listopada ubiegłego roku.. Sprawcy po włamaniu ukradli kosiarkę spalinową i kosę spalinową o wartości około 1000 zł.  Dzięki intensywnej pracy nowostawskich dzielnicowych sprawcy zostali ustaleni, a skradzione mienie w całości odzyskane. Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 12 lat więzienia.


 2018-03-20
MALBORK,
Dzisiaj od rana malborscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Tczewa, Chojnic, Człuchowa i Starogardu Gdańskiego prowadzą  na drodze krajowej nr 22 kaskadowy pomiar prędkości.  Działania  te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych naszego województwa. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.


 2018-03-20
MALBORK,
Prowadzone przez malborską policję w dniach 16 – 19 marca 2018 roku działania „Piesi”, zakończyły się mandatami dla 25 osób. Ukarani piesi nie kryli zdziwienia, że również oni mogą dostać mandat karny. Działania będą powtarzane, a wszystko aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu.


 2018-03-19
MALBORK,
Dzielnicowy spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Starym Polu. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” rozmawiał z dziećmi o tym jak odpowiednio poruszać się po drodze oraz o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne. Policjant rozdał najmłodszym magnesy z numerami alarmowymi do wszystkich służb ratunkowych.


 2018-03-19
MALBORK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością   na terenie powiatu malborskiego. Mieszkańcy aktywnie włączyli się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa informując Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy kryminalni tylko w tym miesiącu zabezpieczyli dziewięć nielegalnych automatów do gier. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z tego narzędzia.


 2018-03-16
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, który legitymował się angielskim prawo jazdy. Podczas sprawdzenia  okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a dokument jest sfałszowany. Mężczyzna został przesłuchany i  usłyszał już zarzut. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy  do 5 lat.


 2018-03-16
MALBORK,
Dzielnicowa Gminy Nowy Staw w ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z dziećmi ze wsi Lipinka.  Podczas spotkania funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak być bezpiecznym w domu. Policjantka zaprezentowała również dzieciom elementy pomocy przedmedycznej.


 2018-03-16
MALBORK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w dniach 16-19 marca 2018 roku malborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na terenie całego powiatu  działania „Piesi”.


 2018-03-15
MALBORK,
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju na 33 – letnim mieszkańcu powiatu sztumskiego.  Do rozboju doszło  pod koniec lutego br. na dworcu. Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu nożem ukradli jemu pieniądze, telefon i torbę.  Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawców.  Dwaj zatrzymani mężczyźni, bez stałego miejsca zameldowania, zostali przesłuchani i  usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 2018-03-15
MALBORK,
Dzisiaj o rana policjanci ruchu rogowego z Komendy Powiatowej Policji w Malborku  prowadzą działania pod nazwą „Pasy". Jednym z celów akcji jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz podkreślenie jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Przypominamy, że obowiązek zapinania pasów mają również osoby siedzące na tylnych siedzeniach, a dzieci muszą być przewożone w fotelikach ochronnych. 


 2018-03-13
MALBORK,
W poniedziałek policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu między innymi sprawdzenie czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy. Przyszli kierowcy oraz ich instruktorzy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wszyscy byli trzeźwi. Działania trwały cały dzień na terenie całego powiatu malborskiego


 2018-03-12
MALBORK,
Dzisiaj przez cały dzień policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymują do kontroli pojazdy przeznaczone do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Działania takie prowadzone są w całym województwie pomorskim i mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.


 2018-03-12
MALBORK,
Policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy  w piątek i w sobotę  na terenie całego powiatu kontrolowali pojazdy agencji ochrony i pojazdy uprzywilejowane. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, W wyniku przeprowadzonych kontroli tego typu pojazdów policjanci ujawnili  1 wykroczenie popełnione przez kierującego pojazdem agencji ochrony.


 2018-03-12
MALBORK,
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Malborku kontynuują realizację programu informacyjno – edukacyjnego pn. Wolny od uzależnień. Funkcjonariuszki razem z przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku spotkały się z uczniami w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku.Program autorstwa Komendy Powiatowej Policji w Malborku ma na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania alkoholu, papierosów i narkotyków.


 2018-03-08
MALBORK,
Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają przed wchodzeniem na topniejący lód, który jest coraz słabszy. Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych przez policjantów w ostatnim czasie w całym kraju doszło do tragicznych wypadków na zbiornikach wodnych. Prognozy pogody przewidują znaczny wzrost temperatury i poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo niebezpieczne. 


 2018-03-08
MALBORK,
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu oraz kradzież elementów wyposażenia min. grzejników, pieca centralnego ogrzewnika i wanny. Poszkodowani wycenili straty na ponad tysiąc złotych. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


 2018-03-08
MALBORK,
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Tym razem dzięki naniesionemu zagrożeniu kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni Oddział w Kwidzynie przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 6 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów.


 2018-03-08
MALBORK,
Dzisiaj po raz kolejny policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Malborku przeprowadzili działania kontrolno - profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków odurzających. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowjych.


 2018-03-06
MALBORK,
Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia zaznaczając na mapie 857 miejsc, w których dochodzi do niepożądanych zachowań.  Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Policjanci potwierdzili do tej pory 248 zgłoszeń. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca w których dochodzi do wykroczeń.


 2018-03-05
MALBORK,
Dzisiaj policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy sprawdzają  na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych czy kierujący i piesi stosują się do obowiązujących przepisów. Każdego roku na takich przejazdach dochodzi do wypadków drogowych. Jedną  z najczęstszych przyczyn jest wjeżdżanie  kierowców i wchodzenie pieszych na przejazd w ostatniej chwili gdy już zamykają się zapory.  Takim przykładem może być zdarzenie z dnia 29 stycznia 2018 roku. W godzinach popołudniowych  89-letni mężczyzna prowadząc rower wszedł na przejazd po zamknięciu szlabanów i został śmiertelnie potrącony przez przejeżdżający pociąg.  


 2018-03-01
MALBORK,
Dzięki informacjom zawartym w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują wskazane przez mieszkańców zagrożenia. W związku z mrozami policjanci apelują, aby za pomocą aplikacji internetowej reagować na zagrożenia związane z bezdomnością. Wystarczy wejść na stronę www.policja.pl, www.pomorska.policja.gov.pl lub http://www.malbork.policja.gov.pl i poinformować nas o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.