2018-10-19
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci gościli w komendzie 5-latki z Przedszkola Nr 5 w Malborku. Dzieci  zwiedziły jednostkę i zapoznały się z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi przygotowali dla maluchów pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym. Spotkanie w komendzie stanowiło również świetną okazję do nauki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola.


 2018-10-18
MALBORK,
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego były prowadzone działania pn. „ Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu mieszkańcowi Olszyna, który kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 111 km/h popełniając przy tym szereg innych wykroczeń stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


 2018-10-18
MALBORK,


  
 2018-10-16
MALBORK,
17 października malborscy policjanci będą uczestniczyć w działaniach „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych.


 2018-10-15
,
Malborscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci  w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 7 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 84 tys. zł. Ponadto policjanci zatrzymali pracownika tego lokalu, w którego rzeczach podczas przeszukania znaleźli 20 foliowych zawiniątek z zawartością ponad 25 gramów amfetaminy. Właścicielom lokalu grozi teraz wysoka kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności, a mężczyźnie  za posiadanie środków odurzających również kara pozbawienia wolności do lat 3.


 2018-10-11
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze z Nowego Dworu do Nowego Stawu w pobliżu miejscowości Brzózki. Mężczyzna kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką marki Volvo. Pomimo podjętej reanimacji 39-letni mieszkaniec Nowego Stawu zmarł. Policjanci wyjaśniają przyczyny i  okoliczności zdarzenia.


 2018-10-08
MALBORK,
Gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe powodują, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. Pamiętajmy także, że w tym okresie na wypadki szczególnie narażeni są piesi i rowerzyści, używajmy elementów odblaskowych. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy przekonują się jak to jest, kiedy samochód ma wydłużoną drogę hamowania i zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Dlatego policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się jesienią na drodze.


 2018-10-08
MALBORK,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 3 w Malborku. Policjantki oprowadzały 6-latków po jednostce i zapoznały je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Mundurowi przygotowali dla maluchów pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym. Na zakończenie policjantki przypomniały dzieciom o bezpiecznym zachowaniu w czasie drogi do szkoły i rozdały im odblaski. 


 2018-10-04
,
Malborscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ustalili, że 26-latek nie posiada prawa jazdy za to posiada zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu znaleźli kilka zawiniątek z amfetaminą.


 2018-10-04
MALBORK,
Wczoraj malborscy policjanci 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na ul. Aleja Rodła w Malborku. Kobieta kierująca suzuki wjechała na czerwonym świetle na skrzyżowanie i uderzyła w bok skręcającej hondy. Kobieta kierująca hondą z obrażeniami została przewieziona do szpitala w Malborku. 69-letniej sprawczyni wypadku zatrzymano prawo jazdy.


 2018-10-03
MALBORK,
Wczoraj policjantki z malborskiej komendy spotkały się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, żeby w porozmawiać z uczniami o zjawisku cyberprzemocy oraz promować wśród młodzieży zawód policjanta. Funkcjonariuszka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną  rozmawiała z młodzieżą o formach przemocy stosowanych w cyberprzestrzeni oraz o konsekwencjach prawnych i instytucjach zajmujących się pomocą dla ofiar tego typu przestępstw.


 2018-10-02
MALBORK,
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali kobietę, która będąc pod wpływem środków odurzających opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 6 i 2 lata. W chwili zatrzymania 25-latka posiadała przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze przedstawili kobiecie zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia dzieci. Za to  przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków.


 2018-09-28
MALBORK,
Dzisiaj od rana malborscy policjanci przeprowadzą działania „Pasy”, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie od kierujących i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci.


 2018-09-27
MALBORK,
Jak co roku przedstawiciele malborskiej komendy uczestniczyli w pasowaniu na ucznia pierwszej klasy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Malborku. Takie spotkanie to doskonała okazja do porozmawiania z maluchami o bezpieczeństwie. W uroczystym apelu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, który promował wśród maluchów kampanię pn. „Bezpieczna droga do szkoły" i omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa.


 2018-09-25
MALBORK,
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


 2018-09-25
MALBORK,
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy na terenie powiatu zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli źle zaparkowanego pojazdu funkcjonariusze znaleźli u kierowcy i 2 pasażerów kilka zawiniątek z marihuaną i amfetaminą. Podczas przeszukania ich mieszkań mundurowi zabezpieczyli blisko 70 gramów amfetaminy. 21-latek i 18-latek usłyszeli już zarzuty za posiadanie narkotyków, a 26-latek również za ich udzielanie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za udzielanie narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-24
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci przy pomocy psa służbowego zabezpieczyli kilka zawiniątek folii aluminiowej i worek strunowy z zawartością prawie 4 gramów amfetaminy  i blisko 90 gramów marihuany. Śledczy  przedstawili już zarzut 17-latkowi. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-14
MALBORK,
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z malborskiej drogówki oraz dzielnicowi prowadzili wzmożone kontrole w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi spotykają się z dziećmi w szkołach, podczas których uczą maluchy podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły,


 2018-09-14
MALBORK,
W auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się debata społeczna z seniorami pn. ,,POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” . Spotkaniu przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Malborku nadkom. Jacek Konkol. Oprócz malborskich policjantów udział wzięli również uczestniczył Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Malborku i przedstawiciele Banku Pocztowego. Dyskusja poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. osób starszych.


 2018-09-14
MALBORK,
Dzisiaj na drogach powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowego od rana prowadzą działania pod nazwą „BICYKL”. Działania te ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, Policjanci szczególnie zwracają uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach zgodnie z przepisami oraz zachęcają ich do używania elementów odblaskowych i elementów ochronnych.


 2018-09-12
MALBORK,
Malborscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego altanki na ogródku działkowym funkcjonariusze zabezpieczyli kilka zawiniątek folii aluminiowej z zawartością blisko 10 gramów amfetaminy i prawie 2 gram marihuany. Wczoraj śledczy przedstawili 20-latkowi zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-11
MALBORK,
Od 11 września br Komenda Powiatowa Policji w Malborku przełączyła numer alarmowy 997 na numer 112. Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.


  
 2018-09-10
MALBORK,
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spełnili marzenie siedemnastolatka z zespołem Aspergera. Na jeden dzień chłopiec został policjantem o czym marzył od najmłodszych lat.


 2018-09-07
MALBORK,
W najbliższy poniedziałek malborscy policjanci przeprowadzą działania, których celem jest ujawnienie pojazdów do nauki jazdy, które nie spełniają wymogów warunków technicznych, ujawnienie nieprawidłowości w prowadzeniu zajęć praktycznych oraz zminimalizowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kandydatów na kierowców.


 2018-09-07
MALBORK,
W środę kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży elektronarzędzi o wartości 1800 złotych. 27-letni mieszkaniec Malborka przez kolejne dwie noce wynosił sprzęt z remontowanego budynku jednego z przedszkoli na terenie miasta. Policjanci odzyskali w większości skradziony towar. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.


 2018-09-06
MALBORK,
W ramach akcji pn. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY dzielnicowy spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich w Szkole Podstawowej w Starym Polu. Podczas tej wizyty policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu. Funkcjonariusz przypomniał również o konieczności noszenia odblasków, żeby być widocznym na drodze.


 2018-09-05
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania używanych przez niego pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli kilkanaście zawiniątek folii aluminiowej i kilka woreczków strunowych z zawartością blisko 50 gramów amfetaminy i prawie 90 gramów marihuany. Wczoraj śledczy przedstawili 19-latkowi zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 2018-09-04
MALBORK,
Komendant Powiatowy Policji w Malborku zaprasza wszystkich seniorów powiatu malborskiego na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu osób starszych. Debata pn. POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW!, odbędzie się 12 września 2018 roku o godzinie 16.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku przy ul. Gen. de Gaullea 3.


 2018-09-03
MALBORK,
W sobotę 1 września policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Funkcjonariusze pełnili wartę honorową przy Obelisku Policjantów Powiatu Malborskiego oraz wraz ze Sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Malborku brali udział w głównych uroczystościach przy Pomniku Celników Polskich w Kałdowie i Szymankowie. Również mundurowi z malborskiej drogówki zadbali o bezpieczny przejazd licznie uczestniczących delegacji oraz zapewnienie ładu i porządku w czasie trwającej imprezy. 


 2018-08-31
MALBORK,
Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczył 35-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został potrącony w pobliżu przejścia dla pieszych w czasie, gdy prawdopodobnie wtargnął na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. 35-latek w ciężkim stanie został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Gdańsku. Kierowca był trzeźwy. Policja apeluje o ostrożność.


 2018-08-31
MALBORK,
Od piątku 31 sierpnia policjanci rozpoczynają działania pn. „Bezpieczny Weekend — ostatni Weekend Wakacji”. W trakcie trwania działań funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących pomorskimi drogami. Akcja potrwa do 02.09.2018 r. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.


 2018-08-30
MALBORK,
Policjanci z Malborka ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania kradzieży rozbójniczej na pracowniku ochrony jednego z marketów na terenie miasta. Wczoraj kryminalni zatrzymali 18-latka na lotnisku w Gdańsku udaremniając mu opuszczenie kraju. Do zdarzenia doszło 1 marca br. Ochroniarz ujął sprawcę kradzieży perfum o wartości 209 zł., który szarpiąc się i uderzając pracownika uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając łup. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 2018-08-30
MALBORK,
Już niebawem koniec wakacji, z początkiem września policjanci z malborskiej komendy rozpoczynają akcję BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. Podczas codziennych patroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na pieszych oraz kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do przepisów kodeksu drogowego w rejonie placówek oświatowych.


 2018-08-30
MALBORK,
Od 29 do 31 sierpnia br policjanci z Malborka prowadzą działania pn „Bezpieczny powrót z wakacji” . W tych dniach funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów podczas zakończenia wakacji oraz w trakcie powrotów do domów.    


 2018-08-29
MALBORK,
Dzisiaj 29 sierpnia na drogach naszego powiatu będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy wyposażonych w analizatory spalin. Celem działań „Smog” jest przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin oraz wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan zagraża środowisku oraz bezpieczeństwu.


 2018-08-28
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży elektronarzędzi o wartości prawie 48 tys. złotych. 43-letni mieszkaniec powiatu po włamaniu wywiózł łupy samochodem należącym do okradzionej firmy, który potem porzucił na jednym z parkingów osiedlowych. Policjanci odzyskali w całości skradziony towar. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 15 lat.


 2018-08-28
MALBORK,
W ubiegły piątek od rana na przejeździe kolejowym w Starym Polu, Królewie Malborskim oraz Nowej Wsi malborscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych i Straży Ochrony Kolei przeprowadzili akcję skierowaną do kierowców oraz pieszych mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Podczas działań policjanci rozdawali ulotki informacyjne oraz przypominali uczestnikom ruchu o bezpiecznych zasadach zachowania się na tego typu przejazdach.


 2018-08-24
MALBORK,
Malborscy policjanci gościli w komendzie dzieci i młodzież z Tłuszcza przebywających w mieście na letnim obozie sportowym. . Policjantki oprowadzały obozowiczki po jednostce i zapoznały je z pracą funkcjonariuszy różnych komórek. Pokaz sprzętu, zwiedzanie policyjnych pomieszczeń, spotkanie z przewodnikiem psa i jego podopiecznym to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla maluchów przez funkcjonariuszy.


 2018-08-24
MALBORK,
W nadchodzący weekend policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


 2018-08-24
MALBORK,
Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior", którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.


 2018-08-24
MALBORK,
Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z podstawowych zadań policjantów. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych dzisiaj od wczesnych godzin porannych malborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają na terenie całego powiatu działania „Piesi”.


 2018-08-24
MALBORK,
Patrolowcy z malborskiej komendy zatrzymali 52-latka, który w trakcie wspólnego picia alkoholu pokłócił się ze swoim kolegą i dwukrotnie strzelił w stronę jego twarzy z broni gazowej, a następnie uderzył go nieustalonym narzędziem w tył głowy. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a zatrzymany „strzelec” do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń oraz kastet, który podejrzany miał przy sobie. Zatrzymany 52-latek wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Postępowania jeszcze nie zakończono, teraz biegły musi ustalić czy broń gazowa jakiej użył mężczyzna wymaga pozwolenia na jej posiadanie.


  
 2018-08-22
,
W najbliższy czwartek zostaną przeprowadzone działania „Motocykle”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.


 2018-08-22
MALBORK,
Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oferowali do sprzedażykosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.Funkcjonariusze zabezpieczyli wody toaletowe i wody perfumowane, których wartość przedstawiciel poszkodowanych firm oszacował na ponad 8 tys.złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


 2018-08-20
MALBORK,
Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas kontrolizwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki w jakich przebywają oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kontrole te będą odbywały się cyklicznie, aż do końca wakacji. 


 2018-08-20
MALBORK,
Policjanci z wydziału ruchu drogowego malborskiej komendy przez cały weekend prowadzili działania „ Prędkość”. Kolejna już akcja ma na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie może za sobą nieść przekraczanie dozwolonej prędkości. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci korzystali z ręcznych mierników prędkości oraz pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Przypominamy także, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań skontrolowali 62 pojazdów, z czego 21 przekroczyło dozwoloną prędkość.


 2018-08-17
MALBORK,
Wczoraj przez całą dobę malborscy policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wyniku prowadzonych działań policjanci dokonali 107 kontroli pojazdów i zatrzymali 1 kierowcę pod wpływem alkoholu, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz zatrzymali 1 prawo jazdy.


 2018-08-17
MALBORK,
W dniach 17-19 sierpnia malborscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.


 2018-08-16
MALBORK,
Dzisiaj przez całą dobę malborscy policjanci prowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających


 2018-08-16
MALBORK,
Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie kradzieży 480 litrów paliwa o wartości ponad 2000 złotych. 28 – latek włamywał się do zaparkowanych samochodów ciężarowych i ściągał z baku paliwo. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.Komenda Powiatowa Policji w Malborku
ul. Ch. de Gaulle`a 3
tel.055 270 28 10
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.