Wiadomości

Kolejny weekend wzmożonych działań policjantów w walce z COVID-19

Data publikacji 22.05.2020

Trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu malborskiego. Podczas kolejnego weekendu majowego na ulicach powiatu malborskiego będą zwiększone patrole policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej będą sprawdzać czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od początku epidemii w Polsce policjanci nie ustają z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Przed nami kolejny weekend,  podczas którego na ulice powiatu malborskiego wyjdzie prawie 100 mundurowych z malborskiej komendy. W tych działaniach policjantów przez cały czas wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Strażnicy Miejscy. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy mieszkańcy przebywający w parkach, korzystający z bulwaru, terenów zieleni, czy skwerów stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń.

Mundurowi apelują, aby dla naszego wspólnego dobra, na co dzień korzystać z maseczek, czy innych elementów odzieży, które pozwolą nam zasłonić usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Przypominamy, że za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 złotych lub grzywna sądowa do 5000 złotych. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5000 do 30 000 złotych nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.