Wiadomości

Potrącenie pieszej w Centrum miasta. – Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 20.05.2020

Malborscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-letni kierowca skody potrącił pieszą, która przechodziła przez ulicę w strefie zamieszkania. 84-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 10.00 oficer dyżurny malborskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Kościuszki. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 33-letni kierowca skody, cofając, nie zauważył przechodzącej przez ulicę kobiety i tyłem auta potrącił 84-latkę. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. 84-latka karetką została zabrana do szpitala.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przesłuchali świadków. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny.  Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

Do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania, gdzie kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, gdyż pieszy w tym miejscu na ulicy ma pierwszeństwo. Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo i stosować zasadę ograniczonego zaufania.