Wiadomości

Zatrzymani za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz ich posiadanie

Data publikacji 18.05.2020

Podczas weekendu malborska drogówka w trakcie kontroli pojazdów zatrzymała 2 mężczyzn. U kierowcy audi badanie wykazało obecność marihuany w organizmie, drugi mężczyzna kierował volkswagenem pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz posiadał przy sobie amfetaminę. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie narkotyków nawet do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę około godziny 8.00 w miejscowości Lasowice Małe policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na wygląd oczu 28-letniego mieszkańca powiatu malborskiego, który wskazywał, że mężczyzna mógł zażywać środki odurzające. Mundurowi wykonali badania, które wykazały, że kierowca był trzeźwy, ale znajdował się on pod wpływem marihuany. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę. Parę minut po godzinie 9.00 w Malborku na Placu Słowiańskim funkcjonariusze malborskiej drogówki skontrolowali volkswagena. Kierującym był 25-letni malborczyk. Policjanci wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i był pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania 25-latka i jego samochodu, w portfelu, mundurowi znaleźli zawiniątko z folii z białym proszkiem.  Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód odholowano na policyjny parking. Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że to amfetamina.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat,  a za ich posiadanie  nawet  do 3 lat więzienia.