Wiadomości

Kolejny kierowca zatrzymany za posiadanie i prowadzenie pojazdu pod wpływem amfetaminy

Data publikacji 13.05.2020

Malborska drogówka zatrzymała 27-latka, który kierował mercedesem będąc pod wpływem amfetaminy oraz posiadał przy sobie środki odurzające. Kierowca stracił prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

W poniedziałek około godziny 17.00 w miejscowości Lichnowy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Funkcjonariusze wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, ale wstępne badanie śliny wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas przeszukania 27-latka i jego samochodu, mundurowi znaleźli przy nim tabakierkę, w której było zawiniątko z folii aluminiowej  z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to amfetamina. Wczoraj 27-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających  i posiadania amfetaminy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą więzienia nawet  do 3 lat.