Wiadomości

3 mężczyzn zatrzymanych za kierowanie pod wpływem i posiadanie środków odurzających

Data publikacji 11.05.2020

W weekend malborscy policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 3 mężczyzn. Pierwszy z nich kierował audi będąc pod wpływem środków odurzających oraz w samochodzie posiadał amfetaminę. Podczas kolejnej kontroli badanie kierowcy opla wykazało u niego w organizmie obecność marihuany i amfetaminy. Zatrzymany został również 27-letni pasażer auta, który przy sobie miał amfetaminę. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę około godz. 16.00 w miejscowości Chlebówka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi. Za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, ale wstępne badanie śliny wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas przeszukania 24-latka i jego samochodu, w schowku pod siedzeniem kierowcy, w opakowaniu po zapałkach, mundurowi znaleźli zawiniątko z folii z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 24-latek usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających  i posiadania amfetaminy.

Do kolejnego zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny 3.40 policjanci podczas patrolu terenu miasta zatrzymali do kontroli audi. W środku znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu malborskiego, którzy zachowywali się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na wygląd oczu kierowcy. Jego rozszerzone źrenice wskazywały, że mógł on zażywać środki odurzające. Przeprowadzone badanie wykazało, że 33-letni kierujący był pod wpływem marihuany i amfetaminy. Mundurowi zdecydowali o przeszukaniu samochodu i obu mężczyzn znajdujących się w środku. W plecaku i ubraniu 27-letniego pasażera funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem. Podczas zatrzymania 27-latek uderzył i odepchnął jednego z policjantów, naruszając w ten sposób jego nietykalność cielesną.  Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to amfetamina. 33-latek usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem środków odurzających i stracił prawo jazdy. 27-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

 Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie  nawet  do 3 lat. Za przestępstwo naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia.