Wiadomości

VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym

Data publikacji 17.06.2019

W piątek 14 czerwca br. Wydział Prewencji KWP w Gdańsku zorganizował VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Uczestniczyło w nim około 500 uczniów klas mundurowych z województwa pomorskiego, m. in. klasa I z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, a przewodniczył jej Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski.

W piątek odbył się VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zorganizowano festyn z niecodziennymi atrakcjami. Uczniowie klas mundurowych mieli możliwość z bliska przyjrzeć się pracy nie tylko policjantów, ale również pozostałych instytucji współpracujących w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Wśród uczestników imprezy byli też uczniowie klasy I Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Podczas spotkania można było m.in. sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na symulatorze strzelań CZANTORIA przygotowany przez 49. Bazę Lotniczą z Pruszcza Gdańskiego. Uczniowie mogli także zobaczyć pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych. Swój pokaz przygotowali także policyjni antyterroryści, którzy w dynamicznym i głośnym pokazie zaprezentowali swoją pracę. Na koniec można było zobaczyć w akcji armatkę wodną będącą na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. 

Młodzież klas mundurowych rywalizowała w konkursach: strzeleckim realizowanym na trenażerze czantoria oraz biegu „Żółwika”. Malborską klasę policyjną reprezentowali Tomasz Lewandowski i Maciej Wojciechowski. Dla zwycięzców ufundowano puchary i dyplomy. Dla pozostałych uczestników przygotowano tabliczki pamiątkowe za udział w dniu otwartym. 

  • Otwarcie imprezy przez nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
  • Klasa I z ZSP Nr 4 w Malborku z POPO
  • policjanci prezentują sprzęt
  • reprezentant malborskiej klasy policyjnej w strzelaniu
  • Reprezentant malborskiej klasy policyjnej w biegu "Żółwika"
  • Dyplomy i pamiątkowe tabliczki za udział w dniu otwartym