DZIAŁANIA BICYKL W MALBORSKIM POWIECIE - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Malborku

Wiadomości

DZIAŁANIA BICYKL W MALBORSKIM POWIECIE

Data publikacji 13.06.2019

W piątek na drogach powiatu malborskiego policjanci ruchu drogowego od rana prowadzą działania pod nazwą „BICYKL”. Działania te ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, Policjanci szczególnie zwracają uwagę na poruszanie się rowerzystów po drogach zgodnie z przepisami oraz zachęcają ich do używania elementów odblaskowych i elementów ochronnych.

W piątek od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Malborku   będą prowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane będą głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci będą zwracali  szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący - rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych.

Działania „BICYKL” są również świetną okazją do propagowania i zachęcania najmłodszych kierowców jednośladów do używania elementów odblaskowych oraz wyposażenia się w elementy bezpieczeństwa takich jak kask ochronny.