Wiadomości

Podsumowanie policyjnego projektu pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa”

Data publikacji 07.06.2019

Przez cały rok szkolny policjanci z malborskiej komendy spotykali się z pierwszakami z czterech szkół podstawowych w powiecie. Spotkania odbyły się w ramach policyjnego projektu „Uczę się bezpieczeństwa”. Na zakończenie programu dzieci otrzymały czapki oraz wykonały prace plastyczne. Spośród wszystkich rysunków wyłoniono 3 laureatów, którzy będą reprezentować powiat malborski w wojewódzkim finale konkursu.

Dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. nieletnich przez cały rok szkolny prowadzili spotkania z pierwszoklasistami w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji
w Gdańsku pn. „ Uczę się bezpieczeństwa. Policjanci spotkali się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2, 3 i 5 w Malborku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłoradzu. Podczas lekcji z pierwszakami policjanci omawiali zagadnienia dotyczące: bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w domu, bezpieczeństwa w czasie ferii, bezpieczeństwa w sieci, bezpieczeństwa w czasie wakacji. Podczas zajęć funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo dzieci wręczając im min. Odblaskowe kamizelki, worki na buty oraz czapki. Na zakończenie projektu pierwszaki wykonały plastyczne prace plastyczne, z których komisja wyłoniła 3 rysunki. Laureatami etapu powiatowego zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłoradzu. Zwycięzcy wraz z policjantami w dniu 11 czerwca 2019 roku wezmą udział w Gali Finałowej konkursu w Gdańsku.

  • policjant prowadzi zajęcia z dziećmi w ramach projektu uczę się bezpieczeństwa
  • Policjant zadaje pytania dzieciom w ramach zajęć bezpieczna droga do szkoły
  • Policjantka rozdaje czapki dzieciom w ramach projektu uczę się bezpieczeństwa
  • Policjantka przeprowadza zajęcia  dla uczniów klasy pierwszej pod nazwą bezpieczne wakacje